کد مطلب: 56678 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
فستیوال دیوالی، جشن محبوب هندی ها

فستیوال دیوالی، جشن محبوب هندی ها

فستیوال نورها جشنی محبوب میان هندی ها است. در این جشن تمام خانه ها و خیابان ها با نور تزیین می شوند و افراد با آتش بازی آسمان را نورانی می کنند.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

یکی از مهم ترین جشن های هندوستان دیوالی (فستیوال نورها) است که نور بخش اصلی آن است و تمام خانه ها در این فستیوال با نورهای نارنجی و قزمز تزیین می شوند. دیپا در لغت به معنی نور و آوالی به معنای ردیف و صف می باشد و این یعنی صفی از نور. این فستیوال که ریشه در تاریخ و افسانه های هندی دارد در فصل پاییز و معمولا در ماه های اکتبر یا نوامبر برگزار می شود.

دیوالی

فستیوال دیوالی یک جشن 5 روزه است که هر روز برنامه خاص خود را دارد و برای هندی ها جشن پایاین سال محسوب می شود. هندی ها برای این جشن خانه تکانی می کنند و خود را برای شروعی جدید آماده می کنند. لازم به ذکر است که نقاط مختلف هند به دلایل مختلفی این شب را جشن می گیرند.

دیوالی

مراسم اصلی دیوالی در شب اجرا می شود و افراد با چراغ ها و فانوس ها این شب ها را در خانه ها و خیابان ها جشن می گیرند. آن ها مراسم شکرگزاری برگزار می کنند و به دعا و نیایش می پردازند و از الهه ثروتشان سپاسگزاری به عمل می آورند. تمیز و روشن بودن خانه ها در این روز بسیار مهم است و در طول این مدت افراد درهای خانه ها را باز می گذارند تا الهه خوشبختی و ثروت از خانه آن ها دیدن کند. مردم در این روز شیرینی و هدیه میان بچه ها و افراد پخش می کنند.

معرفی نویسنده:

کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم. اگه به دنیای هنر و ادبیات و آموزش زبان علاقه دارید، با من همراه باشید. تو آسمونی قراره چیزای زیادی یاد بگیریم.

ثبت نظر درباره «فستیوال دیوالی، جشن محبوب هندی ها»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 3 = ?