کد مطلب:  4232  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کشف ارتباط ابتلا به یک ویروس و بروز آلزایمر

کشف ارتباط ابتلا به یک ویروس و بروز آلزایمر

  تاریخ خبر: 1392/04/04 یافته های جدید حاکی از تاثیر ابتلا به یک ویروس و بروز بیماری آلزایمر است.مطالعه مغز...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

 

تاریخ خبر: 1392/04/04

یافته های جدید حاکی از تاثیر ابتلا به یک ویروس و بروز بیماری آلزایمر است.مطالعه مغز افراد سالخورده نشان دهنده ارتباط بین واکنش ایمنی بیمار به ویروس "سیتومگالوویروس" (CMV) و نشانه های بیماری های آلزایمر است.دکتر "جولی اشنایدر" از مرکز بیماری آلزایمر دانشگاه راش در شیکاگو و مجری این تحقیقات می گوید: تحقیقات بیشتری باید صورت گیرد تا دریابیم چگونه عفونت به ویروس CMV فعال می تواند به این شکل از بیماری زوال عقل منجر شود.با این حال این پژوهش نشان دهنده ارتباط علت و معلولی بین ویروس CMV و آلزایمر نیست.

 

 

احتمال دارد دیگر محرک های التهابی از جمله دیگر عفونت های ویروسی نیز بتوانند به تغییرات مغزی مشاهده شده در این مطالعه منجر شوند. چنین تغییراتی می تواند موجب زوال عملکرد شناختی منجر به آلزایمر شود.اشنایدر و همکارانش در این مطالعه جدید خون و مایع مغزی –نخاعی بدن افرادی که در طی زندگی شان برای مطالعات کهنسالی و زوال عقل معاینه شده بودند، مورد بررسی قرار دادند.همه این افراد درگذشته بودند؛ آنها در زمان مرگشان به بیماری آلزایمر مبتلا بودند. از این افراد 37 نفر آنتی بادی علیه CMV داشته و 22 نفر نیز به این ویروس مبتلا نبودند.

 

 

محققان دریافتند 80 درصد از بیمارانی که به عفونت CMV مبتلا بودند میزان زیادی از یک نشانگر التهابی را در مایع مغزی نخاعی خود داشتند این در حالی است افرادی که به این ویروس مبتلا نبودند این نشانگر را نداشتند.نل لورین استاد ایمنی شناسی دانشگاه راش می گوید: چنین تفاوت شفافی از این ایده حمایت می کند که ویروس CMV می تواند به طور ویژه موجب بروز التهاباتی شود که به آلزایمر مرتبط هستند.بیمارانی که میزان بیشتری آنتی بادی علیه CMV داشتند احتمالا سلول های مغزی شان پروتئینی موسوم به کلاف های نوروفیبریل دارد که به بیماری آلزایمر مرتبط است.ویروس "هرپس سیمپلکس" (HSV1 ) ویروس دیگری است که مغز و نخاع را درگیر می کند و با پیشرفت بیماری آلزایمر مرتبط است. اما تحقیقات جدید ارتباطی را بین HSV1 و نشانگرهای بیماری آلزایمر در نمونه های بیماران مورد نظر نیافت.

 

 

این بررسی هیچ نشانه ای از ارتباط بین میزان بالای عفونت CMV و میزان بتا امیلوئید – مهمترین نشانگر بیماری آلزایمر نیافت.با این حال محققان دریافتند سلول های انسانی عفونی به CMV در ظروف آزمایشگاهی موجب افزایش پروتئین بتا امیلوئید شده است.

: برای دریافت مشاوره درباره کشف ارتباط ابتلا به یک ویروس و بروز آلزایمر فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «کشف ارتباط ابتلا به یک ویروس و بروز آلزایمر» در کادر زیر بنویسید :

9 - 3 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید