مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  49197 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
استخدام «معلولان» در دستگاه ها اجباری شد

استخدام «معلولان» در دستگاه ها اجباری شد

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی با اشاره به قانون سهم سه درصدی معلولان در استخدام‌ها، گفت: براساس قانون جامع حمایت معلولین، پست‌ها به نام معلولان تعریف شده و اگر دستگاهی در امر استخدام از اجرای قانون جامع حمایت معلولان سر باز بزند سهمیه جذب را از دست می‌دهد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
استخدام «معلولان» در دستگاه ها اجباری شد - Employment of the disabled was mandatory
استخدام «معلولان» در دستگاه ها اجباری شد - Employment of the disabled was mandatory
استخدام «معلولان» در دستگاه ها اجباری شد - Employment of the disabled was mandatory

به گزارش آسمونی : علی عرب‌نژاد ظهر امروز در جمع خبرنگارن، با اشاره به بهره‌مندی 23 هزار و 609 معلول از خدمات مستمر و غیرمستمر بهزیستی خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: میزان کمک مستمری‌بگیران در هر ماه 53 هزار تومان بوده که به 63 هزار و 500 تومان افزایش یافته است.

وی به طرح نهضت مسکن مددجویان بهزیستی اشاره کرد و بیان داشت: در این طرح قرار بود دو هزار و 393 واحد مسکونی احداث شود که تاکنون یک هزار و 992 واحد تکمیل و به متقاضیان تحویل داده شده و عملیات احداث 401 واحد باقی‌مانده تا پایان شهریور ماه سال آینده به اتمام می‌رسد.

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی سهم مددجویان بهزیستی را از طرح ملی مسکن محرومان 500 واحد ذکر و با بیان اینکه در برخی شهرها و روستاها تاکنون 256 واحد احداث شده، تبیین کرد: کمک بلاعوض دولت در ساخت مسکن در خانوارهای دارای دو معلولیت دو برابر شده و سهم خانوارهای شهری از 32 میلیون تومان به 64 میلیون تومان و در خانوارهای روستایی از 18 میلیون تومان به 36 میلیون تومان افزایش یافته است.

عرب‌نژاد با اشاره به قانون سهم سه درصدی معلولان در استخدام‌ها، بیان داشت: در گذشته دستگاه‌ها سهم استخدام سه درصدی معلولان را رعایت نمی‌کردند که براساس قانون جامع حمایت معلولین، پست‌ها به نام معلولان تعریف شده و رقابت‌ها تنها بین معلولان است.

وی با تأکید بر اینکه بر این اساس اگر دستگاهی در امر استخدام از اجرای قانون جامع حمایت معلولان سر باز بزند سهمیه جذب را از دست می‌دهد، متذکر شد: سهمیه استخدامی معلولان با افراد غیرمعلول پر نمی‌شود.

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی از اعتبارات محدود حوزه توان‌بخشی خبر داد و مطرح کرد: در سال گذشته 300 میلیون تومان از فاکتورهای درمانی معلولان پرداخت نشده و همچنین براساس ماده شش قانون جامع حمایت از معلولان وظیفه درمان و توان‌پزشکی به‌عهده دانشگاه علوم پزشکی است.

عرب‌نژاد با اعلام اینکه خراسان‌جنوبی در عقب‌ماندگی ذهنی از میانگین کشوری بالاتر و همچنین میزان نابینایی و ناشنوایی در استان بالا است، تبیین کرد: 275 معلول ضایعه نخاعی در استان وجود دارد که 90 درصد از این معلولان محصول حوادث جاده‌ای هستند.

وی با اعلام اینکه علی‌رغم اجباری‌شدن مشاوره ژنتیک، استقبالی از سوی مردم انجام نشده است، اضافه کرد: طی چند سال گذشته منگلیسم‌ها در استان افزایش یافته که بررسی‌ها سن بالای مادران در زمان بارداری را علت بروز این امر می‌دانند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره استخدام «معلولان» در دستگاه ها اجباری شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «استخدام «معلولان» در دستگاه ها اجباری شد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید