روز جهانی دیابت در 14 نوامبر | آسمونی
کد مطلب: 60655 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
14 نوامبر؛ روز جهانی دیابت

14 نوامبر؛ روز جهانی دیابت

در سال 1991 فدراسیون جهانی دیابت(IDF) و سازمان بهداشت جهانی(WHO) تاریخ 14 نوامبر را به عنوان روز جهانی دیابت معرفی کردند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

در سال 1991 فدراسیون جهانی دیابت(IDF) و سازمان بهداشت جهانی(WHO) تاریخ 14 نوامبر را به عنوان روز جهانی دیابت معرفی کردند؛ این روز مصادف است با تاریخ تولد فردریک بانتینگ؛ کسی که همراه با چارلز بست انسولین را کشف کرد.

باتوجه به افزایش روزافزون مبتلایان به این بیماری، این روز با هدف آشنایی و اطلاع‌رسانی عموم مردم درباره دیابت، عوارض و درمان آن نام‌گذاری شده است.

دیابت درمان‌ نشده می‌تواند عوارضی جدی از قبیل کوری ناگهانی، نارسایی کلیوی، سکته مغزی و قطع پا به دنبال داشته باشد؛ به همین جهت می‌تواند باعث ایجاد هزینه‌های طولانی‌مدت پزشکی و غیرپزشکی برای بیماران، خانواده‌ی آن‌ها، مراقبین و نظام سلامت شود.

روز جهانی دیابت بزرگ‌ترین کارزار آگاهی‌دهی در جهان است. این کارزار هرساله توجهاتی را به خود جلب می‌کند که برای مبتلایان به دیابت اهمیت زیادی دارد؛ و تلاش می‌کند تا دیابت را کاملا در کانون توجهات عمومی و سیاسی قرار دهد.

شعار این روز در سال 1400 «دسترسی به مراقبت‌های دیابت» می‌باشد.

اين كارزار با لوگویی از يك دايره آبي از سال ٢٠٠٧ شناخته مي‌شود. دايره آبي نمادي جهاني براي آگاهي درباره ديابت است. اين نماد، نشانه‌ي يكپارچگي جامعه جهاني دیابت در واكنش به اپيدمي ديابت مي‌باشد.

به استناد سازمان بهداشت جهانی (WHO) در حال حاضر حدود بیش از 420 میلیون نفر از بالغین سراسر جهان مبتلا به دیابت هستند؛ تخمین زده می‌شود که تا پایان سال 2030 این عدد به 578 میلیون و تا سال 2045 به 700 میلیون نفر برسد.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره 14 نوامبر؛ روز جهانی دیابت فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «14 نوامبر؛ روز جهانی دیابت»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 3 = ?