کد مطلب: 56975 درج نظر
رژیم غذایی، درمان درد بی خوابی

رژیم غذایی، درمان درد بی خوابی

عوامل بسیاری بر درمان بی خوابی موثرند که مهم ترین آن ها تغییر سبک زندگی و روش تغذیه می باشد. برای داشتن خوابی بهتر باید غذاهای خاصی را قبل از خواب مصرف کنید.

 

زمان مطالعه: 1 دقیقه

در دنیای پرمشغله این روز های ما خواب تقریبا به یک کلمه دست نیافتنی تبدیل شده است. براساس تحقیقات صورت گرفته تقریبا 70% انسان ها از اختلالات خواب رنج می برند. با آسمونی همراه باشید تا راه حل هایی را برای تنظیم خواب بررسی کنیم.

ممکن است شما راه های مختلفی را برای برطرف کردن مشکلات خواب خود امتحان کرده باشید مانند، مدیتیشن، اسپری خواب و .... اما شاید راز بی خوابی شما رژیم غذایی باشد. ماده شیمیایی موجود در بدن که تعدیل کننده خواب است در بعضی از مواد غذایی به طور طبیعی وجود دارد و مصرف این مواد غذایی قبل از خواب به خواب بهتر شما کمک می کند.

بادام و گردو

آجیل هایی مانند بادام و گردو منبع بی نظیری برای هورمون خواب یعنی ملاتونین هستند.

بادام و گردو

بوقلمون

چند تکه از سینه بوقلمون چند ساعت قبل از خواب می تواند با سطح بالای تریپتوفان برای داشتن خوابی بهتر بسیار کمک کننده باشد.

بوقلمون

کیوی

خوردن میوه کیوی به دلیل داشتن مقادیر زیاد آنتی اکسیدان  به بهبود میزان و کیفیت خواب کمک می کند.

کیوی

خرما

خرما منبع بی نظیری از ملاتونین است. خوردن چند عدد از خرما می تواند به بهبود وضعیت خوابتان و در عین حال متعادل نگه داشتن قند خون کمک می کند.

خرما

موز

این میوه منبع غنی منیزیم، پتاسیم و تریپتوفان است. موز برای داشتن ذهن و خوابی آرام بسیار مناسب است.

موز

چای بابونه

بابونه به آرامش ذهن و کاهش استرس کمک می کند و در عین حال به دلیل داشتن آنتی اکسیدان باعث ایجاد خواب آلودگی طبیعی می شود.

چای بابونه

معرفی نویسنده:

کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم. اگه به دنیای هنر و ادبیات و آموزش زبان علاقه دارید، با من همراه باشید. تو آسمونی قراره چیزای زیادی یاد بگیریم.

ثبت نظر درباره «رژیم غذایی، درمان درد بی خوابی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 6 = ?