مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  1949 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شیرینی قطاب

شیرینی قطاب

مواد لازم برای خمير قطاب: زرده تخم مرغ دو عدد ماست نصف پيمانه (100گرم) روغن نصف پيمانه (100 گرم) پيكينگ پودر يك...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

شیرینی قطاب
شیرینی قطاب

مواد لازم برای خمیر قطاب:

زرده تخم مرغ دو عدد ماست نصف پیمانه (100گرم) روغن نصف پیمانه (100 گرم) پیکینگ پودر یک قاشق مرباخوری آرد به اندازه ایکه خمیر بدست نچسبد ( حدود 150 گرم)

مواد لازم برای داخل قطاب:

بادام پوست گرفته و چرخ کرده 250 گرم پودر قند 120 گرم هل کوبیده نرم یک قاشق سوپخوری

طرز تهیه خمیر قطاب:

زرده تخم مرغ و ماست و روغن و پیکینگ پودر را مخلوط کرده و آرد را کم کم به آن اضافه کرده و هم میزنیم تا خمیر بصورتی در بیاد که بدست نچسبد ولی زیاد هم سفت و بدون کشش نشود. خمیر را مدت 2 ساعت میگذاریم تا ور بیاید.

طرز تهیه قطاب:

بادام و پودر قند و هل را مخلوط می کنیم و از خمیر گلوله ای به اندازه یک پرتقال بر می داریم , کمی آرد روی میز می پاشیم و خمیر را با وردنه به قطر تقریباً نیم سانت باز می کنیم و با دهانه استکان دایره هایی می بریم و در وسط هر دایره از مخلوط بادام و هل و پودر قند می گذاریم و خمیر را روی هم می آوریم و اطراف آن را بهم می چسبانیم و چین میدهیم. قطاب ها را به اینصورت آماده می کنیم . قطاب ها را می توانیم در روغن سرخ کنیم و یا داخل فر بگذاریم. برای سرخ کردن قطاب ها باید در ظرف گودی روغن فراوان داغ کنیم و قطاب ها را داخل آن سرخ کنیم. این قطاب ها داخل فر درست شده با حرارت 350 درجه فارنهایت به مدت نیم ساعت. بعد از سرد شدن قطاب ها را در پودر قند می غلتانینم. قطاب هایی که داخل فر درست می شود رژیمی هستند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره شیرینی قطاب فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «شیرینی قطاب» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید