کد مطلب: 34336 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اردوغان دوباره رئیس‌جمهور ترکیه شد

اردوغان دوباره رئیس‌جمهور ترکیه شد

به گزارش آسمونی:طبق گزارش رسانه‌های خبری، رجب طیب اردوغان بر اساس نتایج غیررسمی، پیروز انتخابات ریاست...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
به گزارش آسمونی:طبق گزارش رسانه‌های خبری، رجب طیب اردوغان بر اساس نتایج غیررسمی، پیروز انتخابات ریاست جمهوری ترکیه شناخته شد.

اردوغان دوباره رئیس‌جمهور ترکیه شد
اردوغان دوباره رئیس‌جمهور ترکیه شد


رجب طیب اردوغان بر اساس نتایج غیررسمی، پیروز انتخابات ریاست جمهوری ترکیه شناخته شد.

منابع ترکیه‌ای، میزان آرای اردوغان را پس از شمارش 98 درصد آرای انتخاباتی، 52.3 و میزان مشارکت مردم در انتخابات را نزدیک به 90 درصد اعلام کرده‌اند.

با وجود آنکه هنوز نتایج رسمی انتخابات ترکیه اعلام نشده، اردوغان طی یک سخنرانی، خود را پیروز این انتخابات معرفی و از اعتماد مردم ترکیه به خود قدردانی کرد.

در همین حال، رئیس کمیسیون عالی انتخابات ترکیه اعلام کرد، بر اساس نتایج اولیه و غیررسمی، رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری بیشترین آراء را کسب کرده است.

احزاب سیاسی که موفق شده‌اند در انتخابات سراسری روز گذشته از مرز ده درصد آراء عبور کنند نیز حزب عدالت و توسعه، حزب حرکت ملی، حزب خوب، حزب جمهوری خواه خلق و حزب دموکراتیک خلق هستند.

انتخابات همزمان ریاست‌جمهوری و پارلمانی روز گذشته ترکیه نخستین انتخابات پس از اصلاح قانون اساسی این کشور و تغییر نظام حکومتی آن از پارلمانی (نخست‌وزیری) به ریاستی (رئیس‌جمهور) بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

در صورت نیاز به راهنمایی در خصوص موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره 02170705154 تماس بگیرید.

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «اردوغان دوباره رئیس‌جمهور ترکیه شد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 6 = ?