کد مطلب:  52233 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پایان بی نتیجه نشست تعیین دستمزد کارگران

پایان بی نتیجه نشست تعیین دستمزد کارگران

جلسه تعیین دستمزد سال آینده کارگران به دلیل اختلاف نظر نمایندگان کارگری و کارفرمایی بر سر درصد افزایش حداقل مزد بدون نتیجه پایان یافت.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پایان بی نتیجه نشست تعیین دستمزد کارگران
پایان بی نتیجه نشست تعیین دستمزد کارگران
پایان بی نتیجه نشست تعیین دستمزد کارگران - End of Workers' Wage Summit without result

به گزارش آسمونی : نشست رسمی شورای عالی کار که با دستور کار بررسی تعیین مزد سال 1399 از ساعت 16 امروز با حضور وزیر کار و نمایندگان گروه‌های کارگری و کارفرمایی آغاز شده بود، به دلیل بررسی بیشتر و اختلاف نظر دو طرف در خصوص درصد افزایش مزد علی‌رغم تلاش وزیر کار برای نزدیک کردن دیدگاه‌ها بدون نتیجه به پایان رسید.

بر این اساس این نشست به ظهر روز چهارشنبه 28 اسفندماه موکول شده است.

پیش از این مقامات کارگری اعلام کرده بودند که با برگزاری یک جلسه نتیجه لازم به دست نخواهد آمد؛ چراکه باید نزدیک شدن دیدگاه‌های دو طرف و اتفاق‌ نظر در خصوص درصد افزایش مزد صورت گیرد.

فعالان حوزه کار تعیین دستمزد سال 1399 را سخت و دشوار خوانده و بر لزوم حفظ قدرت خرید خانوارهای کارگری و توجه به معیشت آنها و تعیین مزدی شایسته متناسب با هزینه سبد معیشت کارگران با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد تاکید کردند.

کمیته دستمزد شورای عالی کار در آخرین نشست خود هزینه ماهانه سبد معیشت کارگران را چهار میلیون و 940 هزار تومان تعیین کرد که در مقایسه با سال گذشته یک میلیون و 200 هزار تومان افزایش یافته است.

برابر ماده 41 قانون کار حداقل دستمزد کارگران بر اساس دو مولفه محاسبه تورم و سبد هزینه معیشت خانوار صورت می‌پذیرد.

شورای عالی کار اسفندماه سال گذشته با افزایش 36.5 درصدی حداقل دستمزد کارگران موافقت کرد و بر این اساس پایه حقوق کارگران از یک میلیون و 112 هزار تومان در سال 97 به یک میلیون و 517 هزار تومان در سال جاری افزایش پیدا کرد.

: برای دریافت مشاوره درباره پایان بی نتیجه نشست تعیین دستمزد کارگران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «پایان بی نتیجه نشست تعیین دستمزد کارگران» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید