کد مطلب: 10380 درج نظر
استعلام آنلاین خلافی خودرو از طریق پلاک + پرداخت جریمه

استعلام آنلاین خلافی خودرو از طریق پلاک + پرداخت جریمه

ین روزها با توسعه و پیشرفت بانکداری الکترونیک و پرداخت الکترونیک، دریافت خلافی و پرداخت آن نیز ساده و آسان...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

online-payment-traffic-fines

ین روزها با توسعه و پیشرفت بانکداری الکترونیک و پرداخت الکترونیک، دریافت خلافی و پرداخت آن نیز ساده و آسان شده است. دیگر نیاز نیست حتی از خانه خود خارج شوید. با این آموزش شما قادر خواهد بود به صورت غیر حضوری خلافی خودروی خود را پرداخت نمایید.به گزارش فرهنگ نیوز، شاید برای شما پیش آمده باشد که بخواهید خلافی خودرو خود را گرفته و آن را پرداخت کنید. مسلما برای این کار باید وقت زیادی را صرف کنید چون ابتدا باید به یکی از دفاتر پلیس+10 مراجعه کنید و با پرداخت مبلغ 1800 تومان خلافی خودرو را دریافت کنید، و تازه پس از آن باید مبلغ خلافی را پس از سپری کردن مدتی در صف یکی از شعب بانک ملی یا دستگاه های خودپرداز پرداخت نمایید. اما اگر به شیوه زیر عمل کنید می توانید به راحتی و به سرعت و بدون اینکه از خانه خارج شوید خلافی خودرو را پرداخت نمایید:

مرحله اول: ابتدا لازم است که به کارت مشخصات وسیله نقلیه مربوط به اتومبیل خود مراجعه نمایید و شماره 17 رقمی که به صورت عمودی بر پشت کارت درج شده است را به شماره پیامک 10005151 ارسال نمایید. سپس چند لحظه منتظر بمانید تا تعداد کل جریمهها و همچنین مبلغ کل جریمه ها برایتان ارسال گردد.

online-payment-traffic-fines(1)مرحله دوم: پس از آگاهی از میزان جریمه های خود، حال اگر قصد پرداخت آن را آن هم به صورت غیر حضوری دارید کافیست یک بار دیگر همان شماره 17 رقمی پشت کارت را به همراه یک * در انتهای آن به همان شماره مجددا ارسال نمایید. با این کار شناسه قبض، شناسه پرداخت و مقدار هزینه ای که باید پرداخت نمایید برایتان ارسال می گردد.

online-payment-traffic-fines(3) مرحله سوم: حال با داشتن شناسه قبض و شناسه پرداخت می توانید نسبت به پرداخت خلافی اقدام نمایید. برای این منظور می توانید از خودپردازهای بانک ملی استفاده کنید و یا اینکه از تلفن بانک با شماره 09622 استفاده نمایید و یا اینکه به صورت اینترنتی از طریق آدرس www.bmi.ir پرداخت وجه را انجام دهید. در صورت استفاده از سایت بانک ملی ایران، کافیست در قسمت خدمات الکترونیکی بر روی پرداخت اینترنتی دسته ای قبوض کلیک نمایید و وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت و با وارد نمودن اطلاعات کارت بانکی خود به راحتی خلافی اتومبیل خود را بدون هیچ دردسری پرداخت نمایید.

online-payment-traffic-fines(2) 

 

inquiry-car-fine

شاید برای شما پیش آمده باشد که بخواهید خلافی خودرو خود را گرفته و آن را پرداخت کنید. مسلما برای این کار باید وقت زیادی را صرف کنید. اما به چند سالی است که امکان اطلاع از خلافی خودرو و پرداخت آن به صورت اینترنتی فراهم شده است که آسمونی در این بخش روش های استعلام آنلاین خلافی خودرو را به شما خوبان معرفی می کند.

اگر به شیوه های  زیر عمل کنید می توانید به راحتی و به سرعت و بدون اینکه از خانه خارج شوید خلافی خودرو را پرداخت نمایید:

استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت:

بدین منظور بر روی عکس زیر کلیک کرده و یا به آدرس سایت پلیس راهور به نسانی (http://rahvar120.ir)  مراجعه کرده ، شماره بارکد پستی مندرج در پشت کارت (مطابق با عکس زیر ) خودرو را در قسمت توضیح داده شده وارد کنید

http://estelam.rahvar120.ir/index.jsp?siteid=1&fkeyid=&siteid=1&pageid=2371666

دریافت خلافی ماشین از طریق پیامک ( پیام کوتاه SMS )

بدین منظور :

ابتدا پشت کارت ماشین خود را ملاحظه کنید. در پشت این کارت ، یک کد 17 رقمی به شکل عمودی حک شده است. این کد با IR شروع میشود.

اکنون شما میبایست این کد را به شماره 1101202020 از طریق SMS ارسال کنید.

حدودا بعد از چهل ثانیه مقدار جریمه ماشین و تعداد دفعات آن برای شما ارسال میشود.

در تکمیل اخذ صورت وضعیت خلافی خودرو از طریق پیامک:

به منظور پرداخت آنلاین ،‌ شناسه قبض و شناسه پرداخت هم به پیامک صورت وضعیت خلافی خودرو اضافه شد

 برابر اعلام معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، با توجه به فعال بودن سیستم دریافت شناسه قبض و شناسه پرداخت، صورت وضعیت خلافی خودرو از طریق ارسال VIN مندرج در پشت کارت خودرو و درج یک کراکتر ستاره در آخر آن به شماره 1101202020 و امکان الکترونیکی قبوض بدون مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی میسر شد.

( رئیس پلیس مرکز اجرائیات راهور ناجا  اعلام کرد :  سامانه پیامکی 1101202020 از دسترس خارج شده و مالکان خودرو از این پس برای اطلاع از میزان خلافی خود می‌بایست شماره VIN خودرو را به سامانه پیامکی 1101202020 ارسال کنند )

شماره تلفن دریافت صورت خلافی خودرو ها

هموطنان می توانند بدون این که از منزل و یا محل کار خود خارج شوند فقط با گرفتن شماره تلفن 88288888 از میزان جرائم و تخلفات وسیله نقلیه خود مطلع شوند.

دریافت نمره منفی هر راننده از طریق پیامک ( پیام کوتاه SMS )

بدین منظور :

به گفته سردار اسکندر مومنی، رانندگان می توانند با ارسال شماره گواهینامه خود به پیامک 1101202020 از نمره منفی و کارنامه رانندگی خود مطلع شوند

اطلاع از جابه جایی اتومبیل به پارکینگ پلیس از طریق پیامک ( پیام کوتاه SMS )

از این پس می توانید از طریق اس ام اس با ارسال (اعداد شماره پلاک خودرو) به شماره 30005353 از جا به جایی خودرو در محل های پارک ممنوع توسط پلیس مطلع شوید

برای نمونه : شماره پلاک |ایران44|345 ج 12| را باید به این شکل بفرستید : 1234544

اطلاع وضعیت راه بین دو شهر خاص از طریق پیامک ( پیام کوتاه SMS )

هموطنان می‌توانند در هر نقطه از کشور با ارسال پیش شماره‌ تلفن شهر مبدا و مقصد، اطلاعات مسی مورد نظر خود را دریافت کنند.

بدین صورت که بایستی ابتدا کد تلفن شهر مبدا و پس از قراردادن فاصله ، کد شهر مقصد را از طریق سرویس پیامک تلفن همراه به شماره 3000141 ارسال کرد ، تا در اسرع وقت مسافت بین دو شهر و آخرین وضعیت مسیر درخواستی از طریق پیام کوتاه اعلام شود.

به طور مثال ، برای دریافت اطلاعات مسیر تهران قزوین ، باید یک پیامک با ساختار 0281 021 به شماره 3000141 ارسال شود.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «استعلام آنلاین خلافی خودرو از طریق پلاک + پرداخت جریمه»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 5 = ?