کد مطلب: 33659 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اتحادیه اروپا: برجام نباید قربانی مصالح داخلی آمریکا شود

اتحادیه اروپا: برجام نباید قربانی مصالح داخلی آمریکا شود

رئیس کمیسیون اروپا گفت که اتحادیه اروپا باید تدابیری را برای حفاظت از بندهای اصلی توافق هسته ای با ایران...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اتحادیه اروپا: برجام نباید قربانی مصالح داخلی آمریکا شود
اتحادیه اروپا: برجام نباید قربانی مصالح داخلی آمریکا شود

رئیس کمیسیون اروپا گفت که اتحادیه اروپا باید تدابیری را برای حفاظت از بندهای اصلی توافق هسته ای با ایران اتخاذ کند و نگذارد برجام قربانی مصالح سیاسی داخلی آمریکا شود.

'ژان کلود یونکر' امروز (شنبه) به روزنامه الگماینر آلمان گفت: خاتمه دادن به توافق ایران توسط آمریکا فایده ای برای صلح جهانی ندارد. ما به عنوان یکی از معماران برجام باید از بخش های اصلی آن دفاع کنیم. یونکر خاطرنشان کرد که توافقنامه سال 2015 با تهران نباید قربانی مصالح سیاسی داخلی آمریکا شود. وی همچنین ضمن هشدار درباره بحرانی که در کمین خاورمیانه و انتقاد از کشورهایی که تسلیم وسوسه رابطه دوجانبه با آمریکا شدند، گفت: این مناسبات موجب تضعیف موضع تجاری ما در برابر واشنگتن می شود. باید از منافع و ارزش های خود دفاع کنیم و ید واحده باشیم. از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می خواهم در برابر وسوسه امضای توافق دوجانبه با آمریکا مقاومت کنند، زیرا سبب تضعیف اروپا می شود. یونکر در رابطه با افزایش عوارض گمرگی آمریکا بر فولاد و آلومینیوم وارداتی از اتحادیه اروپا هم گفت: خواستار جنگ تجاری نیستیم، اما آمریکا باید بداند، اروپایی ها برده سیاست های این کشور نخواهند شد. دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا 18 اردیبهشت خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد. اکثر کشورها خروج یکجانبه آمریکا از این توافق را که به تایید سازمان ملل هم رسیده خلاف مقررات جهانی و قطعنامه 2231 شورای امنیت اعلام کردند. اتحادیه اروپا هم تاکید کرده نهایت تلاش خود را برای حفظ برجام بدون حضور آمریکا به کار می بندد. دبیرکل سازمان ملل هم اعلام کرد که این سازمان از تلاش های بروکسل برای حفظ توافق هسته ای با ایران حمایت می کند.

منبع خبر : ایرنا

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «اتحادیه اروپا: برجام نباید قربانی مصالح داخلی آمریکا شود»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 2 = ?