جزئیات افزایش حقوق سربازان | آسمونی
کد مطلب: 43716 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
جزئیات افزایش حقوق سربازان

جزئیات افزایش حقوق سربازان

به گزارش آسمونی:رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح جزئیات افزایش حقوق سربازان در سال 98 را...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

جزئیات افزایش حقوق سربازان
جزئیات افزایش حقوق سربازان

به گزارش آسمونی:رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح جزئیات افزایش حقوق سربازان در سال 98 را تشریح کرد.

سردار موسی کمالی درباره جزئیات افزایش حقوق سربازان گفت: امسال با پیگیری‌های انجام شده حقوق سربازان نیز افزایش داشته و حدود 18 درصد به نسبت سال قبل به رقم آن افزوده شد .

وی با بیان اینکه افزایش حقوق از اول اردیبهشت ماه برای سربازان اعمال شد، افزود:  حق عائله‌مندی سربازان متأهل نیز همچون کارمندان دولت حدود 171 هزار تومان به عنوان حق همسر و 44 هزار و 500 تومان به ازای هر فرزند به سربازان متأهل تعلق می‌گیرد.

کمالی درباره اینکه آیا معوقات فروردین ماه سربازان پرداخت شده یا خیر نیز گفت: برابر پیگیری‌هایی که ما انجام دادیم؛ معوقات حقوق فروردین ماه سربازان همراه با حقوق جدید اردیبهشت ماه به حسابشان واریز شده است.

کمالی با بیان اینکه حقوق سربازان وظیفه برابر قانون باید حداقل 60 و حداکثر 90 درصد حداقل حقوق کارکنان نیروهای مسلح باشد، گفت: امسال حداقل حقوق کارکنان پایور یک میلیون و 875 هزار و 600 تومان است که 60 درصد آن برابر یک میلیون و 125 هزار و 360 تومان و 90 درصد آن حدوداً معادل یک میلیون و 688 هزار تومان است که این مبلغ با توجه به درجه سربازان با آنان تعلق می‌گیرد و بر این اساس فردی با درجه سرباز یا ناوی معادل 60 درصد و فردی با درجه ستوان یکم پزشک یا ناوبان یکم پزشک معادل 90 درصد این مبلغ را دریافت خواهد کرد.

رئیس اداره سرمایه انسانی ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه در حال حاضر سربازان متأهل تحت پوشش کمیته امداد به طور 100 درصدی شامل این مقررات می‌شوند، گفت: بر این اساس سرباز متاهلی که خودش یا والدین‌شان تحت پوشش کمیته امداد باشند اگر با درجه سرباز یا ناوی به خدمت اعزام شود یک میلیون و 125 هزار و 360 تومان حقوق خواهد داشت و به همین ترتیب این مبلغ برای سربازان با درجه ستوان یکم پزشک یا ناوبان یکم پزشک به یک میلیون و 688 هزار تومان می‌رسد.

وی با بیان اینکه در مورد سربازان مجرد تحت پوشش کمیته امداد این رقم به میزان 70 درصد محقق شده است، گفت: بر این اساس سرباز یا ناوی 787 هزار تومان حقوق داشته و سربازی با درجه ستوان یکم پزشک یا ناوبان یکم پزشک نیز یک میلیون و 181 هزار تومان حقوق دارد.

کمالی با اشاره به حقوق سربازان در مناطق عملیاتی، یعنی مناطق 18 ماه خدمت گفت: در این مناطق کمترین میزان حقوق برای سرباز یا ناوی در بالاتر از سطح گردان 472 هزارتومان و از سطح گردان و پایین‌تر از آن 562 هزار تومان است و حداکثر آن نیز برای سربازان با درجه ستوان یکم پزشک یا ناوبان یکم پزشک دربالاتر از سطح گردان 708 هزار تومان و از سطح گردان و پایین‌تر از آن 844 هزار تومان است.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح درباره حقوق سربازان مناطق مناطق نوع 2 که خدمت در آنها 19 ماه است، گفت: حداقل حقوق برای این سربازان با درجه سرباز یا ناوی 393 هزار تومان و حداکثر آن نیز با درجه ستوان یکم پزشک یا ناوبان یکم پزشک 590 هزار تومان است.

به گفته کمالی حقوق سربازان دیگر مناطق با طول مدت 21 ماه خدمت نیز حداکثر 225 هزار تومان برای سرباز یا ناوی و حداکثر 337 هزار و 600 تومان برای ستوان یکم پزشک یا ناوبان یکم پزشک است.

وی با بیان اینکه حق تأهل و فرزند به این مبالغ افزوده خواهد شد، خاطرنشان کرد: از مبالغ ذکر شده، معادل یک درصد بابت بیمه عمر و حوادث، 16 هزار و 800 تومان بیمه تکمیلی و هزینه بهداشت و درمان کسر خواهد شد.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح درباره حقوق سربازان امریه نیز گفت: این مبالغ برای تمام سربازان است و حقوق سربازان امریه نیز از آن تبعیت خواهد کرد.

منبع: ایسنا

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره جزئیات افزایش حقوق سربازان فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «جزئیات افزایش حقوق سربازان»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 9 = ?