کد مطلب:  57858 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
چگونگی تشخیص کرونای انگلیسی + راه پیشگیری

چگونگی تشخیص کرونای انگلیسی + راه پیشگیری

ویروس انگلیسی از طریق تماس با وسایل و سطوح نیز منتقل می شود ولی احتمال انتقال از طریق سطوح از میزانی که قبلا تصور می شد کمتر است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

پس از شیوع ویروس کرونا در جهان و همچنین ایران، بارها این ویروس، جهش یافته است.
مدتی است که کرونای انگلیسی وارد کشورمان شده. اما تشخیص کرونای انگلیسی چگونه است؟

به گزارش آسمونی یک متخصص بیماری های عفونی درباره تشخیص کرونای انگلیسی گفت: درمورد این نوع کرونا اگر تست های مولکولی بر پایه ژن s باشد، ممکن است به اشتباه منفی کاذب گزارش شود اما اکثر کیت ها بر اساس دو ژن هستند و قابلیت تشخیص نوع انگلیسی ویروس را دارند.

در جاهای پرتردد، حتما از دو ماسک استفاده نمایید.

چگونگی تشخیص کرونای انگلیسی + راه پیشگیری
چگونگی تشخیص کرونای انگلیسی + راه پیشگیری

این متخصص درباره ویروس جهش یافته کرونا اظهار کرد: تاکنون چندین جهش در ژن های مختلف ویروس کرونا ایجاد شده، ولی جهش در ژن s یا همان spike اخیرا باعث نگرانی شده است.

راه های انتقال ویروس کرونای انگلیسی مثل قبل است و از طریق مخاط بینی، دهان و چشم منتقل می شود.

وی افزود: اسپایک همان پروتئین اتصال دهنده ویروس به گیرنده غشاء سلول است و متعاقب این جهش در نوع انگلیسی، میزان سرایت ویروس 50 تا 70 درصد بیشتر شده است.

وی درباره راه های انتقال ویروس بیان کرد: راه های شایع انتقال ویروس مثل قبل است و از طریق مخاط بینی، دهان و چشم منتقل می شود.

وی بیان کرد: ویروس از طریق تماس با وسایل و سطوح نیز منتقل می شود ولی احتمال انتقال از طریق سطوح از میزانی که قبلا تصور می شد کمتر است.

این متخصص بیماری های عفونی بیان کرد: ابتلاء قبلی به کووید 19 متاسفانه ایمنی دائم نمی دهد و بعد از گذشت چند ماه ممکن است فرد مجددا به بیماری مبتلا شود و در برخی موارد بعد از گذشت حتی شش هفته ابتلاء مجدد دیده شده است.

وی درباره تشخیص کرونای انگلیسی گفت: درمورد این نوع کرونا اگر تست های مولکولی بر پایه ژن s باشد، ممکن است به اشتباه منفی کاذب گزارش شود اما اکثر کیت ها بر اساس دو ژن هست و قابلیت تشخیص نوع انگلیسی را دارند.

راه پیشگیری از کرونای انگلیسی

راه های پیشگیری از کرونا و ویروس جهش یافته انگلیسی همان روش هایی است که از ابتدای شیوع اپیدمی کووید 19 عنوان شده است.

این راه ها شامل استفاده حداقل یک ماسک ترجیحا همراه با شیلد، شست و شوی مکرر دست ها و حفظ حداقل فاصله دو متری از افراد است.

در جاهای پرتردد، حتما از دو ماسک استفاده نمایید و یا شیلد هم بزنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

نظر خود را درباره «چگونگی تشخیص کرونای انگلیسی + راه پیشگیری» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید