کد مطلب:  35145 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ورود 5 فروند هواپیمایی ATR به آسمان ایران

ورود 5 فروند هواپیمایی ATR به آسمان ایران

به گزارش آسمونی:دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت:صبح فردا و در آستانه دور جدید تحریم ها، 5 فروند هواپیمایی...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
به گزارش آسمونی:دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت:صبح فردا و در آستانه دور جدید تحریم ها، 5 فروند هواپیمایی ATR به آسمان ایران وارد می شود.

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با اشاره به اینکه ایران ایر پس از اجرایی شدن برجام خرید 200 هواپیما را در دستور کار خود قرار داد و در این چارچوب 80 هواپیما مربوط به بویینگ، 100 فروند مربوط به ایرباس و 20 فروند دیگر مربوط به ATR بود ،اظهار کرد:در همین راستا ،صبح فردا و در آستانه دور جدید تحریم ها، 5 فروند هواپیمایی ATR به آسمان ایران وارد می شود.

ورود 5 فروند هواپیمایی ATR به آسمان ایران
ورود 5 فروند هواپیمایی ATR به آسمان ایران


وی با بیان اینکه با ورود این 5 فروند هواپیما تعداد هواپیماهای برجامی به 16 فروند می رسد ،گفت: قرارداد خرید این هواپیما ها با  شرکت بوئینگ و ایرباس بوده که متاسفانه بعد از لغو برجام اعلام کردند هواپیما ها را تحویل نمی دهند.

سامانی با اشاره به اینکه امکان تولید و ساخت هواپیما در صنعت هوایی ایران وجود ندارد، افزود: با توجه به محدودیت های که کشور آمریکا برای صنعت هواپیمایی ایران ایجاد کرده است هم اکنون امکان ساخت و تولید هواپیما وجود ندارد ولی در حال انجام مذاکره برای اجاره و یا خرید هواپیما  از کشورهای دیگر هستیم.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی تاکید کرد: مسئولان بخش هوایی کشور به شدت در حال مذاکره و رایزینی برای تحویل مابقی هواپیما ها در این بخش هستند.

گفتنی است؛صبح فردا 5 فروند هواپیمای ATR مربوط به شرکت بوئینگ وارد آسمان ایران می شود.ایران ایر پس از اجرایی شدن برجام خرید 200 هواپیما را در دستور کار خود قرار داده بود که در این چارچوب 80 هواپیما مربوط به بویینگ، 100 فروند مربوط به ایرباس و 20 فروند مربوط به ATR بود.

پس از آنکه با اعلام ترامپ ایالات متحده از برجام خارج شد بویینگ و ایرباس و رسما اعلام کردند که امکان اجرایی کردن قراردادشان با ایران را ندارند و ای تی آر نیز نسبت به قابل اجرا بودن این قرارداد تردیدهای جدی را مطرح کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
: برای دریافت مشاوره درباره ورود 5 فروند هواپیمایی ATR به آسمان ایران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ورود 5 فروند هواپیمایی ATR به آسمان ایران» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید