مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  40727 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
راهنمای خرید و انتخاب ماشین ظرفشویی

راهنمای خرید و انتخاب ماشین ظرفشویی

راهنمای خرید و انتخاب ماشین ظرفشویی به گزارش آسمونی آیا تا به حال به داشتن یک ماشین ظرفشویی فکر کرده اید؟...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

راهنمای خرید و انتخاب ماشین ظرفشویی

راهنمای خرید و انتخاب ماشین ظرفشویی
راهنمای خرید و انتخاب ماشین ظرفشویی

به گزارش آسمونی آیا تا به حال به داشتن یک ماشین ظرفشویی فکر کرده اید؟ شما میتوانید با شناخت ویژگی های اصلی ماشین ظرفشویی مدل مناسب را انتخاب کنید .

این روزها سر وکله انواع و اقسام ماشین در آشپزخانه‌ها پیدا شده؛ حالا دیگر این ماشین‌ها نه تنها غذا می‌پزند بلکه خودشان هم ظرف‌ها را می‌شویند! ما هم خیال داریم در این گزارش سراغ همین ماشین‌هایی برویم که وظیه شستن ظرف‌های ما را به‌عهده گرفته‌اند.

از نظر ظرفیت، ماشینها به چند گروه تقسیم می شوند:

ماشینهای ایستاده یکی از انواع ماشین ظرفشویی

به گزارش آسمونی این ماشینها بیشتر 12 نفره هستند که به دلیل اشغال جای زیاد و طولانی بودن زمان شستشو ( بین 5/1 تا 5/2 ساعت ) و همینطور کاربردی نبودن در استفاده روزانه به دلیل مصارف زیاد آب و برق خصوصا در ایران مورد استقبال قرار نگرفته اند .

ماشینهای رومیزی یکی از انواع ماشین ظرفشویی

به گزارش ماهی تابه ندارند.

نکات مهم در هنگام خرید و انتخاب ماشین ظرفشویی  • میزان مصرف انرژی
  • سختی گیر مغناطیسی آب
  • زمان شستشو
  • خدمات پس از فروش
  • شستشوی میوه و سبزیجات
  • امکان منحصر به فرد استفاده از موارد سفیدکننده

dishwasher
dishwasher

اصطلاحاتی که باید در هنگام خرید و انتخاب ماشین ظرفشویی بدانید:

راهنمای خرید و انتخاب ماشین ظرفشویی : توجه به مخزن

به گزارش آسمونی ماشینهای ظرفشویی ارزان، دارای مخزنی از جنس پلاستیک و مدلهای گران قیمت تر، مخزنی از جنس فولاد ضدزنگ (اصطلاحا استیل) دارند. جنس استیل از زنگ زدگی، رسوب و لک شدگی جلوگیری میکند. در استفاده از مدلهایی با مخزن استیل، از مواد شوینده دارای سفید کننده استفاده نکنید.

راهنمای خرید و انتخاب ماشین ظرفشویی : توجه به قفسه ها

به گزارش آسمونی شما باید این قسمت را به دقت بررسی کنید تا از مناسب بودن اندازه قفسه ها با بشقابها، عمق قابلمه ها، کاسه ها و خلاصه بیشتر ظروف خود اطمینان حاصل کنید. شاید ظروفی داشته باشید که در هیچ ماشین ظرفشویی جا نشوند، در چنین مواردی باید قبول کنید که یکی دو قطعه از ظروف را دستی بشویید.

بعضی از ماشینهای ظرفشویی دارای سه قفسه هستند که ممکن است اندازه بشقابها یا عمق ظروف گودی که در آن قرار میدهید را محدود کنند. اکثر ماشینها دو طبقه قفسه دارند و گاهی دارای قابلیت شیب دار قرار گرفتن نیز هستند.

راهنمای خرید و انتخاب ماشین ظرفشویی : توجه به مصرف آب

به گزارش آسمونی ماشینهای ظرفشویی آب زیادی مصرف میکنند که البته اگر ماشین کاملا پر باشد، مقدار آب مصرفی آن، از مقدار آبی که با شستن دستی ظرف مصرف میشود چندان تفاوتی ندارد. برای اطمینان یافتن از مقدار مصرف آب، مدلهای نختلف و مقدار مصرف آنها را با دقت بررسی کنید.

راهنمای خرید و انتخاب ماشین ظرفشویی : توجه به فیلترغذا

به گزارش آسمونی بعضی مدلهای ماشین ظرفشویی دارای آسیابی مخصوص هستند که خرده های غذا را آسیاب کرده و همراه با آب بیرون میفرستد. اما مدلهای دیگر این دستگاه چنین آسیابی ندارند و ظروف باید قبل از قرار داده شدن در آن با دستمالی مرطوب پاک شوند.

راهنمای خرید و انتخاب ماشین ظرفشویی : توجه به شستشوی هوشمند

به گزارش آسمونی بعضی مدلهای ماشین ظرفشویی دارای حسگرهایی هستند که با عبور دادن شعاع نور از میان آب و اندازه گیری شفافیت آن، میزان کثیفی آب را تشخیص داده و زمان خالی شدن و تعویض آب را مشخص میکند.

راهنمای خرید و انتخاب ماشین ظرفشویی : توجه به آب گرمکن

به گزارش آسمونی تقریبا تمام ماشینهای ظرفشویی به آب گرم متصل میشوند. آب گرم منزل معمولا در درجه 48 تا 55 درجه سانتیگراد تنظیم میشود. ماشینهای ارزانتر از همین دمای آب استفاده میکنند و ماشینهای گرانتردارای سیستم گرم کننده هستند. برای شسته شدن چربی و پاک شدن مواد شوینده، دمای آب باید 60 درجه باشد. از طرفی داغ بودن آب نیاز به خیس کردن و آب کشی مکرر را از بین برده و در مصرف آب صرفه جویی خواهد نمود. مدلهای جدیدتر، ظروف را با آب داغ شسته و با آب سرد آب کشی میکند تا در مصرف برق نیز صرفه جویی شود.

راهنمای خرید و انتخاب ماشین ظرفشویی : توجه به برنامه های شستشو

به گزارش آسمونی تمام ماشینهای ظرفشویی دارای سه برنامه شستشو هستند : سبک، معمولی و سنگین. برنامه های دیگر شامل شستشوی ظروف چینی/کریستال، قابلمه، خیس کردن، صرفه جویی در انرژی و شستشوی کوتاه هستند. مدلی را انتخاب کنید که بدون داشتن خواص اضافه که تنها موجب گرانتر شدن آن میشود، نیازهای شما را هم برطرف کند.

راهنمای خرید و انتخاب ماشین ظرفشویی : توجه به سوراخهای آب فشان

به گزارش آسمونی بازوهای شوینده ای که در دستگاه تعبیه شده اند دارای سوراخهایی هستند که آب با فشار از آن خارج میشود. سوراخهای ریزتر کار شستشو را بهتر انجام میدهند.

راهنمای خرید و انتخاب ماشین ظرفشویی : توجه به خشک کن

به گزارش آسمونی ماشینهای ظرفشویی دارای خشک کن، برق زیادی مصرف میکنند. اما مدلهایی که مخزن استیل دارند، به دلیل اینکه مخزن حرارت را نگه میدارد، خشک شدن عادی ظروف را تسریع میکنند.

راهنمای خرید و انتخاب ماشین ظرفشویی : توجه به مقدار صدا

به گزارش آسمونی ماشینهای ظرفشویی اصولا پر سرو صدا هستند که از گردش موتور، فشار آب و...ایجاد میشود. اگر دستگاهی که انتخاب میکنید دارای دیواره های عایق کاری شده باشد، صدای مزاحم آن تا حد زیادی - نه کاملا - برطرف خواهد شد.

راهنمای خرید و انتخاب ماشین ظرفشویی : توجه به نحوه نگهداری

به گزارش آسمونی مهمترین نکات، اول تمیز کردن فیلتر دستگاه است که باید ماهی یک مرتبه انجام شود و نکته دوم پاک کردن ظروف از غذاهای باقیمانده است.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره راهنمای خرید و انتخاب ماشین ظرفشویی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «راهنمای خرید و انتخاب ماشین ظرفشویی» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید