کد مطلب:  57728  درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
قرنطینه اجباری مبتلایان به کرونای انگلیسی در ایران

قرنطینه اجباری مبتلایان به کرونای انگلیسی در ایران

رئیسی: باید توجه داشت که ویروس کرونای انگلیسی در منطقه گردش پیدا کرده است.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

پس از شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور، حال کرونای انگلیسی، نگرانی هایی را به وجود آورده است.

به گزارش آسمونی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره شیوع کرونای انگلیسی در ایران و جهان اظهار کرد: بعد از یک سال از شیوع کرونا در جهان انتظار آن را داشتیم که ویروس جهش هایی پیدا کند و تاکنون نیز شاهد جهش هایی در ویروس کرونا بودیم، اما نکته مهم این است که جهش ویروس در کدام بخش ویروس رخ می دهد.

وی ادامه داد: جهش هایی که در ویروس کرونا در انگلیس رخ داد، باعث شد که میزان سرایت و کشندگی ویروس بالا برود، همچنین در آفریقای جنوبی و ژاپن نیز شاهد جهش ویروس کرونا بودیم.

تمهیدات وزارت بهداشت برای پیشگیری از شیوع کرونای انگلیسی

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به تمهیدات وزارت بهداشت برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونای انگلیسی به صورت گسترده در کشور اظهار کرد: ما فرض را بر این می‌گذاریم که ویروس وارد کشور شده است و اکنون هم مواردی را در برخی استان‌ها مشاهده کرده‌ایم و در این زمینه اقدامات لازم صورت گرفته است.

وی ادامه داد: حفاظت از مرزها یکی از اقدامات اساسی برای پیشگیری از شیوع کرونای انگلیسی در کشور است و به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی برای رصد و پیشگیری از ورود افراد آلوده توصیه های لازم را کرده‌ ایم و دستورالعمل‌های بهداشتی برای حفاظت از مرزهای زمینی، دریایی و هوایی ابلاغ شده است.

شرط ورود مسافران خارجی به کشور

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: بر این اساس فردی که به کشور وارد می شود، باید تست منفی کرونا داشته باشد همچنین اگر فرد از کشور اروپایی به ایران سفر کند در هنگام ورود به کشور در مبادی مرزی تست از او گرفته و توصیه می‌شود حتی اگر فرد تست منفی کرونا دارد؛ 14 روز در منزل قرنطینه شود.

رییسی ادامه داد: اقدام بعدی که برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونای انگلیسی در کشور صورت خواهد گرفت آن است که وقتی فرد کرونا مثبت را شناسایی می کنیم، باید تمام اقدامات به طور کامل برای او انجام شود و فرقی نمی کند که فرد به ویروس کرونای قبلی یا کرونای جهش یافته مبتلاست.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: شناسایی زودرس بیماران مبتلا به کرونا؛ تست همه اطرافیان و از همه مهمتر اطمینان از ایزوله فرد مبتلا به عنوان سه اقدام اصلی مدنظر قرار دارد و حتی اگر فرد به ویروس کرونای انگلیسی مبتلا باشد باید این سه اقدام به دقت انجام شود و ما در اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشکی تاکید کردیم تا تیم‌های طرح شهید سلیمانی برای بیماریابی فعال تر شوند و تست های سریع به میزان کافی در اختیار قرار خواهد گرفت.

تست سریع کرونا در مطب پزشکان گرفته می‌شود

رییسی از تست سریع کرونا در مطب های پزشکان خبر داد: از طرفی برای شناسایی زودهنگام مبتلایان و قطع زنجیره انتقال بخش خصوصی و مطب ها هم به چرخه شناسایی بیماران مبتلا به کرونا خواهند پیوست و پزشکان در مطب‌های خصوصی هم می‌توانند بیماریابی را انجام دهند و تست های سریع کرونا در اختیار آنها قرار خواهد گرفت تا از فرد مشکوک تست گرفته و ضمن اقدام درمانی لازم از طریق پزشک با ثبت اطلاعات بیمار در سامانه الکترونیکی فرد به مراقبان سلامت متصل شود و تیم ها در ذیل طرح شهید سلیمانی از اطرافیان بیمار تست خواهند گرفت و فرد درصد و پیگیری خواهد شد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: هر فرد کرونا مثبت باید در قرنطینه بماند اما ما این قید را گذاشتیم که اگر فردی به کرونای انگلیسی مبتلا شده بود، حتما باید فرد به قرنطینه اجباری که وزارت بهداشت تعیین می کند، برود و مدت بیماری خود را در آن محل خاص سپری کند زیرا در این صورت کنترل بیماری راحت تر خواهد بود.

تست 187 نفر از اطرافیان فرد مبتلا به کرونای انگلیسی

رییسی از اقدامات صورت گرفته در قزوین که نخستین فوتی کرونای انگلیسی در آن منطقه ثبت شد، گفت: 187 نفر از افراد مرتبط با فرد فوت شده بر اثر ابتلا به کرونای انگلیسی در قزوین تست شدند و چند نفری که تست کرونای مثبت داشتند مورد بررسی قرار خواهند گرفت و نتیجه توالی ژنتیکی تست کرونای آنها (NGS) امروز دوشنبه مشخص خواهد شد.

روستای فرد مبتلا به کرونای جهش یافته قرنطینه شده است

وی بیان کرد: قرنطینه روستای فرد مبتلا به کرونای انگلیسی صورت گرفته است و اقدامات درمانی اهالی این روستا در همان آبیک انجام خواهد شد تا خطر شیوع بیماری را کاهش دهیم و همکاران ما در حوزه بهداشت به این روستا سفر کردند و تست کرونا در محل از این 187 نفر گرفته شد تا کسی از روستا خارج نشود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: باید توجه داشت که ویروس کرونای انگلیسی در منطقه گردش پیدا کرده است و باید مراقبت های بیشتر صورت گیرد و تست 4 نفر از خانواده فرد مبتلا به کرونای انگلیسی مثبت بوده است و نتیجه تست آنها امروز دوشنبه انجام می‌شود.

 

: برای دریافت مشاوره درباره قرنطینه اجباری مبتلایان به کرونای انگلیسی در ایران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

معرفی نویسنده:

Ahmadreza Raji

احمدرضا راجی

عکاس ، فیلمبردار و تدوینگر
علاقمند به طبیعت ،گردشگری ، موسیقی و مباحث حوزه تکنولوژی

نظر خود را درباره «قرنطینه اجباری مبتلایان به کرونای انگلیسی در ایران» در کادر زیر بنویسید :

3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید