کد مطلب:  9708 
295 نظر
295 نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
مشاهده نتایج لاتاری

مشاهده نتایج لاتاری

لاتاری گرین کارت آمریکا هر ساله برگزار می شود. زمان ثبت نام و همچنین نتایج لاتاری 1401 از جانب سایت لاتاری به اطلاع همگان می رسد.
زمان مطالعه: 4 دقیقه

لاتاری گرین کارت آمریکا راحت ترین روش مهاجرت دائم به آمریکاست. افراد در سرتاسر دنیا می توانند در زمان مشخص برای ثبت نام لاتاری اقدام کنند و منتظر نتایج آن بمانند. برای این کار فقط باید شانس بیاورید. امیدواریم شما بازدیدکنندگان پورتال آسمونی جزء برنده های گرین کارت لاتاری 2024 باشید.

آموزش مشاهده جواب لاتاری 2024

در فیلم آموزشی موجود در سایت کارت سبز، روش بررسی و مشاهده نتایج نتایج لاتاری 2024 و تمام مراحل آن به خوبی توضیح داده شده است.

 • پیام اشتباه وارد نمودن اطلاعات

The information entered is not valid. Please review the Confirmation Number, your Last/Family Name, and Year of Birth
to ensure you have entered them exactly as they appear on your DV Confirmation Page.

Several characters are often confused:
0 = zero, O = letter 'O', 1 = one, I = letter 'I' (like 'Ice'), 6 = six, G = letter 'G', 8 = eight, B = letter 'B'

 • پیام برنده نشدن در لاتاری

Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time.

 • در صورت برنده شدن کاملا متوجه خواهید شد!

به این صورت که تاریخ و محل مصاحبه با اطلاعات در شکل نامه ای ویژه نمایش داده میشود.
همونطور که عرض شد اگر شما در قرعه کشی لاتاری انتخاب شده باشید، در سایت به شما نامه ای نشون داده میشه حاوی مشخصات خودتون،
اما مهمترین قسمت اون نامه لینکی هست که به شما داده شده جهت اطلاع از "مراحل منتخبین لاتاری" و بقیه کارهایی که باید انجام بدید که در زیر قید خواهد شد.

فراموشی Confirmation Number

اگر شما کد تاییدیه ثبت نام، همان کد که پس از تکمیل نمودن ثبت نام به شما اعلام نمود را فراموش یا گم نموده اید، جای نگرانی نیست.
وارد سایت کارت سبز شوید و مشخصات ضروری خود را وارد کنید. در نهایت کد پیگیری لاتاری برای شما پیامک خواهد شد.

نکات اعلام نتایج لاتاری 2024

 1.  لطفاً اطلاعات و مشکلات نمایش ندادن نتیجه را در بخش زیر با دقت بخوانید.
 2. وزارت امور خارجه امریکا به هیچ شخصی جهت اطلاع رسانی برنده شدن در قرعه کشی لاتاری، ایمیل، نامه پستی، تماس تلفنی یا موبایلی، تلگرام یا پیامک و ... نمیزند.
 3. مشاهده نتایج لاتاری کاملاً رایگان و مجانی می باشد، لذا از پرداخت وجه به افراد سودجو با بهانه های (مشاهده دقیق، استعلام رسمی و ...) خودداری فرمایید.
 4. جهت مطلع شدن از نتیجه قرعه کشی و وضعیت فرد ، تنها راه ، مراجعه به لینک بالا و چک نمودن وضعیت توسط اطلاعات فردی همان شخص می باشد.
 5. قرعه کشی فقط یکبار انجام شده و اگر شما برنده شده باشید مشخص می شود و اینطور نیست که مجدد قرعه کشی صورت گیرد.

مشکلات عدم نمایش نتیجه لاتاری

 1. با توجه به انبوه سوالها از پورتال آسمونی ذکر چند نکته در این خصوص را لازم دانستیم:
 2.  بسیاری از افراد در هنگام ثبت نام،  نام و نام خانوادگی را جا به جا در فرم پر کرده اند و حالا در نمایش نتیجه به جای نام خانوادگی در بخش مربوطه می بایست نام خود را وارد کنند.
 3. در بخش کد تاییدیه و نام خانوادگی حتما می بایست مقادیر را با حروف بزرگ تایپ نمایید و در بخش تولد، فقط سال تولد را به میلادی (همان سالی که در فرم پر کرده اید وارد نمایید)
 4. مدت زمان تایپ نمودن اطلاعات کوتاه است، اگر پیغام session timed out دریافت میکنید، حتماً صفحه اینترنت را بسته و مجدد وارد شوید.
 5. اگر کد تاییدیه ثبت نام را نیز گم کرده اید، در بخش فراموشی کد تاییدیه (Forgot Confirmation Number) تمام اطلاعات مطابق با توضیح بخش بالا میبایست صورت گیرد، دقت نمایید که بخش ایمیل نیز حتماً باید پر شود (همان ایمیل که زمان ثبت نام وارد نموده اید)
 6. اما یک مورد بسیار مهم که در بین کاربران دیده ایم، کد تاییدیه تقلبی می باشد، بعضی ها در زمان ثبت نام به مرکزی غیر معتبر (کافی نت یا شخصی بی تجربه) مراجعه نموده اند، که این افراد صرفاً یک کد تاییدیه تقلبی در اختیار متقاضی قرار داده اند. همچنین برخی از افراد نیز در زمان ثبت نام وارد صفحات تقلبی (غیر صفحه رسمی لاتاری) شده اند و پس از ثبت نام کدی بی اعتبار دریافت نموده اند (بعضاً مشاهده شده این کدهای تقلبی در صفحه ای پرینت شده با لوگوی لاتاری در اختیار متقاضیان قرار گرفته است). به طبع از این کدهای نامعتبر لاتاری نمی توان برای مشاهده نتیجه لاتاری استفاده نمود.

لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟

لاتاری گرین کارت آمریکا

لاتاری گرین کارت آمریکا 

گرین کارت ویزای اقامت دائم در آمریکاست. دارنده گرین کارت میتواند آزادانه در این کشور زندگی، کار و تحصیل کند. یک فرد ایرانی پس از دریافت گرین کارت میتواند تحت شرایط افراد دارای اقامت، بدون هیچ مشکلی به ایران سفر کند و با همان کارت به آمریکا بازگردد. همانطور که پیشتر گفته شد، گرین کارت به مثابه ویزای دائم برای هر فرد جهت ورود به خاک آمریکا میباشد.

دولت آمریکا هر ساله از طریق قرعه کشی به 55,000 نفر از سرتاسر جهان گرین کارت اعطا میکند. هر ساله لیستی از کشورهایی که اتباعشان مجاز به شرکت در لاتاری هستند از سوی اداره مهاجرت آمریکا اعلام میشوند. کشور ما ایران نیز تا به امسال جزو کشورهای مجاز بوده است.

معیار اینکه اتباع چه کشورهایی میتوانند در لاتاری شرکت کنند و چه کشورهایی نمیتوانند، بستگی به تعداد مهاجران آن کشور در ایالات متحده دارد. برای مثال اتباع کشورهای چین، کانادا، هندوستان، فیلیپین، برزیل و چند کشور دیگر اجازه شرکت در این قرعه کشی را ندارند، چرا که با توجه به اینکه آمریکا یک کشور مهاجر پذیر است، تعداد بسیار زیادی از اتباع این کشورها هر ساله از طرق دیگر به آمریکا مهاجرت میکنند. به واقع این لاتاری فرصتی برای کشورهایی است که هر ساله مهاجر کمتری به این کشور گسیل میدارند، تا از این طریق بتوانند موازنه ای بین نژاد و جمعیت مهاجران بوجود آورند. به همین دلیل این برنامه Diversity Visa Lottery (قرعه کشی ویزای گونه گونی) نام گرفته است.

مزایای داشتن گرین کارت آمریکا

گرین کارت به مانند ویزایی مادام العمر برای شما تلقی خواهد شد. به شما فرصت اقامت و کار دائمی در آمریکا خواهد داد. بعد از این که 5 سال از اقامت شما در آمریکا گذشت، قادر خواهید بود برای دریافت شهروندی (Citizenship) آمریکا اقدام نمایید. در همان حین مانند هر فرد دیگر، میتوانید کار کنید، کودکان خود را به مدرسه بفرستید، خانه بخرید و هر آنچه که یک شهروند آمریکایی اجازه انجام آنرا خواهد داشت، به جز حق رای داشته باشید.

: برای دریافت مشاوره درباره مشاهده نتایج لاتاری فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مشاهده نتایج لاتاری» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
نمایش نظرات بیشتر