مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  51800 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
علی ربیعی: سررسید وام‌ها دو ماه به عقب می‌افتد

علی ربیعی: سررسید وام‌ها دو ماه به عقب می‌افتد

سخنگوی دولت گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران بدون هرگونه ملاحظه و حاشیه به صورت شفاف در مورد بیماری کرونا اطلاع رسانی کرده و می کند.
زمان مطالعه: 4 دقیقه
سررسید وام‌ها دو ماه به عقب می‌افتد - due date of loans are postponed for two months
سررسید وام‌ها دو ماه به عقب می‌افتد - due date of loans are postponed for two months
سررسید وام‌ها دو ماه به عقب می‌افتد - due date of loans are postponed for two months

به گزارش آسمونی : علی ربیعی در نشست خبری این هفته سخنگوی دولت که به دلیل پیشگیری از شیوع احتمالی ویروس کرونا به شکل ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: کرونا بدون شک مسئله اول کشور و دولت است. این موضوع تمام دنیا را درگیر کرده و این ویروس در اقصی نقاط دنیا قربانیانی گرفته است. کرونا مثل سارس و ایدز یک تهدید جهانی است. بیش از 60 کشور در دنیا درگیر آن هستند. ایران یکی شفاف‌ترین ها بوده و از همه ظرفیت‌هایش استفاده کرده است، برخلاف برخی کشورها که مصلحت اندیشی کردند.کرونا بدون شک مسئله اول کشور و دولت است

دولت بدون هرگونه ملاحظه و حاشیه به صورت شفاف اطلاع رسانی کرده و می‌کند

وی خاطرنشان کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران بدون هرگونه ملاحظه و حاشیه به صورت شفاف اطلاع رسانی کرده و می کند؛ صداقت یکی از بدیهی‌ها است. تلاش ما این است که با کمک پزشکان و سازمان‌های سلامت، همکاری و همدلی مردم شریف ایران نه تنها این بلا را پشت سر بگذاریم بلکه سطح سلامت ایران را ارتقا دهیم.

بعد از شوک اولیه به سرعت بر اوضاع مسلط شدیم

سخنگوی دولت گفت: ما با خیز و افتی در این وضعیت رو به رو می شویم. وزیر بهداشت توضیحاتی دادند. ما بعد از شوک اولیه به سرعت بر اوضاع مسلط شدیم. قطعا با کمک هم اجازه نخواهیم داد تروریسم، تهدید و تحریم و ویروس بر کشور ما مسلط شوند.

مردم با اهتمام بیشتری به توصیه های وزارت بهداشت و مسئولین توجه کنند

وی ادامه داد: دولت به رسالت اصلی خود عمل کرده و عمل خواهد کرده است. زندگی در کشور ما بر صدر سیاست نشسته است. دولت از همه آحاد مردم استدعا دارد با اهتمام بیشتری به توصیه های وزارت بهداشت و مسئولین توجه کنند؛ چرا که راه موفقیت ما همراهی و همیاری و مشارکت گسترده همگانی است.

ربیعی با اشاره به بررسی آسیب‌های اقتصادی ناشی از گسترش و شیوع ویروس کرونا بر کسب و کار مردم و کاهش سطح درآمدها در جلسه هیئت دولت، اظهار کرد: وزرای ذی‌ربط گزارش‌هایی دادند و دولت ستادی را در این زمینه تشکیل داده تا موضوع را بررسی و راهکارهایی ارائه دهند.سررسید وام‌های مرتبط با کسب و کارها و برخی دیگر از وام‌ها، دو ماه به عقب می‌افتد

وی افزود: برای کاهش فشار بر مردم مقرر شد سررسید وام‌های مرتبط با کسب و کارها و برخی دیگر از وام‌ها، دو ماه به عقب بیفتد. این مسئله فردا در شورای عالی پول و اعتبار مطرح و تصمیم‌گیری می‌شود و آقای همتی رئیس بانک مرکزی اطلاع‌ رسانی‌های لازم را انجام می‌دهد.

سخنگوی دولت با اعلام اینکه مقرر شد برای استمهال بدهی‌های مالیاتی تسهیلاتی ارائه شود، ادامه داد: اگر لازم بود در جلسه سران قوا مطرح می‌شود. هرچند فکر می‌کنیم اختیارات لازم در دست دولت هست و تا آخر هفته در این باره تصمیم‌گیری می‌شود.بیمه سلامت متوقف نمی‌شود

ربیعی با بیان اینکه دولت مقرر شده تا درباره تشکیل مجامع شرکت‌های بورسی و حل مشکلات بیمه‌ای تا آخر هفته تصمیمات حمایتی از سوی دولت اتخاذ شود، گفت: از جمله مسائل دیگر مطرح شده هزینه درمان بیماری برای مردم بود که مقرر شد بیمه سلامت متوقف نشود و در این خصوص هم به مردم خصوصاً طبقات آسیب‌پذیر فشاری وارد نخواهد شد.

سخنگوی دولت با اشاره به رفع ممنوعیت واردات و لغو سود بازرگانی برای کالاهای مرتبط با کرونا، تاکید کرد: اعمال محدودیت صادرات در این رابطه به وزارت صمت واگذار شد. وزارتخانه‌های صمت و بهداشت گزارش دادند که برای رفع کمبود اقلام بهداشتی 107 کارگاه جدید راه اندازی و تغییر کاربری برای تولید مواد ضدعفونی ساده داده شده است.وی ادامه داد: همچنین طبق گزارشی که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارائه داد تولید ماسک های نانو n95 مخصوص پرسنل بیمارستانی نیز تا پایان هفته به روزی 300 هزار عدد خواهد رسید و کلیه دستگاه های تولید این ماسک‌ها در داخل کشور است.

ربیعی با بیان اینکه تمام موارد یادشده به غیر از ظرفیت تولیدات وزارت دفاع است، اظهار کرد: از جمله مهمترین تولیدات وزارت دفاع تولید کیت تشخیص بیماری بوده است که توسط متخصصان آن مجموعه انجام شده است و در همین زمینه دولت برای توسعه و تولید کیت های تشخیص با 5 شرکت دانش بنیان در حال انعقاد قرارداد است.تمهیدات دولت درباره بسته شدن مرزهای ایران با کشورهای همسایه در پی شیوع کرونا

ربیعی در پاسخ به پرسش ایسنا، درباره بسته شدن مرزهای ایران با کشورهای همسایه در پی شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر اقتصاد کشور و تمهیدات دولت در این زمینه تاکید کرد: بخشی از صادرات ما در شرایط تحریم‌های ظالمانه با همسایگان بوده است. در عین حال وجود فرهنگ مشترک و فاصله کم، زمینه‌ای شده که ما بخشی از مراودات خود را برای تامین ارز مورد نیازمان با همسایگان انجام دهیم.وی افزود: بسته شدن مرزهای ما با همسایگان مان برای اقتصاد کشور زیانبار بوده، اما یکی از اولین تصمیمات ستاد مبارزه با کرونا، فعال شدن همزمان وزارت امور خارجه و وزارت بهداشت برای این موضوع بود که در همین راستا هیئت‌هایی از ایران با عراق، ترکیه، امارات و افغانستان مذاکراتی انجام دادند.

سخنگوی دولت با اعلام اینکه هم اکنون گمرکات عراق باز شده است و بر اساس یک پروتکل به تفاهم رسیده‌ایم، اظهار کرد: در این زمینه ایزولاسیون کالاها و رعایت تمام مسائل بهداشتی برای آسوده خاطر بودن مصرف کنندگان انجام می‌شود. همچنین 250 ماشین به سمت افغانستان در حرکت هستند که برای اطمینان بخشی، کنترل‌های وزارت بهداشت در پایانه‌ها هم مرز با همسایگان شروع شده و پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شود.ربیعی افزود: از ترکیه هم تعدادی کامیون وارد کشور شده است. علاوه بر این مرزهای آذربایجان فعال شده و ورودی و خروجی‌ها کنترل می شود. با پاکستان هم مذاکراتی صورت گرفته تا این کشور نیز در مراودات تجاری به ما بپیوندد.

مدارس تا آخر این هفته تعطیل خواهد بود

در صورت لزوم مجدد تصمیم گیری خواهیم کرد

ربیعی در پاسخ به پرسشی درباره تعطیلی مدارس گفت: مطابق تماس هایی که داشتم مدارس تا آخر این هفته تعطیل خواهد بود. در صورت لزوم پنجشنبه یا جمعه صبح درجلسه تصمیم گیری خواهیم کرد. من از طرف دولت از سازمان صدا و سیما سپاسگزاری می کنم که برای آموزش از راه دور تدابیری آغاز کردند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره علی ربیعی: سررسید وام‌ها دو ماه به عقب می‌افتد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «علی ربیعی: سررسید وام‌ها دو ماه به عقب می‌افتد» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید