کد مطلب:  1220 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
درمان غذایی پوست

درمان غذایی پوست

یکى از شایع ترین عوارضى که پس از یک دوره طولانى رژیم گرفتن در بدن ظاهر مى شود، شل شدن و ایجاد خطوط چین و...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
درمان غذایی پوست
درمان غذایی پوست


یکی از شایع ترین عوارضی که پس از یک دوره طولانی رژیم گرفتن در بدن ظاهر می شود، شل شدن و ایجاد خطوط چین و چروک روی پوست به ویژه در نواحی صورت، زیر بغل و کشاله ران است. گرچه استفاده از کرم های سفت کننده و ضدچروک در رفع این مسئله بسیار موثر است ولی مصرف انواع ویتامین ها در زمان رژیم گرفتن بیشتر از آن توصیه می شود.

ویتامین A

بافت های محافظ پوست را تقویت کرده و به آنها استحکام می بخشد. باعث ترمیم و احیای بافت پوست می شود و از بروز جوش ها جلوگیری می کند. ویتامین آ به  عنوان یک آنتی اکسیدان قوی عمل کرده و با ممانعت از فعالیت رادیکال های آزاد بروز چین و چروک پوست را به تعویق می اندازد. جگر، زرده تخم مرغ، ماهی، لبنیات، سبزیجات برگ سبز و میوه های زرد و نارنجی منبع خوبی از این ویتامین به شمار می روند.

ویتامین B2

به ترمیم و احیای رنگ پوست کمک می کند. استرس و نگرانی را که دشمن شماره یک پوست است رفع می نماید و به عنوان یک ضدجوش طبیعی تاثیر ویژه ای در شفافیت پوست خواهد داشت. این ویتامین را که در سلامت پوست بسیار مفید است می توانید در گوشت قرمز، شیر، ماست، بادام زمینی، تخم مرغ و غلات سبوس دار پیدا کنید.

ویتامین C 

آنتی اکسیدان بسیار قوی است که در درمان و بهبود زخم ها و جراحت های پوستی بسیار لازم و ضروری است. میزان کلاژن پوست را افزوده و باعث سفت شدن پوست می شود. چین و چروک و خطوط ریز روی پوست را رفع کرده و سوختگی های ناشی از تشعشعات خورشید را درمان می کند. ویتامین C علاوه بر مرکبات به میزان فراوان در فلفل قرمز، سیب زمینی، گوجه فرنگی و کیوی یافت می شود.

ویتامین E

به عنوان یک مرطوب کننده و آب رسان طبیعی عمل می کند. به پوست نرمی و لطافت می بخشد و از زبری و چروک آن جلوگیری می نماید. سد محافظتی در برابر نور خورشید بوده و تاثیر مفیدی در درمان آفتاب سوختگی و کاهش التهابات پوستی دارد. غلات سبوس دار، سبزیجات برگ سبز تیره، تخمه، آجیل، بادام زمینی و فرآورده های سویا نظیر شیر سویا و دانه سویا را فراموش نکنید.

منبع : آرایش
: برای دریافت مشاوره درباره درمان غذایی پوست فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «درمان غذایی پوست» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید