کد مطلب:  21129 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پایان سناریوی انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال/ مردی که خندید، انتخاب شد

پایان سناریوی انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال/ مردی که خندید، انتخاب شد

به‌ گزارش ‌آسمونی،  بعد از اعلام اسامی مختلف و متفاوت در نهایت فدراسیون والیبال ایران ایگور کولاکوویچ...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به‌ گزارش ‌آسمونی،  بعد از اعلام اسامی مختلف و متفاوت در نهایت فدراسیون والیبال ایران ایگور کولاکوویچ مونته نگرویی را به عنوان جانشین رائول لوزانو برای نشستن روی نیمکت تیم‌ ‌ملی ایران انتخاب کرد.

پایان سناریوی انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال/ مردی که خندید، انتخاب شد
پایان سناریوی انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال/ مردی که خندید، انتخاب شد

ایگور کولاکوویچ صربستانی 51 ساله از سن 14 سالگی فعالیتش در والیبال را آغاز کرد و در تیم های پودگوریا ، پارتیزان بلگراد  بازی کرد. او در دوران بازیگری خود که تا سال 1997 ادامه داشت یک مدال تقره لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد.

 ایگور مربیگری خود را از همان تیم پودگوریا آغاز کرد و یک قهرمانی و دو نایب قهرمانی لیگ یوگسلاوی را به دست آورد.

او در سال 2006 به عنوان سرمربی تیم‌ ‌ملی صربستان انتخاب شد و تا سال 2014 هم در این تیم بود و بعد از آن در دو  تیم اسلوونیایی فرانسوی مربیگری کرد.

 کولاکوویچ همراه با صربستان یک طلا و دو برنز2013، 2007 و 2011 قهرمانی اروپا، نقره و دو برنز لیگ جهانی  2008 ، 2009 و 2010، برنز 2010 جام جهانی را به دست آورد.

فدراسیون والیبال ایران به مانند انتخاب های گذشته خود برای نیمکت تیم‌ ‌ملی ایران ابتدا از نام های بزرگ آغاز کرد و سرانجام به ایگور، مربی کمتر شناخته شده اما با انگیزه رسید. مندس، آناستازی، استویچف، بروتو ، هوگ و حتی رزنده نام هایی بودند که نام آن ها روی تخته اتاق داورزنی نوشته شد اما  در نهایت مربی انتخاب شد که نامش از ابتدا روی تخته نبود و به تعبیری آخرین نفر بود که نامش روی تخته سفید معروف داورزنی نوشته شد.

در دو هفته گذشته استویچف و کولاکوویچ به ایران آمدند تا لیگ برتر ایران را از نزدیک ببینند و البته مذاکرات خود را با فدراسیون والیبال ایران ادامه بدهند. بسیاری انتظار داشتند استویچف پاسخ مثبت بدهد اما  مربی مغرور و جدی اسلوونیایی ترجیح داد نیمکت ایران را به ایگور بسپارد.

کولاکوویچ که به ایران آمد بر خلاف استویچف در گفت‌وگو با خبرنگاران نشان داد که تمایل زیادی برای نشستن روی نیمکت تیم‌ ‌ملی دارد و حتی این جمله را به زبان آورد که اگر دوست نداشت سرمربی ایران شود هیچ‌گاه به ایران نمی آمد. برعکس استویچف که در زمان حضورش در ایران به مانند توریست بود و حتی در مصاحبه های خود هم رفتار متفاوت‌تری نسبت به همتای مونته نگرویی‌اش داشت ایگور با روی بازتری با همه برخورد کرد. او در نخستین سفرش به تهران همیشه لبخند روی لب داشت و با همین خوشرویی توانست روی نیمکت ایران بنشیند. کولاکوویچ می دانست  باز هم به ایران بر می‌گردد ، چرا که اگر استویچف جواب مثبت به ایران می داد او دیگر به ایران نمی‌آمد. در نهایت شرایط طوری پیش رفت که جلسه هیات رییسه فدراسیون نیز بیشتر برای اعلام نام مربی تیم ملی برگزار شد و نه انتخاب آن.

فدراسیون والیبال ایران همان طور که می خواست قرارداد 2+2 را با ایگور کولاکوویچ امضا می‌کند  قراردادی که به نظر می‌رسد استویچف علاقه‌ای نداشت زیر بار آن برود. استویچف قراردادی چهار ساله تا المپیک 2020 و اختیارات تام می‌خواست اما فدراسیون والیبال در نظر داشت که قراردادی با شرط امضا کند و شاید این یکی از دلایلی بود که فدراسیون والیبال نتوانست با گزینه اصلی خود برای مربیگری تیم‌ ‌ملی به توافق برسد.

به هر حال بازی با نام‌ها برای انتخاب سرمربی تیم‌ ‌ملی والیبال ایران به پایان رسیده و بعد از ماه‌ها بررسی ایگور کولاکوویچ روی نیمکت تیم‌ ‌ملی ایران می نشیند. مربی که همه امیدوارند قراردادش بر خلاف کواچ و لوزانو پایدار و با موفقیت‌های مستمر همراه باشد.

البته شاید زمانی که قرارداد دو ساله کولاکوویچ با ایران به پایان برسد، جانشین داورزنی سرپرست فعلی و معاون جدید وزیر تصمیم متفاوتی درباره همکاری یا عدم ادامه همکاری با او بگیرد. به هر حال در آینده‌ای نه چندان دور رئیس جدید فدراسیون والیبال باید پاسخگوی عملکرد تیم ملی باشد.

منبع: ایسنا

: برای دریافت مشاوره درباره پایان سناریوی انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال/ مردی که خندید، انتخاب شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «پایان سناریوی انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال/ مردی که خندید، انتخاب شد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید