کد مطلب:  30615 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
معرفی فیلم سینمایی عشقولانس

معرفی فیلم سینمایی عشقولانس

فیلم سینمایی عشقولانس یکی از فیلم هایی است که بازیگرانی مانند اکبر عبدی، علی صادقی، سحر قریشی، لعیا...
زمان مطالعه: 2 دقیقه
معرفی فیلم سینمایی عشقولانس
معرفی فیلم سینمایی عشقولانس


فیلم سینمایی عشقولانس یکی از فیلم هایی است که بازیگرانی مانند اکبر عبدی، علی صادقی، سحر قریشی، لعیا زنگنه، بهاره افشاری و ... در آن ایفای نقش می کنند. آسمونی در این بخش به معرفی و نقد فیلم سینمایی عشقولانس می پردازد.

معرفی فیلم سینمایی عشقولانس

بازیگران فیلم سینمایی عشقولانس

اکبر عبدی

علی صادقی

سحر قریشی

لعیا زنگنه

بهار افشاری

و...

داستان فیلم سینمایی عشقولانس

امان از دست این آژانس های همسر یابی ...

عوامل فیلم سینمایی عشقولانس

نویسنده و کارگردان : سیدمحسن ماهینی، تهیه کننده : عبدا... باکیده، مجری طرح : یحیی بهرامپور، مدیر برنامه ریزی: حسین فلاح، دستیار اول کارگردان : محمد غفاری، مدیرتولید : محمدرضا نجفی، مدیر فیلمبرداری : امید امین نگارشی، طراح صحنه و لباس : فاضل ژیان، طراح گریم : حسین صالحیان، اعظم رحمانی، صدابردار : احمد بنی اردلان، تدوین : نازنین مفخم، نیما حسن دوست، صداگذاری : حیدر نجفی، مدیر تدارکات : سعید حاجی زاده، مدیر امور مالی : محمد گرجی، موسیقی متن : مسعود سخاوت دوست، خواننده : سعید آتانی، علی پورصائب، آهنگساز دوم : مهدی محمود آبادی، طراح جلوه های ویژه میدانی : حمید رسولیان، طراح جلوه های ویژه کامپیوتری : میلاد عمرانی، سرپرست و طراح گروه بدلکاری : امیرحسین خنجری، برنامه ریز : سیاوش عرفانی، دستیاران کارگردان : دانیال اسماعیل زاده، بابک گشتاسب، منشی صحنه : مهران خواجه حق وردی، عکاس و تصویر بردار پشت صحنه : مهدی حیدری و...

نقد فیلم سینمایی عشقولانس

کسی در فیلم حضور دارد که من بشناسم؟

اکبر عبدی که نیاز به معرفی ندارد. علی صادقی که پای ثابت آثار کمدی یک دهه اخیر بوده نیز بازیگر فیلم است. سحر قریشی نیز که وضعیتی مشابه علی صادقی در سینما دارد، دیگر بازیگر مطرح فیلم است. در کنار این بازیگران، افرادی نظیر لعیا زنگنه ، بهاره افشاری و نیما شاهرخ شاهی نیز حضور دارند.

داستان فیلم درباره چیست ؟

بطور مشخص داستانِ قابل تعریفی در « عشقولانس » وجود ندارد اما بطور خلاصه می توان گفت یکی مفهومی به نام « عشقولانس » را مطرح می کند که درباره آشنایی زنان و مردان با یکدیگر است و از طریق همین، ماجرا می آفریند!

کارگردان کیست ؟

محسن ماهینی که فیلم « عشقولانس » نخستین تجربه کارگردانی او محسوب می شود.

نکات مثبت فیلم ؟

ندارد

نکات منفی فیلم ؟

بطور کل می توان گفت که فیلمنامه ای در « عشقولانس » وجود ندارد. خرده داستانها بی ارتباط به داستان اصلی هستند و چیدمان اصلی فیلمنامه براساس توانایی لودگی بازیگرانش بنا شده است!

عجیب تر آنکه فیلم ابداً حتی نمی تواند با توسل به لودگی و ابتذال، مخاطبش را بخنداند. شوخی های فیلم به حدی اجرای بدی دارند که مخاطب را از خود می راند.

« عشقولانس » دقایقی از فیلم خود را جدی گرفته و شروع به انتقال پیامهای اجتماعی به مخاطبش می کند. تصمیمِ عجیب سازندگان که اصلاً به سر و شکل فیلم ارتباطی نمی یابد!

حرف آخر

تنها با یک روش می توان از اکران چنین آثاری جلوگیری کرد و آن عدم استقبال از آن در اکران های عمومی است. « عشقولانس » در یک کلام توهین به سینما و شعور مخاطب است و نمونه کامل ابتذال در سینما.

 
: برای دریافت مشاوره درباره معرفی فیلم سینمایی عشقولانس فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «معرفی فیلم سینمایی عشقولانس» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید