کد مطلب:  22675 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
لوازم مورد نیاز سگ ها

لوازم مورد نیاز سگ ها

اگر می خواهید سرپرستی یک سگ خانگی را به عهده بگیرید پیشنهاد می کنیم با اصول نگهداری از وی و موارد مهم برای...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

اگر می خواهید سرپرستی یک سگ خانگی را به عهده بگیرید پیشنهاد می کنیم با اصول نگهداری از وی و موارد مهم برای نگهداری از وی آشنا شوید. یک سگ خانگی به  جای خواب و استراحت، بازی، بهداشت، پیاده روی، قلاده، کفش لباس و بسیاری موراد دیگر نیاز دارد که قبل از آوردن وی به خانه باید تدارکات و تجهیزات لازم برای وی را تهیه و آماده کنید. برای آشنایی با همه لوازم سگ ها این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید.

تا حالا پیش خودتون فکر کردید که سگ‌ من چه وسائلی رو نیاز داره؟ فکر کردید تو رفاه به سر میبره یا نه؟ این مقاله رو نوشتم تا باهم مرور کنیم که سگمون چه وسائلی رو نیاز داره و اگه نداره براش تهیه کنیم.

لوازم موردنیاز سگ ها

لوازم مورد نیاز سگ ها

عکس وسایل مورد نیاز سگ خانگی

 • مسواک و خمیر دندان مخصوص سگ

مسواک سگ ها 2 نوع است:

 1. معمولی‌
 2. انگشتی
 • برس مخصوص سگ

بعد از حمام به یک برس احتیاج داریم تا موهای سگ‌ گره نخورد (برس کردن جزو برنامه‌های روزانه می‌باشد) برس‌ها هم 4 دست هستند که البته همگی آنها استفاده می شوند:

 1. شانه 
 2. برس 
 3. پرز گیر 
 4. گره باز کن
 • داروها و مکمل های غذایی سگ

دارو‌ها و مکمل‌ها که بر اساس نیاز هر سگ‌ دامپزشک به آنها تجویز می‌کند. هرگز خودسرانه آنها را برای سگ خود تهیه نکنید. چنانچه لازم باشد دامپزشک تجویز خواهد کرد.

 • اسپری دهان

برای جلوگیری از بوی‌ بد دهان و جرم استفاده میشود.

 • محلول چشم

برای شستو شو چشم سگ ها مورد استفاده قرار می گیرد و طبق نظر دامپزشک باید استفاده شود.

 • محلول گوش

برای شست و شو گوش سگ ها توصیه می شود، و مانند محلول چشم، باید طبق توصیه دامپزشک مورد استفاده قرار گیرد.

نیازهای اولیه سگ های خانگی

 • تغذیه

لوازم مورد نیاز سگ ها
غذای حیوان خانگی

سگ شما برای غذا خوردن به ظرف غذا احتیاج داره که بستگی به سلیقهٔ خودتون میتونید انتخابشون کنید. جنس‌های ظرف غذا شامل پلاستیکی، سرامیکی و استیل میشود. بعضی‌ از این ظرفها خودشان سینی دارند ولی‌ در صورتی‌ که ظرف شما سینی نداشت سفره‌های کوچکی با شکل‌های زیبا وجود دارد که میتوانید آنهارا برای زیر ظرف غذای سگتان تهیه کنید. این سفره‌ها و سینی‌ها برای پاکیزگی بیشتر تهیه شده است تا هنگامی که سگ‌ شما در حال غذا خوردن است زمین را کثیف نکند.

غذای سگ‌ هم در بازار 2 نوع است:

 1. کنسروی
 2. غذا خشک
 3. خوراکی های تشویقی

که بر اساس سلیقه سگتان میتوانید آنها را تهیه کنید. در کنار این غذا‌ها سس‌های خوش مزه نیز وجود دارد که برای بهتر شدن طعم غذا می باشند. سومین دست خوراکی‌ها تشویقی‌ها هستند که خود آنها شامل استخوان‌ها، تشویقی‌های گوشتی یا نرم، بیسکوئیت‌ها و شکلات‌ها می شود که اینها نیز باز به سلیقه سگ خود شما بستگی دارد.

 • جای خواب و استراحت

سگ‌ شما برای استراحت احتیاج به یک جای خواب دارد که باید در جای امن و آرام قرار گیرد ،سلیقهٔ سگ‌ها در جای خواب بستگی به شرایط ظاهری و نژاد سگ‌ دارد مثلا سگ‌‌های مو کوتاه دوست دارند جای خوابی‌ با لبه‌های بلند و سقف دار داشته باشند اما سگ‌‌های مو بلند ترجیح می دهند جای خوابشان خنک باشد و لبه نیز نداشته باشد…

 • بازی

همهٔ سگ‌‌ها بازی کردن را دوست دارند و ما موظف هستیم اسباب بازی مورد علاقهٔ سگمون رو در اختیارش قرار بدهیم.اسباب بازی سگ‌‌ها مدل‌های مختلف دارند توپی عروسکی طنابی..بعضی‌‌ها صدا دار هستند و بعضی‌‌ها ها فکری که این نیز به سلیقهٔ سگ‌ شما بستگی دارد

 • بهداشت (حمام کردن و دستشویی)

برای حمام سگ‌ اول به شامپو که بر اساس شرایط پستی و مو حیوان تهیه می شود نیز است. سپس ما به لیف نیاز داریم این وسیله ضروری نیست زیرا دست نیز همین کار را میتواند انجام دهد اما بعضی‌‌ها ترجیح می دهند سگشان را با لیف بشورند. و در آخر به یک حوله نیز داریم برای سگ‌‌های کوچک کت حوله‌ای وجود دارد اما برای سگ‌‌های بزرگ باید از حوله معمولی‌ استفاده شود. بعد از حمام استفاده از برس فراموش نشود. و اما بعد از یک حمام عالی‌ برای تمیزی و زیبایی بیشتر ما می توانیم برای سگ‌ عزیزمان از عطر‌های مخصوص استفاده کنیم تا زیبایی و جذابیتش چند برابر به چشم بیاید.

برای دستشویی کردن برای سگ‌‌ها تنها وسیله‌ا‌ی که می شود از آن استفاده کرد پد‌های مخصوص ادرار هستند و جای مخصوص ادرار که شما می توانید به وسیله قطرهٔ آموزش ادرار به سگتان یاد بدهید تا روی آن ادرار کند اما برای سگ‌‌هایی‌ که در بقیه جاهای منزلتان دستشویی میکنند نیز اسپری‌هایی‌ ساخته شده تا از ادرار سگ‌ در آن محل جلوگیری شود

پیاده روی

پیاده روی بردن سگ با قلاده
پیاده روی بردن سگ با قلاده

بخش مورد علاقهٔ سگ‌‌ها پیاده روی است! سگ‌‌ها عشق پیاده روی دویدن و بازی روی چمن هستند آنها وقتی‌ چمن را می‌بینند از خود بیخود می شوند در نتیجه نیز اصلی‌ آنها در پیاده رویِ قلاده است.

قلاده‌ها نیز انواع مختلفی‌ دارند:

 1. گردنی
 2. کمری
 3. متری

قلاده گردنی بیشتر برای سگ‌‌های بزرگ کاربردی است تا سگ‌‌های کوچک زیرا گردن سگ‌‌های کوچک نازک بود و اذیت میشوند اما داشتن قلاده گردنی به همراه تگی که اسم حیوان و شمارهٔ صاحب حیوان را نوشته شده باشد ضروری است. قلاده کمری نیز بهترین قلاده برای سگ‌ است و اذیت نمی‌شود. قلاده متری نیز بهترین نوع قلاده برای پیاده روی است.

 • کفش

اکثر ما این مشکل را داریم که بعد از پیاده روی پاهای سگمان کثیف شده یا خار رفته است این مشکل نیز حل شده و کفش هایی‌ مخصوص سگ‌‌ها در بازار آمده که از کثیف شدن پای سگ‌ ما جلوگیری می‌کند.

 • لباس ها

انواع لباس‌ها برای محافظت از بدن سگ‌ ما وجود دارد که می توانند سگ‌ ما را از گرما سرما آلودگی حشرات و تیغ .. در امان نگاه دارد.

 • جعبه حمل و نقل

یکی‌ از ضروری‌ترین لوازم برای سگ‌ ما جعبه حمل و نقل است زیرا خیلی‌ خطرناک می‌باشد که سگ‌ آزادانه در ماشین حرکت کند. برای سگ‌‌های کوچک ساک نیز وجود دارد که برای مواقعی است که سگ‌ شما بعد از پیاده روی خسته شده و نیاز به استراحت دارد.

: برای دریافت مشاوره درباره لوازم مورد نیاز سگ ها فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «لوازم مورد نیاز سگ ها» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید