کد مطلب:  57991 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاثیر خنده بر سلامت

تاثیر خنده بر سلامت

زمانیکه مقدار زيادی انرژی منفی در بدن ذخيره مي‌ شودپس بهتر است از شر این انرژیهای منفی خلاص شد و اين انرژي از طريق خنده از ذهن و بدن ما تخليه مي ‌شود و هميشه ب
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بنام یگانه عالم

تاثیر خنده بر سلامت روان

خنده چیست؟

خنده غالبا برای ابراز شادمانی به کار می ‌رود و فقط انسان است که این توانایی رادارد.
زمانیکه مقدار زیادی انرژی منفی در بدن ذخیره می‌ شودپس بهتر است از شر این انرژیهای منفی خلاص شد و این انرژی از طریق خنده از ذهن و بدن ما تخلیه می ‌شود و همیشه بعد از خنده، احساس آرامش می کنیم.
خنده دارای جایگاه ویژه و پرارزشی است و موجب کاهش هورمون‌ های استرس ‌زاو افزایش هورمون‌هایی مانند آندورفین می شود.و در پی آن شادابی ونشاط را به ارمغان می اورد.
خنده درمانی به عنوان یکی از روش‌ های موثر در اختلالات رفتاری است و حتی این روش در بیمارانی که مبتلا به افسردگی هستند تاثیر بسزایی دارد.
خندیدن باعث میشود تا شما زود تر بفهمید و حافظه ای قوی و همچنین قدرت استدلال و منطق بیشتر ی داشته باشید. شاید برایتان پیش آمده باشد زمانیکه درس یا مطلبی را با خنده یاد میگیرید ملکه ذهن شما میشود و کسانیکه بیشتر میخندند سازگارتر هستند.
افراد خنده رو جذاب تر هستند و باعث میشود حرفهایشان برای ما شیرین تر و قابل فهم تر باشد و روابط اجتماعی خیلی بهتری دارند.
بعضی از افرادکه خیلی سخت می ‌خندند، معمولا از نظر روانی، افراد پرتنش و پر استرسی هستند.
هر موقعیت بدی که ما در آن قرار میگیریم اگر واقعا با دید بهتری به آن نگاه کنیم انقدر هم بد نیست پس بهتر است که به آن بخندیم چون خنده بر هر درد بی درمان دواست.
بیماری‌ هایی که منشا عصبی و فکری دارند بهتر است که با خنده درمان شوند.
(سارا فلاحی-کارشناس ارشد روانشناسی)

: برای دریافت مشاوره درباره تاثیر خنده بر سلامت فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تاثیر خنده بر سلامت» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید