کد مطلب:  55918 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نقشه تیم دونالد ترامپ برای کناره‌گیری از قدرت

نقشه تیم دونالد ترامپ برای کناره‌گیری از قدرت

گرچه ترامپ حاضر نشده است نسبت به انتقال آرام و مسالمت‌آمیز قدرت تعهد بدهد ولی به‌نظر می‌رسد تیم وی با دقت در حال برنامه‌ریزی برای انتقال قدرت است.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی به نقل از پولیتیکو، یکی از سازمان‌یافته‌ترین بخش های عملیاتی کاخ سفید در این روزها، ساختمان دفتر اجرایی (بال غربی کاخ سفید) است که در حال برنامه‌ریزی برای انتقال قدرت احتمالی است.

در حالی که ترامپ بارها به رأی‌گیری پستی و جو بایدنِ خواب‌آلود حمله کرده و حاضر نشده است درباره انتقال آرام قدرت تعهد بدهد ولی کریس لیدل دستیار ارشد وی هفته‌ها در این دفتر وقت گذاشته است تا نقشه و برنامه انتقال احتمالی قدرت به جو بایدن را طراحی کند.

منابع آگاه و نزدیک به این موضوع می‌گویند، لیدل همکاری نزدیکی با یک مقام رسمی دولتی داشته است که هماهنگ‌کننده فدرال انتقال قدرت بوده است. وزارت دادگستری آمریکا نیز پیش از این موافقت کرده است مراحل اولیه امنیتی انتقال قدرت به جو بایدن در صورت پیروزی در انتخابات، آغاز شود.

دیوید مارچیک مدیر مرکز انتقال قدرت ریاست جمهوری در Partnership for Public Service در این باره گفت: آنها به‌روی اجرای قانون خیلی زیاد تمرکز کرده و کار خودشان را بسیار خوب انجام داده‌اند.

یک مقام سابق تیم انتقال قدرت باراک اوباما نیز در این باره گفت: بعید می‌دانم که شخص ترامپ به‌طور کلی از این اقدامات بی‌اطلاع باشد.

یک مقام کاخ سفید نیز فاش کرده است که رئیس جمهور آمریکا از فعالیت‌های لیدل برای انتقال قدرت آگاهی داشته است.

جاد دیر معاون سخنگوی کاخ سفید گفت: دولت ترامپ همه موارد مورد نیاز در چارچوب قانون برای هرگونه انتقال قدرت را انجام داده است و انجام خواهد داد.

نظر خود را درباره «نقشه تیم دونالد ترامپ برای کناره‌گیری از قدرت» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید