مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  2452 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
پیست اسکی دیزین

پیست اسکی دیزین

پیست اسکی دیزین مهم‌ترین پیست اسکی ایران است که علاقمندان به اسکی را هر سال به سوی خود جذب می کند. اطلاعات پیست اسکی دیزین را در این پست ببینید.
زمان مطالعه: 4 دقیقه

پیست اسکی دیزین اولین پیست اسکی در ایران می‌باشد که از طرف فدراسیون جهانی اسکی مورد تائید برای برگزاری مسابقات رسمی شناخته شد و عنوان بین‌المللی به خود گرفت. با آسمونی همراه باشید تا ببینید در چه فصل هایی پیست اسکی دیزین باز است و امکانات آن چیست.

پیست اسکی دیزین کجاست؟

پیست دیزین در ارتفاعات البرز قرار دارد و دسترسی به آن از جاده چالوس امکان پذیر است. از شمیرانات نیز راه های دسترسی به پیست دیزین وجود دارد.

مسیر دسترسی به پیست اسکی دیزین

از دو مسیر جاده چالوس و شهرستان شمیرانات می توان به پیست دیزین رفت. بهترین مسیر دسترسی به پیست اسکی دیزین جاده چالوس است. در جاده چالوس پس از عبور از هتل گچسر تابلوی جاده دیزین را می بینید. در ادامه مسیر به پیست اسکی دیزین می رسید. 

اگر بخواهید از شمیرانات به سمت دیزین حرکت کنید حدودا 1 ساعت و نیم در مسیر خواهید بود. برای رسیدن به پیست اسکی دیزین در این مسیر ابتدا از اتوبان شهید باقری وارد اتوبان شهید بابایی شوید و از آنجا به جاده لشکرک بروید. در ادامه این مسیر تابلو پیست دیزین را مشاهده خواهید کرد.

 • آدرس پیست اسکی دیزین

 استان البرز، 74 کیلومتری کرج، بعد از هتل گچسر، سه راهی دیزین به طرف گاجره، دهکده توریستی دیزین، پیست بین‌ المللی دیزین

 • تلفن پیست اسکی دیزین

02635215042

 • سایت پیست اسکی دیزین

dizinski.ir

 • ساعت‌ فعالیت پیست اسکی دیزین

آیا همیشه پیست اسکی دیزین باز است؟ پیست دیزین همه روزه از ساعت 8:30 صبح تا 5:30 عصر فعتالیت دارد.

 • قیمت بلیط پیست اسکی دیزین 1400

قیمت بلیط پیست اسکی دیزین در سال 1400، 150 تا 180 هزار تومان است.
 • اینستاگرام پیست اسکی دیزین

dizin_ski_resort
 قیمت بلیط پیست اسکی دیزین 1400
نمایی زیبا از پیست اسکی دیزین

تاریخچه پیست اسکی دیزین

در سال‌های 1341، کاظم گیلانپور، قهرمان اسکی به همراه گروهی برای اولین بار به این منطقه رفتند و تصمیم گرفتند از آن برای تمرینات اسکی استفاده کنند. تاریخ نصب اولین دستگاه‌های بالابر در دیزین به سال 1348 می‌باشد که هم اکنون شامل 3 تله کابین، 2 تله سیژ، 7 تله اسکی بشقابی و 1 تله اسکی چکشی است. در ابتدا تنها یک تله اسکی سیار در این مکان وجود داشت و تا دهه 50 به امکانات آن اضافه شد. سپس در سال 1351 پیست اسکی دیزین افتتحاح شد. 

پیست اسکی دیزین در فصل سرما برای اسکی روی برف و در تابستان برای اسکی روی چمن عالی است. دیزین علاوه بر اسکی، برای دوچرخه‌سواری کوهستانی، تیراندازی با کمان و کایت‌سواری هم گزینه‌ی خوبی است. هتل جهانگردی دیزین برای اقامت‌ اسکی‌بازها و گردشگران در نظر گرفته شده است. رسمیت این پیست وابسته به امکانات ویژه و خاص شامل نکات فنی مانند، شیب مسیر، طول مسیر، محل برگزاری مسابقات و امکانات رفاهی است.

تاریخ نصب اولین دستگاه‌های بالابر در دیزین به سال 1348 است که شامل سه 3 تله کابین، دو تله سیژ، هفت تله اسکی بشقابی و یک تله اسکی چکشی است. برخی از پیست‌های آن عبارت‌اند از: پیست اسنو پارک، پیست یو، پیست مبتدی و پیست چمن، امکانات رفاهی این پیست بنا به توسعه وسعت منطقه شامل دو هتل، 19 کلبه و پنج رستوران است. ارتفاع پائین‌ترین نقطه از سطح دریا 2650 متر و بلندترین نقطه آن 3600 متر می‌باشد.

انواع پیست‌ در پیست اسکی دیزین

مجموعه کاملی از انواع پیست‌ ها در پیست اسکی دیزین فعالیت دارند. امکانات تفریحی و رفاهی پیست دیزین آن را به دهکده تبدیل کرده است. 23 پیست اسکی برای افراد مختلف در این مجموعه قرار دارد که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

 • پیست مبتدی

پیست اسکی مبتدی دیزین برای آموزش افراد ساخته شده است. شیب دامنه در این پیست بسیار کم است و برای تمام سنین مناسب می باشد. پیست مبتدی دیزین با طول 250 متر طول و ارتفاع 10 متر برای رده های سنی مختلف قابل استفاده است.

 • پیست وپیست

این پیست پرشیب‌ تر است و معمولا ورزشکاران و اسکی‌بازان حرفه‌ای از آن استفاده می کنند. پیست وپیست حدودا 9 کیلومتر است و به تله کابین‌ نیز دسترسی دارد.

اسکی‌بازان پیست اسکی دیزین
اسکی‌بازان پیست اسکی دیزین
 • پیست چمن

پیست چمن در فصل تابستان برای برگزاری مسابقات اسکی روی چمن،کایت و دوچرخه‌ سواری مورد استفاده قرار می گیرد.

 • پیست اسنو پارک

این پیست برای انجام حرکات نمایشی اسکی و مسابقات احداث شده است و تنها اسکی بازان حرفه ای اجازه فعالیت در این قسمت را دارند.

 • پیست یو

پیست یو نیز ورزشکاران و اسکی‌بازان حرفه‌ای مناسب است و ورود برای افراد دیگر نیز مانعی ندارد، اما فعالیت در آن ممنوع است.

امکانات رفاهی پیست اسکی دیزین

پیست دیزین امکانات ویژه و خاصی دارد که شامل نکات فنی مانند، شیب مسیر، طول مسیر، محل برگزاری مسابقات و امکانات رفاهی می‌باشد. امکانات رفاهی این پیست بنا به توسعه وسعت منطقه شامل موارد زیر است:

 • 2 هتل
 • 19 کلبه (شاله)
 • 5 رستوران
 • تله کابین
 • تله سیژ
 • تله اسکی بشقابی
 • تله اسکی چرخشی
 • اسنومبیل‌
شاله های پیست اسکی دیزین
شاله های پیست اسکی دیزین

نیروهای ویژه پلیس نیز برای امر و نهی در مورد پوشاک اسکی‌بازان و مداخله در روابط معاشرتی میان ورزشکاران در پیست اسکی دیزین مستقر هستند. شمار تیم‌های ویژه پلیس مستقر در این پیست در سال 1386 به 30 تیم رسید.

بهترین زمان رفتن به پیست اسکی دیزین

مدت زمان فصل اسکی در دیزین که بیشترین زمان را برای اسکی بازان در ایران فراهم آورده از اوایل آذر ماه تا اواخر اردیبهشت ماه می‌باشد. آب و هوای پیست اسکی دیزین در این فصل بسیار مناسب است. در فصل تابستان نیز به دلیل ارتفاعات سرسبز این منطقه می توانید در پیست دیزین به دوچرخه سواری و کایت سواری بپردازید.

پاراگلایدر و تیراندازی نیز در این بخش وجود دارد که امکان استفاده از آن ها برای عموم مردم فراهم شده است.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره پیست اسکی دیزین فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «پیست اسکی دیزین» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید