مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  3942 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ماست بادمجان

ماست بادمجان

مواد لازم برای 4 نفر: بادمجان قلمي 6 عدد (650 گرم) روغن مايع به مقدار لازم گوجه‌فرنگي (فيله و خردشده) 4 عدد (400...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

ماست بادمجان
ماست بادمجان

مواد لازم برای 4 نفر:

بادمجان قلمی 6 عدد (650 گرم) روغن مایع به مقدار لازم گوجه‌فرنگی (فیله و خردشده) 4 عدد (400 گرم) نمک و فلفل به مقدار لازم سیر(خردشده) 4 حبه (20 گرم) زعفران (ساییده و حل شده در آبجوش) 2 قاشق سوپخوری (28 میلی‌لیتر) ماست چکیده 4/1 1 پیمانه (250 گرم) گردو (خردشده) مقداری برای تزئین پیازداغ(سرخ‌شده) مقداری برای تزئین سویا (تفت داده شده) به مقدار دلخواه

روش تهیه:

بادنجان‌ها را پس از شستن پوست بگیرید و به قطعات یک سانتی‌متری خرد کنید و در مقداری آب و نمک حدود دو ساعت قرار دهید تا تلخی بادنجان گرفته شود. سپس در صافی بریزید بشویید و پس از خشک کردن در مقداری روغن سرخ کنید. در صافی بریزید تا کاملا" روغن اضافه آن گرفته شود. سپس بادنجان‌های سرخ شده را به همراه گوجه فرنگی و مقداری نمک، فلفل و نیمی از سیر و زعفران و یک پیمانه آب روی حرارت ملایم قرار دهید تا پخته شود. سپس ماست، مقداری نمک، فلفل و بقیه سیر و زعفران را با هم مخلوط کنید و کف ظرف مورد نظر بریزید. مخلوط بادنجان‌های پخته را روی ماست ریخته و با گردو، پیازداغ و سویای تفت داده شده روی آن را تزئین کنید.

نکته • برای بهتر گرفتن روغن بادنجان می‌توانید از کاغذ صافی استفاده کنید. • توجه کنید بادنجان‌ها در حدی پخته شود که له نشود.

جایگزین

می‌توانید به جای آب برای پخت بادنجان از آب گوشت استفاده کنید. در این صورت غذا از حالت گیاهی خارج می‌شود
مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره ماست بادمجان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ماست بادمجان» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید