کد مطلب:  55620  درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
کشف بیش از 13 تن مواد مخدر در تهران

کشف بیش از 13 تن مواد مخدر در تهران

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ضمن بیان اینکه در نیمه نخست امسال بیش از ۱۳ تن و ۶۰۰ کیلوگرم موادمخدر در پایتخت کشف شده است، از راه اندازی دهکده بازپروری معتادان متجاهر در آینده نزدیک خبر داد.

 
زمان مطالعه: 3 دقیقه

به گزارش آسمونی : سردار حسین رحیمی در حاشیه برگزاری دومین همایش مسئولان مبارزه با موادمخدر این فرماندهی با بیان اینکه یکی از اهداف دشمنان قسم خورده ملت ایران ترانزیت موادمخدر و توزیع آن داخل کشور است، اظهار کرد: نزدیک به دو دهه است که آمریکا و کشورهای عضو ناتو در جنوب شرقی کشور در همسایه ایران مستقر و در این سال ها تولید موادمخدر را به بیش از 10 تا 15 برابر افزایش داده اند.

وی با بیان اینکه این اقدامات دشمن باعث شده ملت مظلوم و بی پناه افغانستان به مسیر تباهی بروند، گفت: امروزه بین 300 تا 400 هزار هکتار از زمین های کشاورزی کشور افغانستان زیر کشت خشخاش و مواد مخدر است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه یکی از اصلی ترین اهداف دشمنان ضربه زدن بر پیکره ملت ما و نظام جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: دشمنان یک روز با طراحی نقشه جنگ 8 ساله سپس با محاصره سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و... و اکنون نیز با ترویج و توزیع موادمخدر قصد آسیب زدن به جامعه و کشور ما را دارند.

رحیمی با بیان اینکه بالغ بر 70 درصد مواد مخدر تولیدی در افغانستان از کشور ما عبور می کند، گفت: یکی از اهرم های بزرگ استکبار جهانی برای اینکه فرزندان ما را به زمین بزنند و آن ها را به چالش بکشانند، بحث موادمخدر است. به طورقطع یکی از شیوه های دشمن ترویج پدیده های ناهنجار داخل کشور است و فشار وحشتناک فرهنگی که از طریق فضای مجازی، ماهواره و ... به کشور وارد شده را دیدیم. لذا انواع این ناهنجاری ها با تلاش و برنامه ریزی از پیش تعیین شده توسط دشمن برای جوانان در حال گسترش و برنامه های مختلفی برای نابود کردن ملت ما و جوانانمان از سوی دشمنان تهیه شده است.

وی با بیان اینکه بذرهای مواد مخدر به صورت روش های مختلف وارد کشور و پس از آن توزیع می شوند، اظهارکرد: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 13 تن و 600 کیلوگرم مواد مخدر در پایتخت کشف شد که این آمار نشان دهنده رشد 45 درصدی کشفیات آن نسبت به مدت مشابه در سال گذشته است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه 70 درصد معتادان به خصوص معتادان متجاهر در ارتکاب جرایم مختلف از جمله سرقت ها دست دارند، گفت: از گذشته تا به امروز برخورد با قاچاقچیان عمده، خرده فروشان و معتادان متجاهر در دستور کار ما بوده و اکنون نیز شناسایی توزیع کنندگان موادمخدر و فروشندگان آن در فضای مجازی نیز به وظایف محوله به ما اضافه شده است. متاسفانه شاهد این هستیم که در فضای مجازی برخی ها با این عنوان که تحویل موادمخدر در در منزل انجام خواهد شد، اقدام به فروش مواد افیونی می کنند.

وی تاکید کرد: نباید اجازه دهیم که فضای مجازی و حقیقی به جولانگاه قاچاقچیان مواد مخدر تبدیل شود. لذا مبارزه ای سخت و برنامه ریزی شده علیه قاچاقچیان تنظیم و تهیه کردیم و امروز در بحث مبارزه با مواد مخدر چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی با آنان در حال مبارزه هستیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به طراحی مدرن ترین و دقیق ترین دهکده بازپروری معتادان متجاهر در پایتخت گفت: این دهکده هم خانه و مراکز بازپروری خواهد داشت تا افراد سم زدایی سپس وارد عرصه کار و اشتغال شوند و درآمدکسب کنند و هم در کنار این موضوع وارد عرصه های اجتماعی شوند.

وی افزود: این مرکز بازپروری همه چیز از جمله بازار کار، مراکز تفریحی و مذهبی اعم از سینما، مسجد، پارک، استخر و ... را در خود خواهد داشت که در این مسیر خیرین و همکاران ما در ستاد مبارزه با موادمخدر کشور به ما کمک خواهند کرد.

رحیمی با بیان اینکه اگر یک برنامه منسجم و هماهنگ برای مبارزه با موادمخدر نداشته باشیم، به طور قطع ممکن است این مسئله یک روزی گریبان گیر خانواده ما نیز بشود، گفت: در تمام زمینه ها باید به صورت جدی به موضوعات وارد شویم و برای حل معضلات موجود در جامعه گام برداریم. در این مسیر دادستان تهران خالصانه و قاطعانه ما را در انجام ماموریت هایمان کمک کرده است.

وی با طرح این سوال که جامعه مجرمان چگونه شکل می گیرد؟ اظهارکرد: من و شما از محیطی که در آن در حال رشد هستیم، الگو برداری می کنیم. لذا انسان ها گناهی ندارند پس باید محیط اطراف خود را پاکسازی و در آن فرهنگسازی کرد تا در ادامه از وقوع جرایم در این محیط ها که محل زندگی مردم است، جلوگیری شود.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه مهمترین کمک ما در مقابله با قاچاقچیان و مجرمان، دستگاه قضائی است، اظهار کرد: دستگاه قضا و دادستانی در انجام ماموریت های انتظامی در کنار پلیس هستند و ما این موضوع را به عنوان فرصت و غنیمت می دانیم و با جدیت پای این ماموریت ایستاده ایم.

به گزارش پایگاه خبری پلیس رحیمی تاکید کرد: قاچاقچی موادمخدر و معتاد متجاهر نباید هیچ مکان امنی را در پایتخت داشته باشند. لذا پارک ها، معابر، کوچه ها، خانه ها و سایر محل های فعالیتشان و شبکه های فعال آن ها باید از هم پاشیده شوند و از بین بروند.

: برای دریافت مشاوره درباره کشف بیش از 13 تن مواد مخدر در تهران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «کشف بیش از 13 تن مواد مخدر در تهران» در کادر زیر بنویسید :

2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید