کد مطلب:  46129  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پایان آگهی دادن به روزنامه‌ها تا آخر سال

پایان آگهی دادن به روزنامه‌ها تا آخر سال

وزیر دادگستری گفت: تا پایان سال دادن آگهی به روزنامه‌ها منتفی می‌شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پایان آگهی دادن به روزنامه‌ها تا آخر سال - End of advertizing to newspapers by the end of the year
پایان آگهی دادن به روزنامه‌ها تا آخر سال - End of advertizing to newspapers by the end of the year
پایان آگهی دادن به روزنامه‌ها تا آخر سال - End of advertizing to newspapers by the end of the year

به گزارش آسمونی : علیرضا آوایی وزیر دادگستری در جلسه علنی عصر امروز مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال حسن کامران نماینده اصفهان در قوه مقننه درباره علت عدم اجرای ماده 74 قانون آئین دادرسی مدنی و انحصار آگهی‌ها و در روزنامه حمایت و بیکاری 2000 نفر، گفت: سوال مطرح شده با استناد به ماده 174 قانون آئین دادرسی کیفری و نه مدنی است. طبق این ماده استفاده از سامانه‌های یارانه‌ای و مخابراتی برای طرح شکایت، دعوا،‌ ارجای پرونده، احضار متهم و ابلاغ اوراق قضایی با رعایت مقررات دادرسی الکترونیکی بلامانع است و قوه قضائیه موظف شده، برای طرح شکایت، دعوا، ارجاع پرونده و احضار متهم سامانه یارانه‌ای را ایجاد کند. بر همین اساس قوه قضائیه به سرعت به سمت الکترونیکی کردن خدمات در حال حرکت است.وی ادامه داد: این تکلیف قانونی در مسیر اجتناب ناپذیر است؛ تمامی بخش‌های نظام از جمله قوه قضائیه و دادگستری در این مسیر حرکت می‌کنند. البته تعدادی از افراد هم بیکار می‌شوند ولی به همان اندازه تکنولوژی‌های جدید مقداری شغل ایجاد می‌کند. ضمن اینکه این تشخیص قانونی ما است.

وزیر دادگستری با بیان اینکه تمامی کارها در سیستم به صورت الکترونیکی انجام می‌شود، عنوان کرد: اینکه بیان شده قوه قضائیه همه آگهی‌ها را به روزنامه حمایت می‌دهد، درست نیست؛ ما آگهی‌ها را به روزنامه رسالت، کیهان و سایر روزنامه‌ها هم داده‌ایم؛ کما اینکه وزارت ارشاد هم پیگیری‌های لازم برای تقسیم عادلانه آگهی‌ها انجام می‌دهد.

به گفته آوایی شورای حل اختلاف و سازمان ثبت اسناد دارای آگهی‌های قابل انتشار هستند. مراجع قضایی آگهی مکتوب برای انتشار ندارند؛ با این حال با قوه قضائیه مذاکره شده که برای باقیمانده آگهی‌ها تدابیری اندیشیده تا سهم روزنامه حمایت بیشتر از سایر روزنامه‌ها در انتشار آگهی نباشد که شائبه بی عدالتی ایجاد کند.

وزیر دادگستری در بخش دوم صحبت‌هایش با تاکید بر اینکه این اقدام در راستای اجرای مصوبه مجلس است گفت: شما به ما تکلیف کردید و ما آن را اجرا می‌کنیم. قطعا در زمان تصویب هم عوارض آن را در نظر گرفته بودیم. درخواست ما لحاظ کردن تاخر و تقدم در تصویب قوانین است. ما بسیار قوانین مربوط به گذشته داریم که زمان زیادی از آن می‌گذرد. شرایط و مسیر کل کشور تغییر کرده اما هنوز آن قوانین قدیمی پابرجا است.

وی در پایان مجددا گفت که تا پایان سال دادن آگهی به روزنامه‌ها منتفی می‌شود.

: برای دریافت مشاوره درباره پایان آگهی دادن به روزنامه‌ها تا آخر سال فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «پایان آگهی دادن به روزنامه‌ها تا آخر سال» در کادر زیر بنویسید :

8 - 3 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید