کد مطلب:  2436 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
داستان زندگی الیاس

داستان زندگی الیاس

قوم اِلياس، قبيله‏اى از بنى‏اسرائيل بودند و به شهرى كه امروزه <بَعلبَك» ناميده مى‏شود مهاجرت نمودند،...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

داستان زندگی الیاس
داستان زندگی الیاس

قوم اِلیاس، قبیله‏ای از بنی‏اسرائیل بودند و به شهری که امروزه <بَعلبَک» نامیده می‏شود مهاجرت نمودند، این قوم بتی را به نام <بَعْل» پرستش می‏کردند. خداوند پیامبرش الیاس را برای ارشاد و راهنمایی آنان فرستاد و وی آنها را به پرستش خدای یگانه دعوت کرد و بدان‏ها گفت: آیا نمی‏خواهید با انجام دستورات الهی و دوری از معصیت وی، از عذاب و کیفر او برهید؟ آیا شما پرستش خدایی که جهان را در بهترین شکل آن آفریده است رها کرده و بت بَعْل را مورد پرستش قرار می‏دهید؟ خدایی که سزاوار پرستیدن است، خدایی است که پروردگار شما و پیشینیان شماست: <هُوَ اللَّهُ رَبَّکُمْ وَرَبَّ آبائِکُمُ الأَوَّلِینَ» ولی آن قوم دعوت آن حضرت را تکذیب کرده و ندای او را لبیک نگفتند و پاداش تکذیب آنها این بود که خداوند آنها را در دنیا و آخرت به عذاب خویش گرفتار سازد، مگر بندگان خالص او که در اَمان هستند. خداوند یاد و نامِ نیک الیاس(ع) را بر زبان کسانی که پس از او آمدند جاری ساخت؛ زیرا الیاس از بندگان مؤمن خدا بود و در کارهای خود اخلاص داشت و خداوند از او این گونه یاد فرموده است:

وَإِنَّ إِلْیاسَ لَمِنَ المُرْسَلِینَ * إِذ قالَ لِقَوْمِهِ أَلا تَتَّقُونَ * أَتَدْعُونَ بَعْلاً وَتَذَرُونَ أَحْسَنَ الخالِقِینَ * اللَّهَ رَبَّکُمْ وَرَبَّ آبائِکُمُ الأَوَّلِینَ * فَکَذَّبُوهُ فَإِنَّهُمْ لَمُحْضَرُونَ * إِلّا عِبادَ اللَّهِ المُخْلَصِینَ * وَتَرَکْنا عَلَیْهِ فِی الآخِرِینَ * سَلامٌ عَلی‏ إِلْ یاسینَ* إِنّا کَذلِکَ نَجْزی المُحْسنِینَ * إِنَّهُ مِنْ عِبادنا المُؤْمِنِینَ؛

به راستی که الیاس از پیامبران بود، آن‏گاه که به قوم خود گفت: آیا از خدا نمی‏ترسید، بتی را می‏پرستید و از بهترین آفریدگار دست برداشته‏اید. خداوند پروردگار شما و پیشینیان شماست، ولی او را تکذیب کردند و آنها برای عذاب احضار خواهند شد، مگر بندگان مخلص خدا، و برای الیاس در میان آیندگان نام نکو گذاشتیم. درود بر الیاسین، و ما قطعاً به نیکوکاران این چنین پاداش می‏دهیم، او از بندگان با ایمان ما بود.

: برای دریافت مشاوره درباره داستان زندگی الیاس فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «داستان زندگی الیاس» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید