کد مطلب: 47026 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
جزییاتی از نامه ظریف به موگرینی از زبان موسوی

جزییاتی از نامه ظریف به موگرینی از زبان موسوی

سخنگوی وزارت خارجه گفت که ظریف در نامه ای به موگرینی ضمن اعلام توقف تمامی تعهدات ایران در برجام در حوزه تحقیق و توسعه، عنوان کرد که تهران جزییات فنی آن را متعاقبا به اطلاع آژانس می رساند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
جزییاتی از نامه ظریف به موگرینی از زبان موسوی
جزییاتی از نامه ظریف به موگرینی از زبان موسوی
جزییات نامه ظریف به موگرینی از زبان موسوی - Details of Mohammad Javad Zarif's letter to Mogherini

به گزارش آسمونی : سید عباس موسوی گفت: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز پنجشنبه 14 شهریور با ارسال نامه ای خطاب به خانم موگرینی نماینده عالی سیاست خارجی و دفاعی اتحادیه اروپا اعلام کرد به دلیل تبعات ناشی از خروج آمریکا از برجام و تحمیل مجدد تحریم های آن کشور، و ناتوانی سه کشور اروپایی به اجرای تعهدات خود در برجام و در بیانیه های کمیسیون مشترک، جمهوری اسلامی ایران از امروز تمامی تعهدات خود در برجام در حوزه تحقیق و توسعه هسته ای را متوقف می کند.موسوی افزود: در این نامه تاکید شده است که این اقدام دقیقا در راستای حقوق ایران در برجام و به ویژه بر مبنای پاراگراف 36 آن بوده و در پاسخ به نقض گسترده و مستمر برجام طی 16 ماه گذشته صورت می گیرد. جزئیات فنی و عملیاتی توقف تعهدات ایران در حوزه تحقیق و توسعه هسته ای متعاقبا به اطلاع آژانس بین المللی انرژی اتمی خواهد رسید.

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه، در پایان نامه وزیر امور خارجه کشورمان تاکید شده است که جمهوری اسلامی ایران به منظور نشان دادن حسن نیت خود، آمادگی دارد به گفتگو با طرف های باقی مانده در برجام در تمامی سطوح ادامه داده و در صورت عمل طرف های مقابل به کلیه تعهدات خود در برجام، مجددا به اجرای کامل برجام برگشت کند.

فرصت 60 روزه دوم ایران به طرفهای باقیمانده در برجام برای اجرای تعهدات برجامی در قبال ایران براساس بیانیه 18 اردیبهشت سا لحری شورای عالی امنیت ملی روز پنجشنبه 14 شهریور ماه پایان یافت و حسن روحانی چهارشنبه شب 13 شهریور ماه اعلام کرد که ایران از روز جمعه 15 شهریور گام سوم را آغاز و به سازمان انرژی اتمی دستور داد که تمامی تعهدات برجامی در حوزه تحقیق و توسعه را متوقف کند.

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «جزییاتی از نامه ظریف به موگرینی از زبان موسوی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 3 = ?