کد مطلب:  40969 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
توزیع بسته حمایتی دوم تا پایان سال

توزیع بسته حمایتی دوم تا پایان سال

به گزارش آسمونی:قبادی دانا گفت: با تأمین اعتبار بسته حمایتی یک نوبت دیگر تا پایان سال پرداخت خواهد شد. وحید...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

توزیع بسته حمایتی دوم تا پایان سال
توزیع بسته حمایتی دوم تا پایان سال

به گزارش آسمونی:قبادی دانا گفت: با تأمین اعتبار بسته حمایتی یک نوبت دیگر تا پایان سال پرداخت خواهد شد.

وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور در دیدار صمیمانه خود با خبرنگاران حوزه اجتماعی رسانه‌ها که امروز (چهارشنبه 8 اسفند ماه) برگزار شد، اظهار کرد: سازمان بهزیستی با همکاری دولت توانسته است مستمری افراد تحت پوشش این سازمان را به صورت الکترونیکی پرداخت کند.

وی با بیان اینکه یک میلیون و 50 هزار نفر از افراد به صورت ماهانه مبلغ مستمری خود را دریافت می‌کنند، افزود: دریافت سبد کالا در گذشته با صف‌های طولانی همراه بود، اما امروز توانستیم با شارژ کردن کارت بانکی افراد تحت پوشش پرداخت این امر را آسان کنیم.

قبادی دانا ادامه داد: افراد تحت پوشش می‌توانند با مراجعه به مراکز فروشگاهی کشور سبد کالای خود را دریافت کنند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه تا پایان سال یک نوبت سبد حمایتی به افراد تحت پوشش تعلق می‌گیرد، افزود: تأمین اعتبار این مبلغ بر عهده وزارت تعاون است، اما فقط در این زمینه نقش مطالبه‌گری داریم.

قبادی دانا ادامه داد: حدود 50 هزار نفر افراد تحت پوشش از محل اعتبارات سازمان، مستمری دریافت می‌کردند، اما در تیرماه 97 بعد از اضافه شدن افراد پشت نوبت، افراد از محل هدفمندی یارانه‌ها مستمری خود را دریافت کردند.

وی با بیان اینکه در این شرایط دو گروه از افراد تحت پوشش مستمری دریافت می‌کنند، تصریح کرد: برای گروهی از افراد تحت پوشش که از محل اعتبارات سازمان مستمری دریافت می‌کنند عیدی واریز شده است، اما هنوز برای گروه دوم مبلغ مستمری تأمین نشده است و ما تلاش می‌کنیم تا پایان سال همه پرداخت‌ها انجام شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در مورد ساماندهی کودکان کار و خیابان گفت: در این خصوص طرحی را به وزارت کشور ارائه کرده‌ایم و جلساتی نیز تشکیل شده است که در صورت تأیید نهایی، با همکاری دستگاه‌های مختلف در مورد ساماندهی کودکان کار و خیابانی که ایرانی هستند، اقدامات خوبی انجام خواهد شد.

قبادی‌دانا گفت: 70 درصد کودکان کار و خیابان از اتباع خارجی هستند.

وی با بیان اینکه 56 درصد از کودکان کار و خیابان کل کشور نیز از اتباع خارجی هستند، ادامه داد: همین موضوع باعث می‌شود وزارت کشور و اداره اتباع، نقش مهمی در ساماندهی این کودکان داشته باشند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: در حال حاضر مشکلی که در جمع‌آوری کودکان کار و خیابان اتباع وجود دارد، این است که بعد از جمع‌آوری و ساماندهی، بار دیگر به چرخه اولیه بازمی‌گردند و باید با ورود اداره اتباع و وزارت کشور، این سیکل معیوب قطع شود و 70 درصد ساماندهی با این نهاد‌ها است و بهزیستی 30 درصد بقیه را بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه تا پایان سال یارانه این مراکز 27 درصد رشد خواهد داشت و مبلغ سرانه 640 هزار تومانی آن‌ها به 770 هزار تومان افزایش پیدا می‌کند، افزود: بر این اساس یارانه مراکز شبانه‌روزی تا پایان بهمن ماه به صورت الکترونیکی پرداخت خواهد شد و امیدواریم یارانه اسفند ماه نیز با تأمین اعتبار پرداخت شود.

قبادی‌دانا گفت: افزایش تعرفه‌ها از تاریخ 97/8/9 بر اساس مصوبه دولت انجام می‌شود و برای ماه‌های قبل به مرور پرداخت خواهد شد.

وی در خصوص مسکن مددجویان تحت پوشش بهزیستی افزود: در حال حاضر 103 هزار واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی واگذار شده که 67 هزار واحد آن در زمان دولت تدبیر و امید بوده است. همچنین 53 هزار واحد مسکونی نیز در دست احداث است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: 113 هزار خانوار پشت نوبت دریافت مسکن هستند که در حال برنامه‌ریزی هستیم تا با مشارکت خیرین بتوانیم طی سه سال آینده و با همکاری دستگاه‌ها و نهادها، این افراد صاحب مسکن شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره توزیع بسته حمایتی دوم تا پایان سال فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «توزیع بسته حمایتی دوم تا پایان سال» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید