کد مطلب: 57001 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
چند نکته بامزه راجع به سگها که نمیدانستید

چند نکته بامزه راجع به سگها که نمیدانستید

سگها نسبت به زمان درک کامل و مشابه انسان دارند. این یعنی متوجه گذر زمان میشوند و برعکس 98% موجودات دیگر تفاوت...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

سگها نسبت به زمان درک کامل و مشابه انسان دارند. این یعنی متوجه گذر زمان میشوند و برعکس 98% موجودات دیگر تفاوت میان یک ساعت و پنج ساعت را تشخیص میدهند و حس میکنند. شاید به همین خاطر است که دلتنگ شما میشوند و وقتی به خانه بازمیگردید برایتان دم تکان میدهند.

سگ شما به باهوشی یک انسان 2 ساله است. بهترین دوست کودک دو ساله تان میتواند یک سگ باشد که البته همزمان علاوه بر اینکه همبازی کودک 2ساله شماست، از او محافظت تمام و کمال نیز خواهد کرد! کودکان 2 ساله معمولا با سگ خانواده خیلی دوستانه تر از دیگران برخورد میکنند و این دلیلش اشتراک تقریبا 250 ژست در زبان بدن آنهاست.

تحقیقات میدانی نشان میدهد که درصورت ابراز علاقه شما به سگ دیگری، سگ شما واقعا حسادت شدیدی خواهد ورزید و از صمیم قلب ناراحت خواهد شد و ممکن است تا روز ها سرود های ناراحت زوزه بکشد!

در آمریکا بیش از 75.8 میلیون سگ خانگی وجود دارد! بیشتر رییس جمهور های آمریکا یک سگ داشته اند.

بهترین دوست بشر؟ بله. با نگاه کردن مستقیم به چشمان سگها در بدن انسان اوکسیتوسین (هورمون دوست داشتن) ترشح میشود. و این برای سگها نیز رخ میدهد. یک دوستی دوطرفه و عادلانه.

"اسلاکی" نام قدیمی ترین نژاد سگهاست که در نقوش باستانی مصری نیز معمولاً دیده میشود.

سگهای عقیم شده از همنوعان خود بیشتر عمر میکنند.

سگهای ولگرد روسیه اینکه چطور از خطوط مترو استفاده کنند را خود به خود یاد گرفته اند و در ایستگاه مورد نظر پیاده میشوند. جا خورده اید؟ ما هم همینطور.

سگها میتوانند احساسات شما را بو بکشند! حس بویایی سگها تقریبا 100,000 برابر شما قدرت دارد، پس چرا احساسات را بو نکشند؟  ناگفته نماند که احساسات ناشی از ترشح هورمون های مشخصی هستند، پس چندان هم دور از تصور نیست که دست شما برای سگتان رو شود.

سگها در نظام پزشکی قادر به آموزش دیدن هستند تا سرطان را بو بکشند!

سگها قادر به تشخیص میدان مغناطیسی زمین هستند

اگر مجبور شدید از سگتان چند روزی جدا شوید برای جلوگیری از افسرده و بیتاب شدنش میتوانید یکی از لباس هایتان که بوی شما را میدهد برایش کنار بگذارید

حدودا 600 میلیون سگ در جهان وجود دارد که 200 میلیون آنها تحت سرپرستی انسانها هستند اما 400 میلیونشان ولگرد و بی سرپرستند.

 

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «چند نکته بامزه راجع به سگها که نمیدانستید»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 * 6 = ?