کد مطلب:  4037 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
روش تهیه اشکنه بروجرد

روش تهیه اشکنه بروجرد

مواد لازم اشکنه بروجرد : زردچوبه (پودر شده) / 1 قاشق چایخوری (3 گرم ) روغن مایع ( مخصوص سرخ کردن ) / به مقدار...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

روش تهیه اشکنه بروجرد
روش تهیه اشکنه بروجرد

مواد لازم اشکنه بروجرد :

زردچوبه (پودر شده) / 1 قاشق چایخوری (3 گرم ) روغن مایع ( مخصوص سرخ کردن ) / به مقدار لازم نمک / به مقدار لازم فلفل سیاه (پودر شده ) / به مقدار لازم گوجه‌فرنگی ( پوست گرفته و نگینی خرد شده ) / 2 عدد (200 گرم ) پیاز داغ / 2/1 پیمانه ( 25 گرم ) شنبلیله ( خشک شده) / 2 قاشق سوپخوری (6 گرم ) سیب زمینی ( مکعبی خرد شده ) / 2 عدد ( 500 گرم ) آب / 8 پیمانه (1280 میلی لیتر) آرد / 2 قاشق سوپخوری ( 18 گرم ) رب گوجه‌ فرنگی / 1قاشق سوپخوری ( 15 گرم ) تخم‌مرغ / 2 عدد ( 110 الی 120 گرم )

روش تهیه :

زردچوبه را روی حرارت ملایم در روغن تفت دهید نمک، فلفل، گوجه‌فرنگی، پیاز‌داغ و شنبلیله را اضافه کرده و کمی تفت دهید. سیب زمینی را نیز جداگانه تفت داده، تمام مواد را مخلوط کنید و آب را روی آن بریزید. آرد و رب‌گوجه فرنگی را نیز به طور جداگانه در روغن تفت داده، پس از 20 دقیقه به مواد بالا بیفزائید و در ظرف را بگذارید تا مواد کاملاً پخته شوند. تخم‌مرغ‌ها را در ظرفی شکسته با همزن دستی بزنید در آخر پخت کم کم به مواد اشکنه بیفزائید و مرتب هم بزنید تا تخم‌مرغ نیز پخته شود. پس از چند جوش اشکنه را در ظرف موردنظر بریزید.

نکته:

برای پوست گرفتن گوجه‌فرنگی، به آن شوک حرارتی بدهید. به این صورت که آنها را یک لحظه در آب جوش و بلافاصله در آب سرد بریزید. با این روش پوست گوجه ها به راحتی جدا می شود.
: برای دریافت مشاوره درباره روش تهیه اشکنه بروجرد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «روش تهیه اشکنه بروجرد» در کادر زیر بنویسید :

5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید