کد مطلب:  38651 
3 نظر
ویرایش پست
3 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
جزئیاتی از مراسم عقد نتیجه امام با نتیجه آیت‌الله گلپایگانی

جزئیاتی از مراسم عقد نتیجه امام با نتیجه آیت‌الله گلپایگانی

به گزارش آسمونی:یکی از روزنامه‌های صبح، جزئیاتی از ازدواج نتیجه امام (ره) با نتیجه آیت‌الله گلپایگانی را...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی:یکی از روزنامه‌های صبح، جزئیاتی از ازدواج نتیجه امام (ره) با نتیجه آیت‌الله گلپایگانی را منتشر کرد.

روزنامه «شهروند» نوشت: «سیداحمد خمینی» جدا از رابطه نسَبی مستقیمش با بنیانگذار جمهوری اسلامی، یکی از سلبریتی‌های سیاسی - مذهبی اینستاگرام است که صفحه عمومی‌اش بیش از نیم‌میلیون دنبال‌کننده دارد. حضور و فعالیت مداوم او در فضای مجازی و عکس‌هایی که از زندگی خصوصی خانواده امام منتشر می‌کرد، به‌علاوه حضور در کنار شخصیت‌ها و چهره‌های مشهور رسانه‌ای و اظهارنظرهای گاه‌به‌گاهش درباره مسائل سیاسی و ورزشی ‌باعث شد که «خمینی جوان» زیر ذره‌بین رسانه‌ها قرار بگیرد.

سیداحمد خمینی بعد از معمم‌شدن - احتمالا به دلیل ادامه تحصیل در علوم دینی و حوزوی - فعالیت‌هایش را در فضای مجازی بشدت کاهش داد و هم‌اکنون آخرین تصویرش در اینستاگرام مربوط به حضور در راهپیمایی اربعین در یک ماه پیش است؛ اما در همین مدت طولانی کم‌خبری، خبر ازدواج او منتشر شد و دوباره نام احمد را نقل سایت‌ها و کانال‌های خبری کرد.اصل ماجرا چه بود؟

احمد خمینی 20 ساله (متولد 4 خرداد 1377) در شب ولادت حضرت رسول‌اکرم (ص) با نتیجه آیت‌الله العظمی گلپایگانی که در برخی خبرها به اشتباه نتیجه آیت‌الله صافی گلپایگانی نوشته شده بود، عقد کرد تا وصلت سیاسی - مذهبی دیگری بین خاندان امام و زعمای حوزه رقم بخورد. این نوع ازدواج‌ها سابقه بسیاری در بین پسران خاندان امام دارد؛ همان‌طور که شهید مصطفی خمینی، پسر ارشد امام، با دختر مرتضی حائری یزدی، فرزند آیت‌الله‌العظمی عبدالکریم حائری یزدی، موسس حوزه علمیه قم، ازدواج کرد و مرحوم سیداحمد خمینی نیز با فاطمه طباطبایی دختر آیت‌الله طباطبایی وصلت کرد.  آیت‌الله سیدحسن خمینی، پدر احمد خمینیِ جوان نیز با خانواده آیت‌الله موسوی‌ بجنوردی وصلت کرده و عمویش سیدیاسر خمینی نیز پیوند خانوادگی با خاندان بزرگ صدر را محکم‌تر کرد. خبر ازدواج و سپس مهاجرت به نجف سیدعلی خمینی با نوه آیت‌الله سیستانی نیز مدت‌ها قبل در خبرها به گوش رسید.

حالا خمینی جوان و محبوب در فضای مجازی در اتفاقی غیرمنتظره با خاندان گلپایگانی وصلت کرده است غیرمنتظره از آن جهت که می‌گویند شاید در مراسم عقدکنان ساده او، فقط فامیل‌های درجه یک و بسیار نزدیک یعنی عمو و خاله و دایی‌های داماد حضور داشته‌اند. کل داستان خواستگاری و عقد کمتر از چهل روز طول کشیده و شاید به همین دلیل بسیاری از فامیل‌های دیگر، همچون اشراقی‌ها در این مراسم کوچک و خودمانی حاضر نبوده‌اند.

به سبک مراسم در شهر قم، کل خواستگاری و عقدکنان به روشی سنتی و در مجلسی با اکثریت زنانه برگزار شده است و هنوز تاریخی برای مراسم عروسی مشخص نشده است. خبرهای تأیید نشده می‌گویند آیت‌الله موسوی‌بجنوردی عاقد این عروس و داماد جوان بوده است.عروس تازه  خاندان خمینی کیست؟

«فاطمه دانش‌پژوه» نتیجه آیت‌الله‌العظمی سید محمدرضا موسوی گلپایگانی است؛ یکی از بزرگ‌ترین مراجع تقلید پس از آیت‌الله بروجردی که بسیاری تصویر او را با نمازخواندن بر پیکر امام خمینی (ره) به یاد دارند. دانش‌پژوه در پیج شخصی‌ اینستاگرامش خود را نویسنده، شاعر و عکاس معرفی کرده است. حقوق می‌خواند و نزدیک به 1500 فالوور دارد و البته مدت کوتاهی است که توسط پیج اصلی و پیج خصوصی احمد خمینی دنبال می‌شود. پس از این احتمالا از نوعروس خانواده خمینی بیشتر خواهیم شنید.عروس هنرمند

از فاطمه دانش‌پژوه عکس‌های انگشت‌شماری در فضای مجازی وجود دارد. عروس جوان همسن و سال احمد خمینی است و به انتخاب دفتر شعر موسسه مشهور «شهرستان ادب» جزء برگزیدگان شعر آفتابگردان و در واقع از آینده‌داران قمی شعر است. نمونه‌ای از یک غزل قدیمی او را بخوانید تا با گوشه‌ای از هنرهای این چهره تازه آشنا شوید:

شروع قصه ما عاشقانه خوبی‌ست

غزل برای تو گفتن نشانه خوبی‌ست

نگاه کن که چه در چشم‌های من رفته؟

نگاه کردی و گفتی بهانه خوبی‌ست

در این بهار جدیدی که پیش رو داریم

چقدر سیب لبت نوبرانه خوبی‌ست

سکوت کردی و آواز عشق سر دادی

سکوت کن که نگاهت ترانه خوبی‌ست

مرا اسیر خودت کن که این دل سنگت

برای زخم پرم آشیانه خوبی‌ست

منبع: ایسنا

: برای دریافت مشاوره درباره جزئیاتی از مراسم عقد نتیجه امام با نتیجه آیت‌الله گلپایگانی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «جزئیاتی از مراسم عقد نتیجه امام با نتیجه آیت‌الله گلپایگانی» در کادر زیر بنویسید :

7 - 5 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید