کد مطلب: 53449 درج نظر
نحوه ثبت نام در سامانه امتا

نحوه ثبت نام در سامانه امتا

 ثبت نام در سامانه امتا سامانه احراز مشتریان تجارت الکترونیکی که بانام امتا از آن یاد می‌شود، اطلاعات...
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سرفصل های این مطلب:[بستن]

 ثبت نام در سامانه امتا

سامانه احراز مشتریان تجارت الکترونیکی که بانام امتا از آن یاد می‌شود، اطلاعات هویتی مکانی تماسی اعتباری و غیره کاربران را به درخواست خودشان از طریق پایگاه‌های اطلاعاتی-حاکمیتی به‌صورت آنلاین و اختصاصی برای سایر کسب‌وکارها احراز و راستی آزمایی می‌نماید.

 هدف این است که دست دلالان که اقدام به خرید تعداد قابل‌توجهی خودرو می‌کردند و درواقع به نحوی قیمت‌گذاری در بازار را کنترل می‌نمودند، کوتاه شود و خودرو تنها برای نیاز مصرف اشخاص به آن‌ها فروخته شود، نه اینکه این پیش‌فروش‌ها، خود به ایجاد تنش در بازار بینجامند.

حالا مشتریان خودروسازان ایران‌خودرو و سایپا نیز می‌بایست قبل از مراجعه به سایت‌های این خودروسازان برای خرید خودروی موردنظر خود ابتدا اطلاعات هویتی خود را به‌وسیله این سامانه به اثبات رسانند.

1- ابتدا به سایت https://www.ecsw.ir  مراجعه نمایید، سپس گزینه ثبت نام را بزنید.

گام اول گام اول

2- سپس شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید و کد امنیتی را هم وارد کنید.

گام دوم گام دوم

3- در این مرحله لازم است کد ملی، تاریخ تولد، رمز عبور را تعیین کنید. همچنین اگر تمایل داشته باشید می توانید از نام کاربری نیز استفاده کنید در غیر این صورت شماره تلفن همراه شما به عنوان نام کاربری استفاده می شود. توجه کنید رمز وارد شده باید حداقل 8 رقم و ترکیبی از عدد و حروف باشد. در نهایت ثبت و تایید را بزنید.

گام 3 گام3

4- با انجام مراحل فوق ثبت نام اولیه شما تکمیل می شود و وارد صفحه کاربریتان می شوید. در این صفحه می توانید اطلاعات هویتی، سکونت، تماس، کارت بانکی و مجوزهای صنفیان را تکمیل کنید. با توجه به ترافیک بالای سایت در روزهای جاری برخی بخش ها مانند حساب بانکی ممکن است در زمان استعلام خطا بدهد که لازم است پس از مدتی مجددا اقدام کنید. بهتر است در ساعات خلوت و کم ترافیک نت برای این منظور اقدام کنید.

 

گام4 گام4

چند نکته:

*معاون مهندسی سازمان و سیستم‌های گروه سایپا بیان کرد که سامانه در مدت یک هفته و به‌صورت اتوماتیک ثبت‌نام‌های انجام‌شده را راستی آزمایی کرده و پس‌ازآن متقاضیان فرصت دارند قبل از پایان هفته دوم 50 درصد از مبلغ خودرو موردنظر خود را به‌حساب سایپا واریز کنند. سپس با توقف روند ثبت‌نامی، قرعه‌کشی برای مشخص شدن افراد منتخب اجرا خواهد شد.

*پس‌ازاینکه اسامی منتخبین توسط مبادی رسمی گروه خودروسازی سایپا اعلام گردید، این افراد یک هفته دیگر نیز فرصت خواهند داشت تا 50 درصد باقی‌مانده مبلغ خودرو را واریز کرده و درواقع برای نهایی کردن پروسه خرید، مبلغ خودروی خودشان را کاملاً پرداخت نمایند. البته خودروسازی سایپا اعلام کرده که خودروی موردنظر افراد را 3 ماه پس از تکمیل وجه به آن‌ها تحویل خواهد داد.

* حتماً پرداخت 50 درصد اولیه از حساب متعلق به متقاضی اصلی خرید خودرو انجام پذیرد چراکه در صورت برنده نشدن در قرعه‌کشی یک هفته پس از مشخص شدن نتایج 50 درصد اولیه واریزشده به‌حساب همان فرد بازگردانده خواهد شد.

 

 

جهت اطلاعات بیشتر در موردفروش خودرو روی عنوان زیر کلیک کنید.

فروش ویژه 25 هزار خودرو در ایام عید فطر99

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «نحوه ثبت نام در سامانه امتا»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 6 = ?