کد مطلب: 52076 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تفاوت زندگی مشترک با دوستی

تفاوت زندگی مشترک با دوستی

تفاوت زندگی مشترک با دوستی-Difference in marriage with friendship بعضی ها به اشتباه بعد از تجربه رابطه دوستی و احساسی به...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تفاوت زندگی مشترک با دوستی-Difference in marriage with friendship تفاوت زندگی مشترک با دوستی-Difference in marriage with friendship

بعضی ها به اشتباه بعد از تجربه رابطه دوستی و احساسی به گمان اینکه ازدواج هم دقیقا همان گونه است وارد زندگی مشترک می شوند. و بعد از ازدواج با یک دنیای متفاوت از دنیایی که فکر میکردن مواجه میشوند و این مسئله رفته رفته غیرقابل حل میگردد.

دنیای دوستی دنیای رویاها و ایده آل هاست در حالیکه زندگی مشترک دنیایی کاملا حقیقی است. دنیایی که در آن خوبی ها و بدی ها در کنار یکدیگر است و تنها می توان با تلاش و کوشش و صبوری دنیای ایده آلی ساخت.

اما دنیای دوستی های احساسی سراسر شیرینی ، امید و شرایط مطلوب است. و زمانیکه شخص حال خوبی دارد در کنار شما قرار میگیرد و از دیگر مشکلات خبر ندارید اینجا مرد یا زن مورد علاقه ات کاملا در اختیار توست.

برای با تو بودن به اندازه کافی فرصت دارد تنها به تو می اندیشد چون مسئولیت اصلی به دوش کسی دیگر بنام پدر و مادر است. زن یا مرد مورد علاقه ات به همان گونه است که تو می خواهی ، تنها به فکر تست و در این شرایط هیچ تعهد و مسوولیتی وجود ندارد و ممکن است با کوچکترین مشکل رابطه از هم بپاشد پس رابطه پایدار نیست و تضمینی برای ادامه ندارد.

اما در زندگی مشترک چون با واقعیت سروکار دارد همه چیز جای خود را دارد خوبیها و بدیهای هر دو درکنار هم هستند غم و شادی ؛ درد و آرامش ؛ رنج‌ و آسایش و... همه با همند.

زندگی مشترک پایداری بیشتری دارد چون در آن تعهد و مسئولیت پذیری دوجانبه است . رسمی و قانونیست . و احتمال بوجود آوردن فرزند را دارد و تعهدات نسبت به یکدیگر تا پایان عمر محسوب میشود و در واقع یکی از بنیانهای اصلی جامعه خانواده است.

 

نوشته خانم سارا فلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی)

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «تفاوت زندگی مشترک با دوستی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 + 7 = ?