کد مطلب:  57196 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پارتی‌های آخر سال ممنوع؛ 100 هزار پلیس فرانسه برای اعمال محدودیت بسیج شدند

پارتی‌های آخر سال ممنوع؛ 100 هزار پلیس فرانسه برای اعمال محدودیت بسیج شدند

ترکیه هم با یک قرنطینه چهار روزه به استقبال سال نو رفته است.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

فرانسه با استفاده از 100 هزار مامور پلیس، خود را برای مقابله با گردهمایی‌های سال نو و اعمال مقررات منع آمد و شد آماده کرد. بنابراین انتظار می‌رود جشن‌های آخر سال در فرانسه مانند دیگر کشورهای اروپایی در روزهای کرونایی ساکت و آرام باشد.

به گزارش آسمونی به نقل از یورونیوز فارسی، ژرالد دارمنن، وزیر کشور فرانسه در نامه‌ای به مسئولان منطقه‌ای این کشور آنان را از بسیج 100 هزار پلیس در روز پنجشنبه برای جلوگیری از گردهمایی‌ها برای جشن‌های آخر سال مطلع کرده است.

بر اساس دستور وزارت کشور فرانسه نیروهای پلیس موظف هستند به محض اطلاع از مهمانی‌های شبانه حاضران را جریمه و متفرق و سازمان دهندگان این جشن‌ها را شناسایی کنند.

پارتی‌های آخر سال ممنوع؛ 100 هزار پلیس فرانسه برای اعمال محدودیت بسیج شدند
پارتی‌های آخر سال ممنوع؛ 100 هزار پلیس فرانسه برای اعمال محدودیت بسیج شدند

فرانسه با فوت 64 هزار نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در جایگاه ششم از نظر ابتلا به این بیماری در جهان قرار دارد. با این حال دولت فرانسه معتقد است که در حال حاضر نیازی به قرنطینه و تعطیلی کامل کشور وجود ندارد. البته رستوران‌ها، بارها و مراکز فرهنگی فرانسه تا ژانویه تعطیل خواهند بود.

همچنین قرار است نیروهای پلیس با حضور آشکارشان در مراکز شهرها و حومه‌ها از ساعت هشت شب تا شش صبح بر رعایت مقررات منع آمد و شد نظارت کنند. از همین رو نیمی از خطوط 14 گانه متروی پاریس، پایتخت، تعطیل خواهند بود.

با این حال مقام‌های فرانسوی از احتمال افزایش ساعات منع آمد و شد در مناطقی که آمار ابتلا به بیماری کرونا افزایش یافته است خبر داده‌اند. به این ترتیب ساعت منع آمد و شد در مناطق پر خطر از ساعت شش عصر آغاز خواهد شد.

وزیر کشور فرانسه همچنین از مغازه‌داران خواسته است تا فروش مواد محترقه و نوشیدنی الکلی قابل حمل را محدود یا متوقف کنند. هدف دولت از این خواسته جلوگیری از ناآرامی های شهری گزارش می‌شود. در سال‌های گذشته و هم‌زمان با جشن‌های خیابانی در شب آخر سال در فرانسه تعداد زیادی اتومبیل به آتش کشیده شده‌اند.

براساس گزارش رسانه‌های خبری در جریان جشن‌های سال 2020 حدود 1457 خودرو در شب سال نو در سراسر فرانسه به آتش کشیده شدند.

از همین رو بر اساس دستور وزارت کشور فرانسه نیروهای پلیس با بازرسی و احراز هویت اقلام خطرناکی که ممکن است علیه پلیس مورد استفاده قرار گیرد آن‌ها را توقیف می‌کنند.

دیگر کشورهای اروپایی برای شب سال نو چه می‌کنند؟

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا از اعمال محدودیت‌های بیشتر برای 20 میلیون نفر از روز (پنجشنبه) خبر داده و از مردم خواسته است تا با رعایت مقررات در آستانه سال جدید در خانه‌هایشان بمانند.

ایرلند نیز از روز (پنجشنبه) با اعمال محدودیت‌های بیشتر از سفر‌های بیش از 5 کیلومتر جلوگیری می‌کند.

آلمان که در حال حاضر قرنطینه است فروش مواد آتش بازی در این کشور را ممنوع و محدودیت‌های شدیدی برای دور هم جمع شدن افراد وضع کرده است. مقام‌های آلمانی انتظار دارند این کشور «آرام ترین شب سال نو» را پشت سر بگذارد.

هلند نیز که دوران قرنطینه را تا 19 ژانویه اعلام کرده قرار است شمارش معکوس معمول در لحظات پایانی سال را پشت درهای بسته یک استادیوم فوتبال در آمستردام انجام خواهد داد.

ترکیه هم با یک قرنطینه چهار روزه به استقبال سال نو رفته است.

: برای دریافت مشاوره درباره پارتی‌های آخر سال ممنوع؛ 100 هزار پلیس فرانسه برای اعمال محدودیت بسیج شدند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «پارتی‌های آخر سال ممنوع؛ 100 هزار پلیس فرانسه برای اعمال محدودیت بسیج شدند» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید