کد مطلب:  550 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
توضیح‌های مدیر حج و زیارت تهران درباره‌ ثبت نام عمره 91

توضیح‌های مدیر حج و زیارت تهران درباره‌ ثبت نام عمره 91

به گزارش غلام‌رضا شاكري ـ مدير حج و زيارت استان تهران گفت:‌ ثبت نام امسال در دو مرحله انجام مي‌شود كه...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

به گزارش غلام‌رضا شاکری ـ مدیر حج و زیارت استان تهران گفت:‌ ثبت نام امسال در دو مرحله انجام می‌شود که مرحله‌ نخست از روز جمعه‌ این هفته آغاز می‌شود و اعزام گروه‌های آن از اواسط بهمن‌ماه سال 90 تا 26 اردیبهشت‌ماه 91 خواهد بود.

او ادامه داد:‌ ثبت نام مرحله‌ دوم کاروان‌های عمره نیز از نیمه‌ دوم فروردین‌ماه انجام می‌شود که اعزام گروه‌های آن به ماه‌های رجب ‌شعبان‌ و رمضان اختصاص دارد.

اعزام 70هزار نفر تهرانی برای عمره تا 26 اردیبهشت‌ماه

شاکری درباره‌ی سهمیه‌ی مرحله‌ی نخست عمره‌ی استان تهران نیز گفت: این سهمیه تا 26 اردیبهشت‌ماه سال 91، نزدیک به 70هزار نفر است که در قالب بیش از 530 کاروان سامان‌دهی می‌شوند.

او درباره‌ی اولویت‌های ثبت نام عمره‌ی 90 و 91، اظهار کرد:‌ برای مرحله‌ی نخست، از تمام ودیعه‌گذاران عمره در بانک ملی که تا کنون برای ثبت نام اقدام نکرده‌اند و همچنین اولویت‌های 1 تا 230 بانک ملت دعوت شده‌ است.

وی درباره‌ احتمال دعوت از اولویت‌های بعدی بانک ملت، بیان کرد: در مرحله‌ دومثبت نام کاروان‌های عمره (نیمه فروردین‌ماه 91) با توجه به ظرفیت خالی کاروان‌ها، امکان دارد از اولویت‌های دیگر بانک ملت نیز دعوت شود. البته ممکن است در مرحله‌ نخست هم اگر کاروان‌ها ظرفیت خالی داشتند از اولویت‌های بعدی دعوت کنیم.

امسال آخرین مهلت ثبت نام فیش‌های بانک ملی است

مدیر حج و زیارت استان تهران همچنین با تأکید بر این‌که تکلیف فیش‌های بانک ملی باید امسال تعیین شود،‌ گفت:‌ اگر دارندگان فیش‌های عمره‌ی بانک ملی امسال مراجعه نکنند اولویت آن‌ها باطل می‌شود، ولی می‌توانند سپرده‌ی خود را از بانک تحویل بگیرند.

شاکری ادامه داد:‌ دارندگان این فیش‌ها در سال‌های گذشته نیز برای ثبت نام عمره دعوت شدند، حتا برخی از آن‌ها چندبار فراخوان شده، ولی صاحبان آن‌ها مراجعه نکرده‌اند. بنابراین امسال باید تکلیف فیش‌های عمره‌ی بانک ملی تعیین شود.

او با یادآوری این‌که ثبت نام عمره تا وقت اداری (ساعت 16) روز چهارشنبه (21 دی‌ماه) ادامه دارد، بیان کرد: همه‌ی افرادی که در اولویت مرحله‌ی نخست عمره قرار دارند، باید در این فرصت به دفاتر خدمات زیارتی مجاز در استان تهران مراجعه و گروه خود را انتخاب کنند.

72 ساعت مهلت سازمان حج برای قطعی کردن ثبت نام عمره

وی توضیح داد: ثبت نام از طریق تمام دفاتر زیارتی تعیین‌شده به‌صورت اینترنتی امکان‌پذیر است و لزومی ندارد متقاضیان به کاروان مورد نظر خود مراجعه کنند. آن‌ها می‌توانند از طریق کارگزار اولیه‌، کاروان مورد نظر خود را رزرو کنند، ولی 72 ساعت فرصت دارند ثبت نام خود را از طریق کارگزار دوم (کاروان مورد نظر) قطعی کنند.

مدیر حج و زیارت استان تهران تأکید کرد:‌ اگر در این فرصت، متقاضی به کارگزار دوم مراجعه نکند رزرو او باطل می‌شود.

 

وی ادامه داد:‌ پس از ثبت نام در کاروان و قطعی شدن آن از طریق کارگزار دوم، متقاضی سه روز فرصت دارد وجه نقدی خود را پرداخت کند و به کارگزار تحویل دهد. در صورتی که این مراحل را انجام ندهد ثبت نام او باطل خواهد شد.

بیشترین و کمترین هزینه‌ سفر عمره

 

شاکری همچنین درباره‌ی قیمت ثبت نام عمره‌ی امسال، گفت:‌ اختلاف هزینه‌ی سفر عمره به‌خاطر درجه‌بندی هتل و مقصد (مدینه یا جده) است، وگرنه دیگر خدمات مانند تغذیه، پرواز و حمل‌ونقل برای تمام زائران یکسان است.

 

وی اظهار کرد: امسال هزینه‌ سفر عمره در چند گروه قیمتی تعیین شده که بیشترین آن حدود یک‌میلیون و 406 هزار تومان و کمترین آن حدود یک‌میلیون و 23هزار تومان است.

 

به گفته او، این هزینه برای روزهای عادی عمره است و قیمت سفر عمره در تعطیلات نوروزی کمی تفاوت دارد که بیشترین آن یک‌میلیون و 484هزار تومان و کمترین آن یک‌میلیون و 50هزار تومان است.

 

مدیر حج و زیارت استان تهران بیان کرد:‌ نرخ‌های اعلام‌شده برای افراد بزرگسال بالای 12 سال است و افراد دو تا هفت سال و هفت تا دوازده سال نرخ‌های دیگری دارند. متقاضیان می‌توانند اطلاعات بیشتر در این‌باره را از اطلاعیه‌ی سازمان حج و زیارت که امروز (چهارشنبه، 14 دی‌ماه) در روزنامه‌های کثیرالانتشار منتشر شده است، دریافت کنند.

چگونگی رسیدگی به درخواست افرادی که در اولویت نیستند یا فیش ندارند

 

او درباره‌ی شرایط ثبت نام برای افرادی که فیش عمره ندارند یا به‌تازگی در بانک‌ها ثبت نام کرده‌اند، در حالی که دیگر اعضای خانواده‌شان در اولویت اعزام قرار گرفته‌اند، توضیح داد:‌ ماهیت گروه جدیدی که برای عمره ثبت نام کرده‌اند، سپرده است. آن‌ها هنوز قرعه‌کشی نشده‌اند و باید اولویت‌بندی شوند. بنابراین به‌عنوان دارنده‌ی فیش عمره تلقی نمی‌شوند و امیدواریم به‌زودی اولویت آن‌ها تعیین شود.

 

وی گفت: این افراد شرایط مختلفی دارند، بعضی از آن‌ها اصلا فیش ندارند‌ و برخی فیش دارند، ولی هنوز در اولویت اعزام قرار نگرفته‌اند. همچنین ممکن است پدر و مادری فیش داشته باشند، اما فرزند آن‌ها پس از ثبت نام متولد شده باشندیا فرد ناتوانی به یک همراه در این سفر نیاز داشته باشد که همراهش فیش ندارد. بنابراین شرایط، متفاوت است و باید درخواست خود را پس از قطعی شدن ثبت نام در کاروان به سازمان حج و زیارت ارائه کنند تا بررسی شود.

شرط سنی برای اعزام خارج از نوبت مشمول عمره نیست

 

شاکری درباره‌ اولویت‌های سنی برای اعزام خارج ازنوبت به عمره نیز بیان کرد:‌ شرط سنی مشمول حج تمتع است و در عمره اولویتی داده نمی‌شود.

عمره‌ زوج‌های جوان

 

او همچنین درباره‌ عمره‌ زوج‌های جوان توضیح داد: زوج‌های جوانی که تاریخ عقد آن‌ها در نیمه‌ دوم سال گذشته و نیمه‌ نخست سال 90 ثبت شده است، در صورت تمایل می‌تواند تقاضای خود را پس از ثبت نام عمره از طریق دفاتر خدمات زیارتی مجاز در سایت حج و زیارت ثبت کنند که به درخواست آن‌ها رسیدگی و پاسخ داده می‌شود.

 

: برای دریافت مشاوره درباره توضیح‌های مدیر حج و زیارت تهران درباره‌ ثبت نام عمره 91 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «توضیح‌های مدیر حج و زیارت تهران درباره‌ ثبت نام عمره 91» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید