مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  8335 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
چه تفاوتی میان exFAT و FAT32 وجود دارد؟

چه تفاوتی میان exFAT و FAT32 وجود دارد؟

آسمونی : در ویستا سرویس پک 1، مایکروسافت یک سیستم فایل جدید معرفی کرده است. یعنی Extended File Allocation Table که نسخه...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

فرق میان exFAT و FAT32

در ویستا سرویس پک 1، مایکروسافت یک سیستم فایل جدید معرفی کرده است. یعنی Extended File Allocation Table که نسخه پیشرفته ای از FAT32 است.مایکروسافت سیستم فایل exFAT را همراه با ویستا SP1 ارائه کرده است. سابقاً قرار بود این نسخه سیستم فایل همراه با ویندوز ویستا ارائه شود. در اینجا مشخصات FAT32 و exFAT و تفاوت میان آنها را مشاهده می کنید. شاید باعث تعجب باشد اما exFAT دربسیاری از مواقع نسبت به NTFS مزیتهایی دارید.

FAT32 سیستم فایلی است که برای اکثر کاربران ویندوز آشنا است. ویندوز ابتدا از FAT32 برای ویندوز 95 استفاده کرده و از آن تا ویندوز XP پشتیبانی کرد.

مشکلات FAT32

1- به صورت پیش فرض سیستمهای ویندوز می توانند تنها یک درایو را به اندازه حداکثر 32 گیگابیت فرمت کنند. تازه وقتی با این اندازه فرمت انجام می شد، FAT32 کارایی اش را تا حد زیادی از دست می داد.
2- حداکثر اندازه فایلی که می توانست بروی یک درایو FAT32 قرار بگیرد، 4 گیگابایت بود که با آمدن فرمتهای DVD این محدودیت بسیار مشخص می شود.
3- همیشه مشکلات زیادی برای یکپارچه کردن دیسک و محاسبه فضای آزاد لازم بود که در بسیاری از مواقع آزار دهنده بود.
4- یک پوشه FAT32 حداکثر می تواند 65536 فایل یا پوشه درون خود داشته باشد.این محدودیت نیز در بسیاری از موارد مشکل ساز می شد.

مزایای exFAT نسبت به FAT32

1- محدودیت اندازه فایل برابر با 16 اگزابایت شده است.
2- محدودیت اندازه فرمت و فایلها در هر پوشه از بین رفته است.
3- همانند HPFS،این سیستم از بیت مپهای فضای آزاد برای کاهش جداشدگی فایلها و محاسبه فضای آزاد استفاده می کنند.
4- همانند HTFS ، سیستم مجوز استفاده باید بتواند از طریق لیست کنترل دسترسی (ACL) به فایل متصل شود. با اینحال مشخص نیست کی ویستا به این ابزار مجهز می شود.

جالب است که exFAT در این زمان برای فرمت کردن درایوها استفاده نمی شود. بیشتر استفاده از آن برای حافظه های فلش و تجهیزات جانبی توصیه شده است. این بدان خاطر است که در این زمان NTFS برای کار کردن مناسب می باشد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره چه تفاوتی میان exFAT و FAT32 وجود دارد؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «چه تفاوتی میان exFAT و FAT32 وجود دارد؟» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید