مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  51194 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
با دیدن لباس‌های مخصوص اورژانسی‌ها تعجب نکنید

با دیدن لباس‌های مخصوص اورژانسی‌ها تعجب نکنید

اورژانس تهران در توصیه‌هایی درباره پیشگیری از کروناویروس، تمهیدات اورژانسی درباره این بیماری را تشریح و تاکید کرد که در صورت نیاز به اعزام آمبولانس در ارتباط با این بیماری، همکاران ما با لباس‌های ویژه بر بالین بیمار حاضر می‌شوند و اقدامات لازم را انجام می‌دهند.
زمان مطالعه: 3 دقیقه
با دیدن لباس‌های مخصوص اورژانسی‌ها تعجب نکنید
با دیدن لباس‌های مخصوص اورژانسی‌ها تعجب نکنید
با دیدن لباس‌های مخصوص اورژانسی‌ها تعجب نکنید - Don't be surprised to see emergency clothing

به گزارش آسمونی : سعید مهرسروش – رییس اداره آموزش اورژانس تهران در این باره گفت: 31 دسامبر 2019 مقارن با 11 دی 1398 یک سری بیماران  تنفسی و عفونت‌های تنفسی در شهر ووهان چین به عنوان ویروس کرونا 2019 شناسایی شدند.

دکتر سیدرضا معتمدی – معاون فنی و عملیاتی اورژانس تهران نیز در همین زمینه گفت: شش گونه از این بیماری تا کنون کشف شده که مورد هفتم مورد جهش یافته‌ای است که هنوز دارو و واکسن خاصی برای این بیماری ساخته و شناخته نشده است. این بیماری از دوره کمون ونهفتگی برخوردار است و در نتیجه بهترین اقدام مقابل آن این است که پییشگیری کنیم.مهرسروش نیز گفت: در 21 دی ماه متاسفانه اولین فرد مبتلا به این  بیماری در چین فوت کرد و متعاقب آن موارد مثبت دیگری در آمریکا، کره جنوبی، ژاپن و تایلند اتفاق افتاد. در مجموع این ویروس، ویروس جدید کرونا نامگذاری شده و از طریق حیوان به انسان منتقل می‌شود. البته روش‌های پیشگیری و درمان این بیماری هنوز کاملا مشخص نشده است.

معتمدی ادامه داد: مبادی ورودی کشورمان از طریق ماموران بهداشت مرزی که از سوی وزارت بهداشت مستقر شده‌اند، مسافران را کنترل می‌کنند. حال ممکن است مسافری که وارد ایران می‌شود در دوره نهفتگی بیماری قرار داشته باشد و در نتیجه علایمی را نشان ندهد و وارد کشور شده و سپس علایم در او بروز پیدا کند. در نتیجه ما توصیه می‌کنیم که اگر فردی دچار علایمی شبیه سرماخوردگی شامل تب، آبریزش بینی، عطسه یا سرفه شده حتما به پزشک مراجعه کند.

وی ادامه داد: پزشکان ما با توجه به اینکه علایم این بیماری خیلی شبیه به سرماخوردگی و آنفلوآنزا است ممکن است مقداری دیر این بیماری را تشخیص دهند.

مهرسروش نیز در این باره گفت: برای پیشگیری و کنترل این ویروس مطمئنا شک ظن بالینی بالا که باید داشته باشیم این است که بر روی سفرهای خارجی تمرکز کنیم و یا اینکه فرد با بیمار تب‌دار یا با کسی که مشکلات عفونت‌های ریوی داشته، تماس داشته خیر. این موارد می‌تواند در تشخیص این بیماری مثمرثمر باشد.

مهرسروش خط اول پیشگیری از این بیماری را بهداشت دست معرفی کرد و گفت: بهتر است دست‌هایمان را با آب و صابون و به روش استاندارد شست‌وشو دهیم.معتمدی نیز در این باره گفت: مردم همراه‌شان از پدهای الکلی که در داروخانه‌ها موجود است، داشته باشند که بهترین راه برای ضدعفونی کردن دست‌هاست و اگر آب و صابون در دسترس نبود، توسط همین پدهای الکلی دست‌هایشان را ضدعفونی کنند. همچنین اگر عطسه می‌کنند یا آبریزش بینی دارند حتما از دستمال کاغذی استفاده کنند یا حتی اگر دستمال کاغذی هم همراه شان نبود با گرفتن آرنج بر جلوی صورت کاری کنند که ویروس پخش نشود.

مهرسروش نیز گفت: مردم از تماس با افرادی که دچار علایم سرماخوردگی و آنفلوآنزا هستند بپرهیزند. همچنین از دست دادن و روبوسی کردن خودداری کنند و در عین حال اگر گوشت یا تخم مرغ مصرف می‌کنیم حتما آنها را به خوبی بپزیم. بهتر است با کسانی که به علایم سرماخوردگی یا آنفلوآنزا مشکوک هستند حداقل فاصله یک متری را حفظ کنیم. همچنین از دستکش و ماسک در محل‌های عمومی استفاده کنیم.

معتمدی نیز تاکید کرد: از لمس کردن حیوانات خودداری کنیم زیرا این ویروس از حیوان به انسان  منتقل شده است و از انسان به انسان هم منتقل می‌شود.

مهرسروش نیز افزود: اشیا و سطوحی را که اغلب  لمس می‌کنید بهتر است ضدعفونی کنید. برای ضدعفونی این سطوح بهتر است از وایتکس استفاده کنید و روش درست کردن آن نیز این است که باید وایتکس یک درصد را استفاده کنیم که رقیق شده باشد یا از موادی استفاده کنیم که پایه الکل دارند.

معتمدی نیز با بیان اینکه در صورتی که دچار علایم تب، گلو درد، سرفه و تنگی نفس شدید می‌توانید با مراجعه به مراکز درمانی یا اگر نیاز داشتید با تماس با اورژانس 115 با کارشناسان 115 صحبت کنید و آنها را شما را راهنمایی می‌کنند، افزود: در صورت نیاز آمبولانس اعزام و همکاران ما که با لباس‌های ویژه بر بالین بیمار حاضر می‌شوند، اقدامات لازم را انجام می‌دهند.وی در این باره توضیح داد: ممکن است شما ابتدا با دیدن لباس‌هایی که همکاران ما بر تن دارند مقداری جا بخورید، اما استاندارد اورژانس‌های تمام دنیا این است که در بیماری‌هایی مشابه بیماری کروناویروس که احتمال آلودگی و پخش آن وجود دارد، جهت آنکه خود ما باعث انتشار و پخش این بیماری نشویم، لباس‌های استانداردی را بپوشیم.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره با دیدن لباس‌های مخصوص اورژانسی‌ها تعجب نکنید فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «با دیدن لباس‌های مخصوص اورژانسی‌ها تعجب نکنید» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید