کد مطلب:  20168  درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
درگذشت دنیا فنی زاده , عروسک گردان کلاه قرمزی + بیوگرافی

درگذشت دنیا فنی زاده , عروسک گردان کلاه قرمزی + بیوگرافی

علت مرگ دنیا فنی زاده : مدتی بود که دنیا فنی زاده،با نوعی از سرطان بنام سارکوم یوئینگ دست و پنجه نرم می...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

37
37

علت مرگ دنیا فنی زاده :

مدتی بود که دنیا فنی زاده،با نوعی از سرطان بنام سارکوم یوئینگ دست و پنجه نرم می کرد.

سارکوم یوئینگ،سرطانی است که عضلات دست دنیا را مورد حمله قرار داده بود.همان دستی که با آن به عروسک کلاه قرمزی روح می داد.متاسفانه علاوه بر عضلات دست،عضلات پشت گردن دنیا فنی زاده هم درگیر شده بودند فوت دنیا فنی زاده،کسی به شخصیت محبوب کلاه قرمزی جان می داد،خبری بسیار غم انگیزی بود .

31
31

بیوگرافی و زندگی شخصی دنیا فنی زاده :

دنیا فنی زاده 26 آبان 1346 در تهران به دنیا آمد .
پرویز فنی زاده پدر دنیا یکی از بازیگران تئاتر، سینما و تلویزیون بود . نام مادرش هایده غیوری و خواهری به نام هستی دارد . آبتین سهامی همسردنیا است که حاصل این ازدواج ,دو فرزند دوقلو بنام های سیاوش و ارشیا سهامی است .

دنیا از کودکی به خاطر شغل پدرش معمولاً در جشنواره‌های مختلف کودک و نوجوانی که در ایران برگزار می‌شد حضور داشت و آثار داخلی و خارجی شرکت‌کننده در این جشنواره‌ها را می‌دید. همین مسئله سبب شد تا از کودکی با تولیدات و نوع آثار عروسکی که برای کودک و نوجوان ساخته می‌شود آشنا شود.پس از آن، کم‌کم که از برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیشتر استفاده کرد، تکرار دیدن این آثار موجب علاقهٔ او به حضور در این رشته شد و در نهایت با انتخاب رشتهٔ عروسک‌گردانی برای همیشه در دنیای کودکان و نوجوانان باقی ماند.

32
32

فعالیت های دنیا فنی زاده :

دنیا نخستین بار در سال 1364 در برنامهٔ عروسکی تلویزیونی «چتر با آواز باران» عروسک‌گردانی را تجربه کرد. این برنامه برای شبکهٔ اول سیما در قسمت‌های 25 دقیقه‌ای طراحی شده بود که در آن 2 عروسک جوجه وجود داشت که فنی‌زاده عروسک‌گردانی و آوازخوانی یکی از آن‌ها را بر عهده داشت. وی پس از آن در کاری با نام «زاغچهٔ کنجکاو» به کارگردانی رضا فیاضی حضور داشت. او با حضور در این برنامه‌ها کم‌کم جای خود را به عنوان عروسک‌گردان در تلویزیون تثبیت کرد.عروسک‌گردانی در آثاری چون «گربه آوازخوان» ساخته کامبوزیا پرتوی از دیگر آثار او در این دوره می‌باشد.
دنیا قبل از کلاه‌قرمزی با ایرج طهماسب و حمید جبلی چند کار عروسکی انجام داده و با کار یکدیگر به خوبی آشنا بودند اما با برنامهٔ "صندوق پست" و ورود کلاه‌قرمزی به آن بود که به شهرت رسید.

34
34

درگذشت دنیا فنی زاده :

دنیا فنی‌زاده صبح روز چهارشنبه 8 دی‏‌ ماه 1395 و پس از مدت‌ها تحمل بیماری سرطان در یکی از بیمارستان‌های تهران از دنیا رفت.
روحش شاد

35
35

فیلم های سینمایی دنیا فنی زاده :

گربه آوازخوان 1369
کلاه‌قرمزی و پسرخاله 1373 
کلاه‌قرمزی و سروناز 1381 
کلاه‌قرمزی و بچه‌ننه 1390

مجموعه های تلویزیونی دنیا فنی زاده :
کلاه‌قرمزی 88
کلاه قرمزی 90
کلاه قرمزی 91
کلاه قرمزی 92
کلاه قرمزی 93
کلاه قرمزی 94

36
36

38
38

39
39

30
30

40
40

: برای دریافت مشاوره درباره درگذشت دنیا فنی زاده , عروسک گردان کلاه قرمزی + بیوگرافی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «درگذشت دنیا فنی زاده , عروسک گردان کلاه قرمزی + بیوگرافی» در کادر زیر بنویسید :

2 * 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید