کد مطلب: 30298 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شرط ورود به محدوده طرح ترافیک در سال 97

شرط ورود به محدوده طرح ترافیک در سال 97

به گزارش آسمونی:معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: قرار است‌ اپلیکیشنی‌ طراحی شود که رانندگان‌...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شرط ورود به محدوده طرح ترافیک در سال 97
شرط ورود به محدوده طرح ترافیک در سال 97


به گزارش آسمونی:معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: قرار است‌ اپلیکیشنی‌ طراحی شود که رانندگان‌ قبل از آنکه وارد محدوده شوند در این اپلیکیشن‌ ثبت‌نام کنند. محسن پورسید‌ آقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در نشست‌ خبری‌ معاینه فنی اظهار کرد: رویکرد شهرداری این است که برای دریافت‌ نوبت و مراجعه‌ به مراکز معاینه فنی‌ وقتشان‌ تلف‌ نشود‌ و ترددشان‌ تسهیل‌ شود. به همین منظور چند مرکز‌ سیار‌ در بعضی‌ از محله‌ها‌ راه‌اندازی خواهد شد تا دسترسی‌ مردم آسان‌تر شود.

وی افزود: شبیه این منطق را برای پمپ‌ بنزین‌ها هم پیش‌بینی کرده‌ایم تا در بعضی از محله‌ها پمپ بنزین‌های کوچک محلی راه‌اندازی شود و به صورت شبانه‌روزی مردم بتوانند در نزدیک‌ترین مکان خود سوخت‌گیری کنند‌.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه بحث‌ کاهش آلودگی‌ هوا از موضوعات مهم است، ادامه داد:به همین منظور بستر لازم برای اجرای طرح‌ L E Z در شهر تهران‌ فراهم می شود و این طرح سختگیرانه‌تر اعمال خواهد شد همچنین با توجه به اجرای طرح ترافیک در سال 97 خودروهایی که می‌خواهند به محدوده‌ طرح ترافیک ورود کنند باید بعد از آن که طرح ترافیک را خریداری کنند از طریق اپلیکیشنی‌ که به زودی معرفی خواهد شد، ثبت‌نام کنند چراکه ظرفیت روزانه برای ورود‌ به طرح ترافیک‌ 40 هزار خودرو است، و در صورتی که ظرفیت ثبت نام  در اپلیکیشن‌ به اتمام برسد، بعد از آن برای خودروهایی که حتی طرح ترافیک هم خریداری کرده باشند، امکان ورود وجود ندارد.

وی بیان کرد: براساس قانون، سال آینده هر خودروی فاقد معاینه فنی به صورت مکانیزه در طرح کاهش اعمال قانون می شود، همچنین خودروهای صفر طبق قانون تا 4 سال نیازی به معاینه فنی ندارند ولی باید مالکان خودروها توجه داشته باشند که قبل از آنکه 4 سال به اتمام برسد برای اخذ معاینه فنی اقدام کنند.

معاون حمل و نقل ترافیک تهران در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر تردد خودروهای فاقد معاینه فنی بیان کرد: تعداد زیادی از خودروها  فاقد معاینه فنی هستند که اگر این افراد به محدوده زوج و فرد ورود کنند سیستمی اعمال قانون می شوند و اگر وارد محدوده طرح ترافیک هم شوند یک جریمه هم برای ورود غیر مجاز به محدوده طرح در نظر گرفته می شود.

وی در پایان گفت: در سال 97 به نسبت سال جاری 26 هزار مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک کمتر صادر خواهد شد و پیش بینی می کنیم که با این اتفاقات در سال آینده ترافیک در ساعات پیک 20 درصد کاهش یابد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «شرط ورود به محدوده طرح ترافیک در سال 97»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 * 7 = ?