دالی پارتن کیست و چه نقشی در ساخت واکسن کرونا دارد؟ | آسمونی
کد مطلب: 56693 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دالی پارتن کیست و چه نقشی در ساخت واکسن کرونا دارد؟

دالی پارتن کیست و چه نقشی در ساخت واکسن کرونا دارد؟

بخشی از هدیه این خواننده صرف تامین بودجه یک آزمایش‌ در مرحله اولیه ساخت واکسن مدرنا شد.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی، پژوهشگران آمریکایی می‌گویند یک میلیون دلاری که دالی پارتن، خواننده، آهنگ‌ساز، بازیگر و نویسنده آمریکایی به تحقیقات مربوط به واکسن کرونا اهدا کرده " نقش مهمی" در مبارزه با این بیماری ایفا می‌کند.


خبرگزاری بی بی سی نوشت: دالی پارتن در ماه آوریل از قصد خود برای اهدای مقداری پول به مرکز پزشکی دانشگاه واندربیلت در شهر نشویل ایالت تنسی خبر داد. این مرکز یکی از سایت‌های آزمایشی واکسن مدرنا بوده که بنابر تازه‌ترین اطلاعات 95 درصد موثر بوده است.

یک سخنگوی دانشگاه وندربیلت گفت هدیه " سخاوتمندانه" پارتن به " بسیاری از طرح‌های تحقیقاتی امیدوارکننده" کمک کرده است.

دالی پارتن کیست و چه نقشی در ساخت واکسن کرونا دارد؟
دالی پارتن کیست و چه نقشی در ساخت واکسن کرونا دارد؟

بخشی از هدیه این خواننده صرف تامین بودجه یک آزمایش‌ در مرحله اولیه ساخت واکسن مدرنا شد.

به گفته جان هاوزر، سخنگوی مرکز پزشکی دانشگاه وندربیلت کمک مالی خانم پارتن علاوه بر این بودجه مطالعه روی پلاسمای خون بهبودیافتگان و تحقیقات در زمینه روش‌های درمانی با استفاده از پادتن را هم تامین می‌کند.

پلاسمای افرادی که دوران نقاهت خود را می‌گذرانند برای درمان مبتلایان به بیماری کووید-19 استفاده می‌شود.

آقای هاوزر به بی‌بی‌سی گفت‌:‌ "هدیه او به یک مطالعه‌ مقدماتی در زمینه پلاسمای خون بهبودیافتگان که با موفقیت توسط یکی از پژوهشگران ما به پایان رسید،‌ کمک کرد."

" کمک‌مالی دالی علاوه بر این بودجه تحقیقات بسیار امیدوارکننده در رابطه با پادتن‌های مونوکلونال را هم تامین کرده است. این پادتن‌ها به عنوان واکسن موقتی کوید عمل می‌کنند و یک شرکت داروسازی جهانی در حال آزمایش دو مورد از آن‌هاست."

طرح مقدماتی پلاسمای خون دانشگاه وندربیلت به اندازه کافی امیدوارکننده بود تا موسسه ملی سلامت آمریکا هم وارد عمل شود و 34 میلیون دلار کمک مالی اضافی برای انجام یک آزمایش بالینی در رابطه با پلاسمای افراد بهبود‌یافته در سطح ملی و در چند سایت تحقیقاتی مختلف اختصاص دهد.

دالی پارتن ماه آوریل در اینستاگرام خود از کمک مالی یک میلیون دلاری‌اش به تحقیقات واکسن کووید-19 خبر داد: " دکتر ناجی ابومرد از دوستان قدیمی من که سال‌هاست در دانشگاه وندربیلت مشغول پژوهش است به من اطلاع داد که در تحقیقات روی درمان ویروس کرونا به پیشرفت‌هایی هیجان‌انگیز دست یافته‌اند."

" من یک میلیون دلار به تحقیقات دانشگاه وندربیلت در این زمینه اهدا می‌کنم تا افراد دیگری که توانایی مالی دارند هم به انجام این کار تشویق شوند."

این ستاره موسیقی که با ترانه‌های‌ "جولین" و "9 تا 5" شناخته می‌شود، در برنامه "تودی شو" شبکه ان‌بی‌سی‌ گفت:‌ " چه زمانی از این بهتر. ما به چنین چیزی نیاز داریم. من فکر کردم زمان آن رسیده که سخاوت به خرج دهم و برای کمک تلاش کنم."

بعد از این اقدام خانم پارتن، جف بالزر، رییس و مدیرعامل مرکز پزشکی دانشگاه وندربیلت گفت: " سخاوت فوق‌العاده او یک منبع الهام است. "

" او برای کمک به دیگران اهمیت زیادی قائل است و ما هم از او به دلیل حمایت‌های مداومش سپاسگزاریم. این مبلغ به ما در به انجام رساندن تحقیقاتی کمک می‌کند که می‌تواند به میلیون‌ها نفر در مبارزه با ویروس سود برساند."

در گزارش اولیه‌‌ای که در نشریه پزشکی نیو‌انگلند در رابطه با واکسن کرونای شرکت مدرنا چاپ شد، کمک مالی دالی پارتن به تحقیقات کووید-19 در فهرست سرمایه‌گذاران این واکسن قرار داشت.

روز سه‌شنبه بعد از این که کمک‌های مالی پارتن به آزمایش‌های واکسن مادرنا به موضوع داغ اخبار تبدیل شد، هوادارانش در توییتر به تمجید از او پرداختند.

شرکت مدرنا این هفته اعلام کرد واکسن آزمایشی‌اش در جلوگیری از ابتلای افراد تمامی گروه‌های سنی به کووید-19 بسیار موثر بوده است.

گفته می‌شود این واکسن شبیه به واکسن آزمایشی که شرکت فایزر با همکاری شرکت بیواِن‌تک ساخته عمل می‌کند. واکسن دیگری که به گفته پژوهشگران با توجه به نتایج اولیه 90 درصد در پیشگیری از سرایت موثر بوده است.

dolly-parton-and-covid-vaccine
dolly-parton-and-covid-vaccine

دالی پارتن متولد 19 ژانویه 1946 در تنسی آمریکا است.

دالی پارتن با نام کامل «دالی ربکا پارتن دین» خواننده، آهنگ‌ساز، هنرپیشه و نویسنده است.
پارتن از معدود خوانندگان زن سبک موسیقی کانتری است که شهرت و محبوبیت جهانی دارد.

شهرت او تا جایی است که لقب ملکه موسیقی کانتری به او داده‌اند.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره دالی پارتن کیست و چه نقشی در ساخت واکسن کرونا دارد؟ فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان های راز گورستان مخفی و سکوت پرستو, همچنین فعال در بخش‌های مُد و زیبایی و سینمایی بخصوص معرفی جدیدترین فیلم و سریال‌های کره‌ای داخل آسمونی

Educated in English
Interested in Korean

ثبت نظر درباره «دالی پارتن کیست و چه نقشی در ساخت واکسن کرونا دارد؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 9 = ?