کد مطلب:  21471 
11 نظر
11 نظر
زمان مطالعه: 10 دقیقه
تور دبی

تور دبی

امارات از جمله کشورهای توریستی جنوب غرب آسیا محسوب می شود و دبی یکی از شهرهای مهم این کشور است
زمان مطالعه: 10 دقیقه

دبی به واسطه جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی که دارد هر ساله سیل عظیمی از گردشگران و مسافران را به سمت خود جلب می کند. تور دبی یکی از پرطرفدارترین تورهای خاورمیانه می باشد. آسمونی در این بخش اطلاعات کامل و مفیدی در مورد تور دبی برای شما عزیزان تهیه کرده است.

دبی در سال 1830 یک آبادی کوچک بود با ساکنینی که از راه ماهیگیری، استخراج مروارید و کشاورزی در مقیاسی کوچک امرار معاش می کردند. در آن زمان، دبی توسط شاخه ای از قبیله بنی یاس از وادی لیوا در جنوب، جایی که هم اکنون شهر ابوظبی قرار دارد، اداره می شد. خانواده آل مکتوم که اکنون نوادگان آن ها کشور را اداره می کنند، رهبری این قبیله را به عهده داشتند. تا سال 1800 تغییر خاصی در دبی بوجود نیامد تا اینکه شیخ مکتوم بن حشر آل مکتوم، حاکم وقت، معافیت های مالیاتی را برای تجار خارجی وضع نمود و این باعث گردید تا تجار زیادی محل تجارت خود را از ایران و منطقه شارجه به دبی منتقل نمایند.

بعدها انگلیس یک خط کشتیرانی بین دبی و هند و سایر بنادر مهم منطقه برقرار نمود.

مقررات ورود به دبی، آیا برای رفتن به دبی ویزا نیاز است؟

بله. بیشتر مسافران برای رفتن به دبی (یا ابوظبی)، که بخشی از امارات متحده عربی است، به ویزا و پاسپورت نیاز دارید.

اما شهروندان تعدادی از ایالات در اروپا و جاهای دیگر (شامل استرالیا و آمریکا) می توانند مهر اجازه ی ورود را روی پاسپورتشان به محض ورود تا 90 روز داشته باشند. بازدیدکنندگان از ملیت های دیگر باید از ضمانت ساکنان امارات متحده یا یک شرکت یا هتلی که مجوز آن صادره از امارات متحده است برخوردار باشند و تا 30 روز اجازه اقامت دارند.

بهترین زمان سفر به دبی

دبی داغ است! در طول «ماه‌های زمستانی» دما پایین تر است و این یعنی بهترین زمان بازدید از این شهر از نوامبر تا مارس (آبان تا فروردین) می باشد. اگر برای این بازه زمانی برای سفر به دبی برنامه ریزی می کنید، انتظار داشته باشید که این فصل شلوغ ترین فصل سال باشد و قیمت ها کمی بالاتر از حد معمول باشند. با این حال، اگر قصد سفر به دبی در تابستان را دارید بدانید که دمای دبی در این فصل به طور متوسط 105 است!

بهترین مکان های اقامتی در دبی

هتل های مجلل بسیاری در دبی وجود دارند. سایت های اجاره خانه مانند Airbnb را قبل از سفر به دبی بررسی کنید. برای پیدا کردن بهترین موقعیت مکانی دبی را یک نوار طولانی در نظر بگیرید. مرکزی ترین نقطه شهر که شلوغ ترین هم است، در اطراف مرکز خرید دبی می باشد که برج خلیفه نیز در آنجا قرار دارد. در انتهای این نوار دبی مارینا با نخل های جمیرا و برج العرب قرار دارد. در نقطه مقابل این نوار فرودگاه دبی و معماری های دبی قدیم با بازارهای محلی قرار دارند.

ساحل جمیرا
ساحل جمیرا

 

در امتداد این نوار ساحل جمیرا و استراحتگاه های ساحلی، فروشگاه ها و رستوران های بسیاری جای گرفته اند. بر اساس علایق خود، ممکن است ترجیح دهید محل اقامتتان به یکی از این نقاط دیدنی نزدیک تر باشد.

حمل و نقل در شهر دبی

درست مانند هر شهر بزرگ و منطقه توریستی، در دبی نیز ترافیک زیادی در ساعات شلوغی وجود دارد. توجه داشته باشید که هفته کاری در دبی یکشنبه تا پنجشنبه است. روزهای آخر هفته آنها جمعه و شنبه است. آگاهی از این ساعات بر رفت و آمد ماشین ها و تاکسی ها تأثیر می‌گذارد. ترافیک در تعطیلات آخر هفته بسیار سبک تر است.

  • تاکسی ها

تاکسی های معمولی بهترین قیمت ها را در دبی دارند. تاکسی های فانتزی لکسوس نیز در خیابان های دبی وجود دارند که استفاده از آن ها هزینه بالایی دارد.

تاکسی ها در دبی
تاکسی های شهر دبی

 

  • مترو

دبی دارای یک سیستم متروی بسیار تمیز و آسان برای رفت و آمد است. در طول هفته و ساعت شلوغی، مترو می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. در طول هفته قطارهای بیشتری در مترو حرکت می کنند تا آخر هفته ها.

  • اتوبوس ها

اتوبوس ها روش خوبی برای دیدن جاهای مختلف دبی می باشند. اتوبوس ها در مرکز خرید دبی قرار دارند و مسیرهای مختلفی دارند که در مسیر می توانید از تمام مناطق اصلی دیدن کنید. اگر می خواهید این کار را انجام دهید، از صبح زود شروع کنید.

  • فرودگاه دبی

دبی در محل تلاقی اروپا، آسیا و آفریقا واقع شده که موجب دسترسی آسان به آن می باشد. بیشتر پایتخت ها و شهرهای مهم پروازهای مستقیم به دبی را دارند. بیش از 80 خط هوایی به فرودگاه بین المللی دبی می رود و از آنجا برمی گردد که موجب شده یکی از شلوغ ترین فرودگاه های دنیا شود.

مردم دبی به چه زبانی صحبت می کنند؟

بیشتر مردم دبی به زبان انگلیسی تسلط دارند و تابلوهای خیابان، منوها و تمام بیلبوردها به دو زبان عربی و انگلیسی نوشته شده است.

ساعات کاری در دبی

ساعات زندگی در دبی مانند بسیاری از کشورهای همسایه و کشورهای اطراف دریای مدیترانه می باشد. مردم عادت به خواب نیمروز و خوردن شام در ساعت های آخر شب دارند. توجه و اهمیت به ساعات کار نیز کمی با سایر کشورهای پیشرفته متفاوت می باشد. بنابراین از به تاخیر افتادن ساعت قرار و ملاقات کاری خود تعجب نکنید. تعطیلات آخر هفته نیز در این جا مفهوم ندارد اگر که جمعه بعنوان یک روز مقدس همیشه تعطیل می باشد. تعطیلات آخر هفته برای دفاتر دولتی و مدارس روزهای پنج شنبه و جمعه می باشد. بعضی از شرکت های خصوصی نیز بعد از ظهر پنج شنبه و روز جمعه تعطیل می باشند.

ساعات کار مراکز دولتی: 08:30 تا 14:00 شنبه تا چهارشنبه
ساعات کار بانک ها: 08:00 تا 13:00
ساعات کار سفارت خانه ها: 08:45 تا 13:30
ساعات کار صرافی ها: 08:00 تا 13:00 و 16:30 تا 20:30
ساعات کار مجتمع های خرید: 10:00 تا 22:00 هر روز غیر از جمعه ها (14:00 تا 22:00)

اطلاعات ضروری در سفر به دبی

اگر در مدت اقامت در دبی نیاز به ویزیت پزشک پیدا کردید، دو گزینه در اختیار شما است: خصوصی یا دولتی.

در صورتی که بیمه پزشکی داشته باشید، می توانید به بیمارستان های خصوصی مراجعه کنید و اگر حاضر به مراجعه به بیمارستان های دولتی هستید، می توانید به بیمارستان راشد (043374000)، بیمارستان اصلی اور‍ژانس در دبی یا به بیمارستان ایرانی (043440250) واقع در جاده الوصل در سطوه مراجعه کنید.

اگر نیاز به آمبولانس پیدا کردید، برای خدمات اورژانسی شماره 999 را بگیرید و یا اینکه اگر وضعیت چندان بد نیست و می توانید خودتان به آنجا بروید. درمان در بیمارستان راشد برای همه اورژانس ها رایگان است و مشاوره با پزشک 100 درهم هزینه دارد و داروهای تجویز شده را می توان از هر داروخانه ای خریداری کرد. بیمارستان ایرانی برای مشاوره 50 درهم می گیرد و معمولاً از داروخانه بیمارستان داروی مجانی ارائه می کند. در صورتی که نیاز به خدمات پزشکی برای کودکان داشتید بیمارستان الوصل (043241111) به عنوان یکی از بهترین مراکز مراقبت اطفال در خاورمیانه (دولتی یا خصوصی) مشهور است و نزدیک تقاطع وافی واقع شده است.

نمایی دیدنی از دبی
نمایی دیدنی از دبی

جاذبه های دیدنی دبی

خور دبی

اگر به تور دبی عزیمت کردید حتما از خور دبی دیدن کنید. خور دبی یک ورودی آب از دریا به داخل خشکی می باشد که باعث گردیده تا دبی به دو بخش دیره و بردبی تقسیم شود. این خور نقش مهمی در شکل گیری اقتصاد دبی داشته است. با توجه به اهمیت آن و طبق دستور حاکم وقت دبی در سال 1954، افزایش عمق و عرض خور آغاز گردید تا بدین وسیله امکان تردد و پهلو گیری لنج ها و کشتی های کوچک و متوسط فراهم شود.

در کنار خور شما لنج های زیادی را مشاهده خواهید کرد که در حال بارگیری (و یا تخلیه) کالا به مقصد ایران، کشورهای حوزه خلیج فارس، هند و آفریقا می باشند. برای جابجایی و تردد بین این دو بخش از یک تونل زیر آبی و دو پل احداث شده بر روی این خور استفاده می شود. طول این خور در حدود 15 کیلومتر و عرض آن 500 متر می باشد. جالب است که بدانید اولین هواپیمایی که به دبی پرواز نموده(1937)، بر روی همین خور فرود آمده است. این هواپیما متعلق به خطوط هوایی انگلستان بوده و هفته ای یکبار در مسیر سوت همپتون به کراچی پرواز می کرده است.

این خور اکنون جلوه زیبایی به شهر دبی بخشیده است. قایق هایی که در زبان محلی به آن ها "ابرا" گفته می شود مردم محلی و توریست ها از یک سمت خور به سمت دیگر منتقل می نمایند. این قایق های چوبی در حدود 30 مسافر را حمل می کنند و بطور مرتب تا پاسی از شب بین دو طرف خور درحرکتند. دیدن نمای شهر و لنج هایی که در کنار خور پهلو گرفته اند، از داخل این قایق ها بسیار دیدنی است. کرایه این قایق ها 50 فلس می باشد.

شما می توانید در صورت تمایل یک قایق را بصورت اختصاصی با پرداخت 30 تا 50 درهم برای یک ساعت گردش در خور دبی کرایه نمایید. شرکت های توریستی در دبی تورهای خاصی نیز برای گردش در خور دبی ارائه می دهند. این تورها شامل یک گردش چند ساعته برروی خور در داخل لنج های ستنی یا کشتی های مسافرتی کوچک می باشد (قسمتی از عرشه لنج ها با شیشه محصور شده و سیستم های برودتی این قسمت مسافرین را از گزند هوای گرم تابستان محافظت می نماید). در بعضی تورها، شما شام را نیز بر روی خور صرف خواهید کرد. هزینه این تورها بطور متوسط بین 35 تا 260 درهم برای هر نفر می باشد.

برج خلیفه دوبی

برج خلیفه آسمان خراشی است که در شهر دبی قرار دارد. این برج با 160 طبقه و ارتفاع 828 متر (به گفته سازندگان این برج ارتفاع برج خیلفه تا نوک آنتن آن به بیش از یک کیلومتر می ‌رسد هر چند تا کنون ارتفاع واقعی این برج اعلام نشده ‌است چرا که با اصرار اماراتی‌ ها طول این برج در زمان ساخت افزایش یافت و از اعلام اولیه فراتر رفت)، در حال حاضر عنوان بلندترین سازه ساخته شده به دست بشر را به خود اختصاص داده‌است. برج خلیفه در روز چهارم ژانویه 2010 گشایش یافت.

برج خلیفا در دبی
برج خلیفا در دبی

این برج در خیابان شیخ زاید در دبی واقع شده و دارای بخش‌هایی با کاربردهای تفریحی، مسکونی، تجاری و اداری می‌ باشد و بخشی از آن نیز به عنوان هتل درنظر گرفته شده‌ است. گل صحرایی اصلی ‌ترین ایده‌ ی طراحی برج دبی را به معماران آن داده ‌است. این طراحی نه تنها از نظر شکل فیزیکی نیروی وارده توسط باد در طبقات آخر را مهار می‌کند، بلکه به ساکنان هر کدام از طبقات نمایی منحصر به فرد و بدون اشراف به سوی سایر واحدها می‌ دهد ، همچنین استفاده از طاق در نمای برج نشان دهنده الهام گرفتن طراحان برج خلیفه از معماری اسلامی است.

دبی مال

در تور دبی هرگز دبی مال را فراموش نکنید. دبی مال یا به قول عرب ها دبی مول بزرگترین پاساژ جهان است که روبروی برج دبی، بزرگترین برج جهان واقع شده است. روبروی درب ورودی دبی مال رقص فواره های زیبایی است که هر روز حدود ساعت 7 آغاز می شود که دیدنش خالی از لطف نیست.

دبی مال
دبی مال

 

قسمتی از این پاساژ توسط آکواریوم های زیبا احاطه شده است. در دل این پاساژ غول پیکر منطقه سردی وجود دارد که پوشیده از برف مصنوعی است و تنها محلی است که در دبی که شما سرما را احساس می کنید. دمای این محل به راحتی به زیر صفر می رسد و شما نیاز به پوشیدن لباس گرم دارید. این مکان پیست اسکی مصنوعی دبی است گه در نوع خودش بی نظیر است.

فستیوال خرید دبی: این فستیوال هر ساله به مدت یک ماه از ژانویه شروع می شود. این فستیوال کل امارات را به یک مرکز خرید دبی تبدیل می کند. علاوه بر آن، این فستیوال دربرگیرنده برنامه های موسیقی، نمایشگاه های هنری و رقص محلی می باشد.

هتل برج العرب در تور دبی

ساختمان آن 321 متر ارتفاع دارد و در جزیره‌ای مصنوعی 280 متر از خشکی بنا شده ‌است. کوچک ‌ترین اتاق هتل 169 و بزرگ‌ ترین اتاق آن 780 متر مربع مساحت دارند.

رقم دقیق هزینه شده برای ساختمان بنا مشخص نیست، اما گمان می ‌رود بیش از1 میلیارد دلار آمریکا باشد. برای جبران هزینه‌ها تمامی اتاق‌های هتل بایستی برای 400 سال اجاره شوند . صاحبان هتل آن را 7 ستاره می ‌خوانند، اما در واقعیت بیشتر سازمان‌های رتبه ‌دهنده تنها تا 5 ستاره رتبه می ‌دهند. هفت طبقه از این هتل به صورت آکواریوم در زیر دریا وجود دارد. اجاره کوچک ‌ترین اتاق این هتل شبی 6 هزار درهم است. سرو هر غذا در این هتل کمتر از 1000 درهم نیست.

پارک‌ های شهر دبی

دبی بوستان‌های فراوانی دارد که می‌توان به پارک‌های زیر اشاره کرد:
پارک خور
پارک صفا
پارک مشرف
پارک جمیرا
پارک القوز
پارک زعبیل
پارک الوصل
پارک باغ وحش
پارک ممزر (این پارک در شرق دبی و در مرز امارت شارجه قرار دارد).

هزینه تور دبی

سفر به دبی یک سفر تقریبا پرهزینه است. واحد پول دبی "درهم" یا "AED" است. هنگام ورود به فرودگاه دبی می توانید پول را چنج کنید. بیشتر مکان ها و مراکز خرید دبی فقط مسترکارت و کارت اعتباری قبول می کنند.

هزینه تورها معمولا برای یک تور یک ساعته از خور در حدود 50 درهم، برای یک تور نیمروز گردش در شهر حدود 110 درهم و برای یک تور شبانه دیدار از صحرا در حدود 350 درهم می باشد. در روز تور شما را از درب هتل یا محل اقامت خود به محل تور منتقل می کنند. تورها معمولا در زمان تعیین شده آغاز می شود. در صورت استفاده از تور صحرا، حتماً لباس مناسب (خنک و راحت)، کلاه و عینک آفتابی به همراه داشته باشید. درجه حرارت در صحرا بعد از غروب آفتاب می تواند به مقدار زیادی کاهش پیدا کند لذا به همراه داشتن لباس گرم نیز توصیه می شود. ایمنی تورها نیز بسیار خوب و در حد مطلوب می باشد.

: برای دریافت مشاوره درباره تور دبی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تور دبی» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید