کد مطلب:  53394 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
واکسیناسیون کودکان خود را در دوران کرونا فراموش نکنید

واکسیناسیون کودکان خود را در دوران کرونا فراموش نکنید

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: در دوران همه گیری کرونا واکسیناسیون کودکان خود را فراموش نکنید.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
واکسیناسیون کودکان خود را در دوران کرونا فراموش نکنید
واکسیناسیون کودکان خود را در دوران کرونا فراموش نکنید
واکسیناسیون کودکان خود را در دوران کرونا فراموش نکنید - Don't forget to vaccinate your children during corona

به گزارش آسمونی : محمد مهدی گویا، اظهار کرد: تاریخ نظام سلامت کشور ما و بقیه کشورهای دنیا به ما نشان داده از زمانی که برنامه واکسیناسیون کودکان شکل منسجم و همگانی و سراسری در کشور به خود گرفته، مرگ و میر کودکان کشور به وضوح کاهش پیدا کرده است.وی افزود: بیش از 20 سال است در کشور ما موردی از بیماری فلج اطفال با ویروس وحشی مشاهده نشده است. بیش از سه سال است که انتقال محلی بیماری سرخک در کشور رخ نداده است. اینها در شرایطی است که ما در همسایگی کشورهایی قرار داریم که بعضی از آنها به شدت درگیر این بیماری‌ها هستند و حجم بالای رفت و آمدهای مردم این کشور با کشور ما یکی از مهمترین عواملی است که ممکن است در ورود و گسترش بیماری‌های پیشگیری با واکسن در کشورمان تأثیرگذار باشد.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، تصریح کرد: به همین دلیل طوری برنامه‌ریزی شده که نیروهای بهداشتی سراسر کشور و شبکه بهداشت و درمان کشور با حساسیت ویژه‌ای موضوع واکسیناسیون کودکان را دنبال می‌کنند و مراقب هستند که مبادا کودکی واکسن‌های مورد نیاز خود را دریافت نکند و خدای ناکرده شاهد بازگشت این بیماری‌ها در کشور شویم.

گویا با تاکید بر اینکه همه‌گیری کرونا توجه بسیار زیادی را در سطح کشور به خود جلب کرده است، گفت: همه تلاش‌ها صورت گرفته که مبادا برنامه پاسخ به کرونا تأثیر منفی بر روی سایر برنامه‌های بسیار با اهمیت بهداشتی کشور داشته باشد که شاید مهمترین آنها موضوع واکسیناسیون کودکان باشد.وی خاطرنشان کرد: متأسفانه اطلاعات ما نشان می‌دهد در برخی از مناطق کشور برنامه واکسیناسیون بعضی از کودکان به دلیل کاهش مراجعه خانواده‌ها با تأخیر مواجه شده است هرچند نظام مراقبتهای بهداشتی اولیه کشور همه تلاش خود را به کار گرفته تا چنین تأخیری رخ ندهد و واکسیناسیون کودکان به موقع انجام شود ولی باز هم لازم است مردم عزیز کشور و به خصوص والدین کودکان به این موضوع توجه جدی نمایند و اجازه ندهند و واکسیناسیون کودکانشان به تأخیر بیفتد.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به اینکه واکسیناسیون کودکان جزو برنامه‌های جاری کلیه مراکز بهداشتی کشور و خانه‌های بهداشت است و طوری برنامه ریزی شده است که به هیچ عنوان این برنامه با وقفه روبه رو نشود، اظهار کرد: انتظار می‌رود چنانچه به دلیل ملاحظات مربوط به همه گیری کرونا خانواده‌های محترم برای واکسیناسیون فرزندان خود مراجعه نکرده اند هرچه سریع‌تر به این مهم اقدام نمایند.

: برای دریافت مشاوره درباره واکسیناسیون کودکان خود را در دوران کرونا فراموش نکنید فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «واکسیناسیون کودکان خود را در دوران کرونا فراموش نکنید» در کادر زیر بنویسید :

2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید