مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  18678 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
برای اشتغال راهی جز رونق اقتصادی وجود ندارد/کاستی های ده سال اول اجرای سند چشم انداز باید در ده سال دوم جبران شود

برای اشتغال راهی جز رونق اقتصادی وجود ندارد/کاستی های ده سال اول اجرای سند چشم انداز باید در ده سال دوم جبران شود

به گزارش آسمونی: به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

rouhani
rouhani

به گزارش آسمونی:

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این نشست که روز دوشنبه در خمین برگزار شد، با بیان اینکه برای اشتغال راهی جز رونق اقتصادی وجود ندارد، گفت: تعامل با جهان در حوزه فناوری ما را سریعتر به اهداف توسعه ای می رساند.

 
رییس‌ جمهور با بیان اینکه راه امام(ره) همواره اعتدال بود، تأکید کرد: نباید اصول فراموش شود، اما شیوه‌ها را برای پیشرفت کشور، بروز رسانی کنیم.
 
روحانی با بیان اینکه درس امام(ره) این بود که بر روی اصول پای بفشاریم و ایستادگی کنیم، اظهارداشت: بنیانگذار کبیر انقلاب هیچگاه از احکام خدا، دستورات صریح قرآن، استقلال کشور، حاکمیت ملی، تمامیت ارضی، منافع ملی و آزادی جامعه و مردم دست برنداشت.
 
رییس‌ جمهور خاطر نشان کرد: امام(ره) در تمام طول زندگی پربرکتشان  در مسیر اعتدال بود و هیچگاه به سمت افراط و تفریط حرکت نکرد.
 
روحانی با اشاره به آزادسازی خرمشهر و همچنین حمله رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان و اینکه برخی معتقد بودند، باید به جنگ رژیم صهیونیستی رفت ، اظهار داشت: در آن زمان امام(ره) فرمودند، قدس خوب است اما راه قدس از کربلا می‌گذرد. این همان مسیر اعتدالی است که امام برگزید و در همه کارها بر مبنای مصالح جامعه حرکت کرد.
 
رییس جمهور با اشاره به تشکیل مجمع تشخیص مصلحت نظام برای حل و فصل موضوعات بین شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی توسط امام خمینی(ره)، گفت: شورای نگهبان بر مبنای احکام اولیه اسلام نظر می‌دهد، اما برای اداره کشور، احکام ثانویه و حکومتی نیز بوجود آمده است. شورای نگهبان طبق احکام اولیه با تمام توافقنامه‌ها و قراردادها با کشورهای خارجی مخالف است اما آیا در دنیای امروز می‌توان اینگونه حرکت کرد.
 
روحانی تأکید کرد: به هر حال امام(ره) مسیری را باز کرد و بسیار مهم است که فقه جواهری پویا داشته باشیم.
 
رییس‌ جمهور ادامه داد: در اوایل انقلاب عده‌ای در مجلس خواهان قطع رابطه خارجی با دولت‌ها و برقراری رابطه با ملت‌ها بودند، اما امام(ره) تعبیری داشتند که این طرز تفکر و رابطه شیطانی است و با همه دولت‌ها خواهان رابطه هستیم به جز رژیم غاصب صهیونیستی و آمریکا تا زمانی که آدم شود.
 
روحانی گفت: اگر این حرف معتدل و میانه امام نبود، تمام روابط خارجی کشور تخریب می‌شد و ایشان جلوی آنان را گرفت و مسیر درست را پیش پای کشور قرار داد که چگونه اصول حفظ شود و در عین حال از شیوه‌های مختلف که به نفع کشور است به درستی استفاده کنیم.
 
رییس‌ جمهور با اشاره به قطعنامه 598 و خاتمه جنگ تحمیلی، اظهار داشت: پذیرش قطعنامه 598 متکی بر اصول، اعتدال و حفظ منافع و مصالح ملی بود وامام(ره) با وجود سختی این کار ،مصالح ملی را ترجیح داد و طبق نظر امام خمینی(ره) قطعنامه پذیرفته شد.
 
روحانی با بیان اینکه در دنیای پیچیده امروز نمی‌توان به سادگی حرف زد و یا قضاوت کرد، افزود: تعامل سازنده، تبدیل شدن به قدرت اقتصادی منطقه و رشد 8 درصدی از اهداف سند چشم انداز و فرمان رهبر معظم انقلاب است.
 
رییس‌ جمهور با طرح این پرسش که از زمان اجرایی شدن چشم‌انداز تاکنون، چگونه عمل کرده‌ایم، اظهار داشت: آنهایی که دم از ولایت فقیه می‌زنند چرا تأکیدات رهبر انقلاب درباره چشم‌انداز را مطرح نمی‌کنند که باید در اقتصاد، علم و فناوری‌ها و همچنین مهار تورم و بیکاری در منطقه اول شویم.
 
روحانی سپس به تعیین رشد حداقل 8 درصدی سالیانه در چشم‌انداز بیست ساله اشاره کرد و گفت: اما الان 10 سال پس از اجرایی شدن این سند چشم‌انداز، رشد اقتصادی به جای 8 درصد به زیر 3 درصد رسیده است.
 
رییس‌ جمهور با تأکید بر اینکه اگر به دنبال اجرای فرمان ولی فقیه هستیم باید چشم‌انداز را اجرا کنیم، اظهار داشت: ادامه این حرکت بزرگ در ده ساله دوم با افراط و تفریط امکان‌پذیر نیست.
 
روحانی با بیان اینکه بسیار مهم است که چگونه از امکانات منطقه، جهان و داخلی بهره ببریم، اظهار داشت: برای اشتغال‌زایی راهی جز رونق اقتصادی وجود ندارد. باید شرکت‌های دانش‌بنیان رشد یابند. صنایع حرکت کند و کشاورزی مدرن شود.
 
رییس‌ جمهوری با اشاره به اهمیت مسأله آب برای مصارف آشامیدنی، کشاورزی و صنعت و طرح این پرسش که آیا بدون فناوری‌های نو می‌توان مسأله آب را حل کرد، ادامه داد: متأسفانه با خشکسالی مواجه‌ایم و بی‌رویه از طبیعت بهره بردیم که بلافاصله پاسخ می‌دهد و اگر به طبیعت فشار بیاوریم، متقابلاً به شما فشار وارد خواهد کرد.
 
دکتر روحانی با اشاره به اینکه نمی‌توان با طبیعت که سنت‌الله است، مبارزه کرد، گفت: باید از فناوری‌های نوین دنیای امروزی بهره ببریم . اگر عده‌ای بگویند که نمی‌خواهیم از فناوری‌های دنیا استفاده کنیم، این امر شدنی است، اما به زمان بسیار طولانی نیاز دارد.
 
رییس جمهوری با تاکید بر اینکه باید راهی انتخاب کنیم که سریع‌تر به اهداف برسد،  ادامه داد: سانتیرفیوژ را به کشور وارد، کپی و سپس ساختیم که در غیر این صورت 20 تا 30 سال زمان می‌برد که به این فناوری دست یابیم.
 
روحانی با اشاره به توسعه صادرات و رونق اقتصادی کشورهای شرق آسیا، افزود: باید از شیوه‌ها و روش‌های این کشورها استفاده کنیم.
 
رییس‌ جمهور با تأکید بر اینکه حکومت و اداره کشور، به دعواهای فراوان نیاز نداشته و باید محیط را مناسب کنیم، اظهار داشت: انتقاد بسیار خوب است، اما اخلاق را از یاد نبریم، امام آمد تا به ما درس اخلاق بدهد و انقلاب کرد تا مسلمان زندگی کنیم و دروغ، تهمت و سیاه‌نمایی از جامعه رخت بربندد.
 
روحانی با اشاره به اینکه تنازع خوب نیست، اما اختلاف‌نظر اشکالی ندارد، تصریح کرد: انتقاد و اختلاف سلیقه پذیرفتنی است اما نباید موجب تنازع و شکاف و از دست رفتن فرصتها شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره برای اشتغال راهی جز رونق اقتصادی وجود ندارد/کاستی های ده سال اول اجرای سند چشم انداز باید در ده سال دوم جبران شود فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «برای اشتغال راهی جز رونق اقتصادی وجود ندارد/کاستی های ده سال اول اجرای سند چشم انداز باید در ده سال دوم جبران شود» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید