کد مطلب:  56855  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کاشف واکسن کرونا به فهرست ثروتمندان جهان پیوست

کاشف واکسن کرونا به فهرست ثروتمندان جهان پیوست

اوگور شاهین، دانشمند ترک‌تبار که ۱۸ درصد از سهام بیوان‌تک را در دست دارد و این سهام در سال گذشته به میزان ۱۵۰ میلیون دلار افزایش‌یافته است.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

بنیان‌گذار شرکت بیو ان‌ تک (BioNTech)، اوگور شاهین پس از تایید استفاده از واکسن کووید-19 که این شرکت آلمانی با شرکت فایزر (Pfizer) تولید کرده است، به فهرست 500 ثروتمند جهان پیوست.

به گزارش آسمونی، ایسنا به نقل از نیوز نوشت: سهام شرکت بیو ان تک از روز دوشنبه تقریبا 10 درصد جهش‌یافته و بیش از 250 درصد در سال رشد کرده است. طبق شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، اوگور شاهین باارزش خالص دارایی 5.1 میلیارد دلار در حال حاضر، چهارصد و نود و سومین فرد ثروتمند جهان است.

شایان ذکر است، انگلیس اولین کشور غربی بود که واکسن کووید-19 را تصویب کرد و راه را برای استفاده از واکسن تولیدشده توسط این دو شرکت هموار کرد، اما این شرکت همچنان در انتظار تایید سازمان غذا و داروی ایالات‌متحده و اتحادیه اروپا است.

پیش‌ازاین شرکت آلمانی بیوان‌تک در مبارزه با سرطان فعالیت می‌کرد و دکتر شاهین و همسرش، اوزلم تورچی، مدیر ارشد پزشکی شرکت بیو ان‌ تک از ماه ژانویه 2019 پس از خواندن مقاله‌ای در مورد شیوع بیماری کووید-19 در ووهان چین و درک همه‌گیری آن، تمرکز خود بر روی تحقیقات کووید-19 افزایش دادند و نتیجه تحقیقات آنان نوع جدیدی از دارو شد.

دکتر شاهین ماه گذشته گفت: "این کشف می‌تواند زمینه دارویی را برای گروه جدیدی از مولکول‌ها ایجاد کند. "

اوگور شاهین، دانشمند ترک‌تبار که 18 درصد از سهام بیوان‌تک را در دست دارد و این سهام در سال گذشته به میزان 150 میلیون دلار افزایش‌یافته است، به برادران استرانگمان (Struengmann) آلمان در میان 500 ثروتمند جهان پیوست. آنان تقریبا نیمی از شرکت بیو ان تک را در اختیاردارند و از فعالیت بیوتکنولوژی پیشین دکتر شاهین با همسرش، تاسیس داروسازی گانیمد (Ganymed) نیز حمایت کردند.

رقابت برای تولید واکسن کووید-19 گروهی از سرمایه‌گذاران ازجمله شرکت مدرنا (Moderna) رقیب اصلی مدرنا و بیو ان تک را برانگیخته است. همچنین سهام شرکت کمبریج، مستقر در ماساچوست امسال بیش از 650 درصد رشد داشته است و سرمایه برخی از سرمایه‌گذاران اولیه، ازجمله باب لانگر، استاد دانشگاه فناوری ماساچوست، تم اسپرینگز، استاد دانشگاه هاروارد و استفان بانکل، مدیر اجرایی شزکت مدرنا اکنون 4.7 میلیارد دلار ارزش دارد.

: برای دریافت مشاوره درباره کاشف واکسن کرونا به فهرست ثروتمندان جهان پیوست فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان های راز گورستان مخفی و سکوت پرستو, همچنین فعال در بخش‌های مُد و زیبایی و سینمایی بخصوص معرفی جدیدترین فیلم و سریال‌های کره‌ای داخل آسمونی

Educated in English
Interested in Korean

نظر خود را درباره «کاشف واکسن کرونا به فهرست ثروتمندان جهان پیوست» در کادر زیر بنویسید :

3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید