مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  44305 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تایید مجازات اعدام را برای اسیدپاشی در مجلس

تایید مجازات اعدام را برای اسیدپاشی در مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مقرر کردند: در مواردی که اسیدپاشی به قصد ارعاب و ایجاد ناامنی در جامعه باشد اقدام مرتکب افساد فی الارض محسوب و مجازات آن اعدام در نظر گرفته می شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تایید مجازات اعدام را برای اسیدپاشی در مجلس - Endorses the death penalty for acid in the parliament

به گزارش آسمونی:نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز-یکشنبه-مجلس شورای اسلامی تبصره الحاقی به ماده یک طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن را با 161 رأی موافق، 9 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع از مجموع 245 نماینده حاضر تصویب کردند.

بر اساس این تبصره الحاقی، در مواردی که اسیدپاشی به قصد ارعاب و ایجاد ناامنی در جامعه باشد به نحوی که موجب ناامنی در جامعه شود؛ اقدام مرتکب افساد فی الارض محسوب و به مجازات آن محکوم می‌شود.

طبق قانون مجازات اسلامی برای اتهام افساد فی الارض اشد مجازات یعنی اعدام در نظر گرفته شده اما در مواردی نیز احکامی دیگر نیز قطع دست و پا و یا تبعید صادر می‌شود.

در جریان بررسی پیشنهادات الحاقی، طیبه سیاووشی نماینده تهران پیشنهاد محدود کردن خرید و فروش اسید را مطرح کرد و گفت: براساس این پیشنهاد کسانی که می‌خواهند اسید بخرند باید مدارک هویتی ارئه دهد.

وی در ارائه پیشنهاد خود یک فیلم دو دقیقه‌ای از قربانیان اسید پاشی در مجلس به نمایش گذارد که سهولت دسترسی به اسید در آن مورد اشاره قرار گرفته بود.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با 68 رأی موافق، 102 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از 240 نماینده حاضر در جلسه علنی با این پیشنهاد مخالفت کردند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره تایید مجازات اعدام را برای اسیدپاشی در مجلس فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تایید مجازات اعدام را برای اسیدپاشی در مجلس» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید