کد مطلب:  32312 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
لاغری و تناسب اندام با تردمیل یا دوچرخه ؟

لاغری و تناسب اندام با تردمیل یا دوچرخه ؟

تردیمل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟ چربی سوزی تردمیل بالاتر است یا دوچرخه ثابت؟ و مهم ترین سوال این است ک کدام...
زمان مطالعه: 2 دقیقه
لاغری و تناسب اندام با تردمیل یا دوچرخه ؟
لاغری و تناسب اندام با تردمیل یا دوچرخه ؟


تردیمل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟ چربی سوزی تردمیل بالاتر است یا دوچرخه ثابت؟ و مهم ترین سوال این است ک کدام وسیله ورزشی برای وضعیت جسمانی شما مناسب تر است؟ در این بخش از آسمونی در مورد اینکه لاغری و تناسب اندام با تردمیل بهتر است یا دوچرخه و ویژگی های هر کدام صحبت می کنیم.

لاغری و تناسب اندام با تردمیل یا دوچرخه ؟

تردمیل یا دوچرخه ثابت؟

تصمیم دارید یک وسیله ورزشی خانگی تهیه کنید؟ چه وسیله ورزشی برای شما مناسب تر است ؟تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت ؟

چه وسیله ورزشی برای شما مناسب تر است، وسیله ای که بیشترین تناسب اندام را برای شما به ارمغان بیاورد و باعث بیشترین کالری سوزی شود یا وسیله ای که کمترین فشار را بر مفاصل شما وارد کند . این ها مواردی هستند که باید به آن توجه داشت ولی مهم ترین سوالی که باید از خود بپرسید این است که ،من می خواهم از چه وسیله ورزشی استفاده کنم . در حقیقت این که دیگران می گویند چه وسیله ای برای شما مناسب است را از ذهن کنار بگذارید. شما چه وسیله ورزشی را دوست دارید استفاده کنید .این مقدم بر همه چیز است.

از جمله دستگاه های ورزش هوازی تردیمل است که کالری سوزی بسیار بالایی دارد که حرکاتی مشابه پیاده روی تا تند دویدن را شبیه سازی می کند .تحقیقات نشان داده که استفاده از تردمیل چربی سوزی بالاتری نسبت به دوچرخه ثابت دارد . نتایج نشان می دهد وقتی با تردمیل تمرین کنید و با 70 درصد حداکثر ضربان قلبتان ورزش کنید . در هر ساعت حدود 40 گرم چربی می سوزانید .برای بدست اوردن حداکثر ضربان قلب، سنتان را از عدد 220 کم کنید و سپس با محاسبه 70 درصد این مقدار، تعداد ضربان قلب در دقیقه برای حداکثر کالری سوزی را بدست می آید.

البته ورزش با تردمیل برای خیلی از افراد مناسب نیست چون فشار زیادی به مفاصل و کمر وارد می کند. بویژه برای افرادی که وزن بالایی دارند.افرادی که دچار درد در ناحیه مفصل یا کمر هستند که ممکن است به هر دلیل از جمله افزایش سن ، آسیب دیدگی ، ناراحتی هایی مثل آرتروز یا پوکی استخوانباشد، یا دچار عدم تعادل هستند ،به هیج وجه نباید از تردمیل استفاده کنند .در عوض دوچرخه ثابت نشسته به شرط استفاده درست گزینه مناسب تری برای این افرد می باشد.

فارغ ازاین بحث اگر به دنبال فرم دادن و عضله سازی در قسمت پایین تنه یعنی ساق، عضلات چهار سر ران و باسن هستید ،دوچرخه ثابت بهترین وسیله ورزشی خانگی برای شماست.

در تمرین با دوچرخه ثابت ، کاربر تعادل بیشتری دارد . دوچرخه های ثابت کاملا بی خطر می باشد و یک شکل موثر از ورزش هوازی به شما می رود . باعث درگیر شدن عضلات پایین تنه از جمله عضلات چهار سر ران، ساق پا و باسن و فرم دهی به این عضلات می شود . هم چنین می توان مقاومت دستگاه و میزان فشاری که پا به پدال وارد می کند را تنظیم کرد . دوچرخه های ثابت حرفه ای دارای برنامه های ورزشی از پیش تعیین شده هستند که ورزش مشابه صعود تپه ، تمرینات با وقفه یا تمرینات سرعتی را شبیه سازی می کنند و در حین اجرای برنامه، تعداد ضربان قلب، کالری مصرفی و مقاومت دستگاه را متناسب با برنامه کنترل و تنظیم می کند.

شاید میزان کالری سوزی در دوچرخه ثابت به اندازه  تردمیل نباشد. اما کمترین فشار را به مفاصل وارد می کند. البته اگر به شکل درست و با زاویه درست پا در هنگام رکاب زدن استفاده شود . بنابرین باید با تنظیم افقی و یا عمودی زین بهترین وضیعت نشستن را برای فرد ایجاد کرد که در این حال پا در حین رکاب زدن زوایه کمی در حدود 5 تا 10 درجه داشته باشد.
: برای دریافت مشاوره درباره لاغری و تناسب اندام با تردمیل یا دوچرخه ؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «لاغری و تناسب اندام با تردمیل یا دوچرخه ؟» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید