کد مطلب: 49129 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کشف عتیقه‌جات هزاره اول قبل از میلاد

کشف عتیقه‌جات هزاره اول قبل از میلاد

فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از کشف اشیاء تاریخی هزاره اول قبل از میلاد خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کشف عتیقه‌جات هزاره اول قبل از میلاد - Discover the first millennium BC antiques کشف عتیقه‌جات هزاره اول قبل از میلاد - Discover the first millennium BC antiques

به گزارش آسمونی : سردار "امیر رحمت‌اللهی" در تشریح این خبر اظهارکرد: در پی دریافت اخبار واصله مردمی از دوستداران میراث فرهنگی، مبنی بر خرید و فروش مقادیری اشیاء عتیقه در شهرستان نهاوند متعلق به هزاره اول قبل از میلاد، موضوع دستگیری قاچاقچیان در دستور کار قرار گرفت.وی افزود: با مشخص شدن صحت خبر، اکیپی از ماموران زبده یگان حفاظت استان همدان با هماهنگی مقام قضائی در محل مورد نظر حاضر و قبل از هرگونه خرید و فروش غیر مجاز، متهم را در محل دستگیر و اشیاء عتیقه را ضبط کردند.

فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه اشیای کشف شده اقلام فرهنگی و تاریخی با ارزشی هستند تصریح کرد: این اشیاء با قدمتی چندین هزار ساله از اهمیت زیادی در حوزه فرهنگ و هنر برخوردار هستند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه اشیاء مکشوفه شامل؛ 13عدد سکه از جنس نقره و مس، پیکرک از جنس مفرغ ، 7عدد انگشتری از جنس نقره و مس،مهره عقیق، کاسه مسی ،3عدد خنجر ،شی نیم دایره فلزی، اعلام کرد: برابر اعلام کارشناسان وزارت میراث فرهنگی، قدمت اشیاء مکشوفه به دوران قبل از میلاد،اشکانی و اسلامی مربوط می باشد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار رحمت اللهی در خاتمه گفت: شهروندان، پلیس را در حفظ اموال و اشیای فرهنگی و تاریخی که متعلق به همه ایرانیان و نسل های بعدی است یاری کنند و اخبار مربوط به میراث فرهنگی را به شماره تلفن ( 09662 ) که به طور 24 ساعته فعال است، اطلاع رسانی کنند.

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «کشف عتیقه‌جات هزاره اول قبل از میلاد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 4 = ?