کد مطلب: 16818 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
به مردم آدرس غلط ندهید/ هیچ سایت دربردارنده اطلاعات مفید را مسدود نکرده ایم

به مردم آدرس غلط ندهید/ هیچ سایت دربردارنده اطلاعات مفید را مسدود نکرده ایم

1395/05/16 دادستان کل کشور با بیان اینکه حتی با یک مورد سایت و فضای مجازی که اطلاعات و اخبار مفید داشته است...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

1395/05/16

 دادستان کل کشور با بیان اینکه حتی با یک مورد سایت و فضای مجازی که اطلاعات و اخبار مفید داشته است برخورد نکرده ایم تاکید کرد که نباید برخی در این زمینه به مردم آدرس غلط بدهند.

به مردم آدرس غلط ندهید/ هیچ سایت دربردارنده اطلاعات مفید را مسدود نکرده ایم
به مردم آدرس غلط ندهید/ هیچ سایت دربردارنده اطلاعات مفید را مسدود نکرده ایم

  به گزارش آسمونی به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان و به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در واکنش به مصوبه اخیر کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد مبنی بر اینکه سایت های اینترنتی را غیرقانونی اعلام کرده است، افزود: دنیای غرب و استکبار بسیاری از مسائلی را که از نظر خودشان حقوق بشر می دانند تصویب می کنند و از آنچه که دلشان می خواهد حرف می زنند.

 وی گفت: قطعاً هر مصوبه ای که در سازمان ملل و یا کمیسیون حقوق بشر این سازمان به تصویب برسد اگر برخلاف اصول نظام ما باشد اعتباری ندارد و ما هیچ التزامی برای عمل کردن به آن مصوبات نداریم.

 دادستان کل کشور با اشاره به اینکه ما قوانینمان شفاف و بدون ابهام است افزود: قطعاً سایت هایی که دچار تخلفات اخلاقی ، امنیتی و اعتقادی باشند مسدود خواهند شد.

 منتظری با بیان اینکه همه کشورها حریم اخلاقی و مسائلی خاص برای خود قائل هستند، گفت‌: هر کشوری می تواند بحث فیلتر را داشته باشد و من فکر نمی کنم در همان کشورهای اروپایی هم اجازه دهند هر سایتی هرگونه بخواهد عمل کند.

 وی افزود: اینگونه مصوبات برای ما اعتباری نخواهد داشت و ما ملزم هستیم براساس قانون و موازین شرعی عمل کنیم.

 دادستان کل کشور گفت: حتی با یک مورد سایت و فضای مجازی که اطلاعات و اخبار مفید داشته اند برخورد نکرده ایم و برخی به مردم آدرس غلط ندهند.

 حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا برخی مسئولان اینگونه ابراز می کنند که در بحث مقابله با سایت های متخلف در فشار هستند؟ افزود: کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه براساس قانون مسئول برخورد با سایت های دارای محتوای مجرمانه است و این کارگروه مصادیق را در جلسات بررسی می کند و اگر چنانچه سایت و فضای مجازی را دیدند که از مصادیق قانونی عدول کرده اند با قاطعیت اینگونه سایت ها فیلتر خواهد شد.

 وی گفت: سایت ها و فضاهای مجازی که با آنها برخورد قانونی می شود سه دسته تخلف مرتکب می شوند به این ترتیب که یا محتوای آنها به گونه ای است که اعتقادات مردم و مقدسات مذهبی را نشانه گرفته است و در آن به ذات مقدس احدیت و حریم قرآن کریم و ائمه معصومین اهانت کنند که قطعاً مسدود خواهد شد.

 دادستان کل کشور افزود: دسته دوم تخلفات سایت ها و فضای مجازی این است که اخلاق و نوامیس مردم را با ترویج فحشا و کارهای زشت و مستهجن هدف قرار دهند که در این مورد هم برخورد قاطع خواهد شد.

 منتظری گفت: دسته سوم تخلفات این سایت ها می تواند مرتبط با مسائل امنیتی باشد که در این خصوص هم بدون تعارف برخورد قاطع خواهد شد.

 وی افزود: اعتقادات ، اخلاق و امنیت کشور باید صیانت شود و هر جایی که به این سه مولفه لطمه ای وارد شود برخورد خواهیم کرد اما اینکه گفته می شود با سایت های دارای محتوای علمی برخورد کرده ایم ادعایی کذب است و اگر کسی مدعی است چنین سایت هایی را مسدود کرده ایم مدرک بیاورد.

 دادستان کل کشور گفت: اینها که ادعا می کنند ما برای مسدود کردن سایت ها به دولت فشار می آوریم یک مورد را نشان دهند تا ما حرف خودمان را پس بگیریم.

 منتظری افزود: نه تنها ما در پی فیلتر کردن اینگونه سایت ها نیستیم حتی خودمان به دولت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید می کنیم هر چه زودتر به دنبال راه اندازی فضای مجازی ملی باشند.

 وی گفت: در این شرایط است که مردم می توانند با اطمینان بیشتر از این فضاها استفاده کنند و به طور قطع با تهاجمات اعتقادی ، اخلاقی و امنیتی روبرو نخواهیم بود.

 دادستان کل کشور گفت: امیدواریم دولت در راستای مصوبات شورای عالی فضای مجازی این فضای ملی را آماده کند و ما هم آنچه در توان داشته باشیم کمک می کنیم.

 منتظری افزود: به جای فضاسازی و دادن آدرس های غلط به مردم باید فضاهای مجازی ملی ایجاد کنیم تا مردم و جامعه منتفع شوند.

در صورت نیاز به راهنمایی در خصوص موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره 02170705154 تماس بگیرید.

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «به مردم آدرس غلط ندهید/ هیچ سایت دربردارنده اطلاعات مفید را مسدود نکرده ایم»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 5 = ?